Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

Patrycja_KG_Lu 11:39, 13 maj 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2765
Magleska napisał(a)
Martka dorodne te Twoje sałaty faktycznie ,aż żal się pozbywać czasem kurki by się przydały

a w ogrodzie masz przepięknie


O właśnie! Może jakaś sąsiadka wymieni się za jajka.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Martka 09:16, 14 maj 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Zuzo, nie mogę powiedzieć, że piątkowe ogrodowe podboje zaprowadziły mnie do celu, niechcący ruszyłam kilka rzeczy w garażu i poszło lawinowo z porządkami tamże.

Judith, powiewy wiatru skutecznie odbierały poczucie ciepła, zieleń nadrabiała.

Agato, ogarnięty dom to ostatnio moje niespełnione marzenie Szukam roślin z listy, nie prosta to sprawka, dobre szkółki mają czas realizacji do miesiąca, cierpliwość zalecana.

Dario, ale w ogóle żadnych główek? W liczeniu ptaków nie brałam jeszcze nigdy udziału, napisz, jestem bardzo ciekawa, jak to wygląda.

Haniu, ja zaś wzdycham patrząc na widoki przez Ciebie udostępnione

Jolu, ta zawartość mnie również zachwyca, okazało się, że z pierwszymi uprawami w szklarni poszły łatwiej niż w gruncie. Wczoraj dodatkowo doszkoliłam się na warsztatach w Przypkach, szklarnia chyba za mała

Asiu, ścieżka ma 50 cm. Szerokość zależy chyba od wielkości stopy Piękna szklarenka stanęła u Ciebie!

Patrycjo, to rozwiązanie sprawdzi się w dużych szklarniach, u mnie … będzie ciasno. Niektóre sałaty poszły do warzywnika, inne rozdałam/rozdaję.

Magaro, jeśli ta płytka nie jest w żadnym „korytku”, to zdecydowanie wystarczy. Czasem szersza ścieżka pozwala też na ustawienie donic, które czasowo mieszkają w szklarni. Czasem tę funkcję mogą przejąć półki.
Warzywny róg obfitości dał mi wiele radości i ukojenia w tym bezlistnym i chłodnym czasie. Z powodu chłodnej wiosny szklarnia miała regularne pielenie, tam można się schować Prognozy wyglądają optymistycznie.

Maglesko, trzy kurki są moim marzeniem, ale podróże także, tu nie ma zbieżności…

Patrycjo, sałaty zagospodarowane, mi by było szkoda tych sałat oddać kurom, raczej sąsiadom do pojedzenia, taka wymiana jest jak najbardziej wskazana


Martka 09:18, 14 maj 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Wczoraj były Przypki i warsztaty dotyczące upraw pod osłonami. Wróciłam z wydatną porcją wrażeń i nową wiedzą. Sam ogród w tym sezonie przechodzi wszelkie wyobrażenia. Dziewczyny, jedźcie, inspirujcie się, zróbcie coś dla siebie i dla tego miejsca także, to unikat i warto, by się rozwijał. Wrzucam tu kilka zdjęć




Martka 09:23, 14 maj 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Danusia i jabłonka Frey

Przestrzeń… Oddech… Oniemieć można natychmiast.


Wszędzie dopieszczone jak nigdzie.

Sadzonki z warsztatów przyjechały ze mną, wśród nich bakłażan

Martka 09:27, 14 maj 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Nic dodać, nic ująć. Ogród perfekcyjny. Stworzony ciężką pracą, pasją o niesłychanej sile i wrażliwością.




Martka 09:32, 14 maj 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Symetria, geometria…

Detal…

Proporcje, odległości…

Drzewa w nieprzypadkowych miejscach…

Tulipany wszędzie, tu także nie ma przypadków…
Martka 09:35, 14 maj 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135




Martka 09:37, 14 maj 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Wrzenie soczystości!

Chłód i elegancja…


Martka 09:41, 14 maj 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Woda w jakiej oprawie…

Oranżeria tonie w miksie topiarów, traw, koloru.

Rosarium…


Jeziorko…
Martka 09:43, 14 maj 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Wszędzie cuda. Przypadków nie ma. Są kompozycje.


Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies