Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

Martka 22:53, 16 maj 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Dziewczyny, cieszę się, że mogłam przenieść trochę Przypek na forum, wiem, że nikt ich tak nie pokaże jak Danusia, wiem też, że nie można sprostać oczekiwaniom wszystkich i robić wszystkiego, czas to dobro ograniczone.
U mnie w tym tygodniu niespecjalnie ogrodowo, jednak zostawiam kilka "starych" zdjęć, następne zrobię dopiero za kilka dni, pochłoną mnie od jutra inne sprawy. Warzywa przeflancowane, pomidory w gruncie i szklarni, chwasty rosną, mszyca masowo atakuje na skalę, jakiej nie znałam. Sikorki intensywnie dostarczają do budki pożywienie. Rośliny zamówione i czekam. Maj jest piękny i tak ulotny...


Focaccia z grilla to ostatnio hit.. w towarzystwie bakłażana z piekarnika Czy doczekam się swoich bakłażanów?...


Agatorek 23:22, 16 maj 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13276
Piękne to ostatnie ujęcie z Twojego ogrodu ❤️
I piękne kolejne zdjęcia z Przypek.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
vita 23:34, 16 maj 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4099
Martka napisał(a)
Wiktorio, komentarz tym razem oszczędny w słowa, nie mógł być inny… Wzrusza mnie to miejsce za każdym razem.
„Grzyby” są czymś w rodzaju pieczęci. Historia Polski i Anglii splata się w Przypkach. Trzeba wracać…


Są miejsca piękniejsze w Przypkach, ale to jest wyjątkowe, jak napisałaś splot historii Polski i Anglii, u nas Dziękuję za to ujęcie
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 23:40, 16 maj 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4099
Martka napisał(a)

Focaccia z grilla to ostatnio hit.. w towarzystwie bakłażana z piekarnika Czy doczekam się swoich bakłażanów?...


Nie wątpię, one są łatwe w uprawie, gorzej ze zrobieniem focaccii
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Magara 00:36, 17 maj 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6713
Martka napisał(a)


Magaro, kilkadziesiąt kilometrów. Ja też nie FB, na Insta głównie z powodu możliwości oglądania kilku ogrodów, które można zobaczyć aktualnie tam. W tym ogród Danusi. Być może brak zdjęć na forum też ma swoją wymowę? Nie wiem. Wiem jedno, podziwianie zdjęć to mało, ten ogród potrzebuje wsparcia, odwiedzających, Danusia musi o to dbać. Instagram jest koniecznością. Poza tym wystarczy wyobrazić sobie, jaki mamy ambaras z naszymi małymi ogródeczkami…


Eh... Kolejne zdjęcia piękne, na żywo widoki pewnie jeszcze piękniejsze... Ale nie każdy do Przypek dotrze - czas plus koszt dojazdu robią swoje, co tu dużo gadać...
Danusi racje wszystkie rozumiem, i dlatego uważam, że dostęp do forum powinien być płatny, chociażby z uwagi na bazę wiedzy jaka tu jest. Od dłuższego czasu myślę, żeby wątek na ten temat założyć, gdzie by można na ten temat podyskutować. Gdyby efekty były pozytywne, może i Danusia by się przekonała do tej formy "wsparcia" i forum i Przypek. Każdy z użytkowników tego forum korzystał z wiedzy Danusi i jej pomysłu na forum - czyli wiedzy, którą tu się nawzajem dzielimy. To jest wartość sama w sobie, o pogaduchach nie wspomnę Ale nie zapominajmy o tym, że masa ludzi korzysta tylko z wiedzy, tylko czytając, nie dzieląc się doświadczeniami - i to jest dla mnie pewne nieporozumienie. Jak chcę się czegoś dowiedzieć - kupuję wiedzę = płacę. Nie widzę w tym nic zdrożnego
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Kordina 10:44, 17 maj 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4748
Martka napisał(a)
Iwono (...) Forum jest ogarniane przez Danusi Syna, czuję się tu gościem i nie mogę mieć zbyt wielkich oczekiwań, że będzie śmigać (forum) niezawodnie niczym aplikacje wielkich koncernów XY, za nim nie stoi sztab specjalistów, a jedynie jedna osoba zajęta rodziną, życiem i pracą.(...)


Martka, dziękuję za Twoje zdanie, masz rację, zacytowałam Twoją wypowiedź w tym wątku:

https://www.ogrodowisko.pl/watek/8033-powiadomienia-o-postach-do-nas-w-poszczegolnych-watkach?page=5

____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Judith 11:59, 17 maj 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9984
Magara napisał(a)

[...]
Danusi racje wszystkie rozumiem, i dlatego uważam, że dostęp do forum powinien być płatny, chociażby z uwagi na bazę wiedzy jaka tu jest. Od dłuższego czasu myślę, żeby wątek na ten temat założyć, gdzie by można na ten temat podyskutować. Gdyby efekty były pozytywne, może i Danusia by się przekonała do tej formy "wsparcia" i forum i Przypek. Każdy z użytkowników tego forum korzystał z wiedzy Danusi i jej pomysłu na forum - czyli wiedzy, którą tu się nawzajem dzielimy. To jest wartość sama w sobie, o pogaduchach nie wspomnę Ale nie zapominajmy o tym, że masa ludzi korzysta tylko z wiedzy, tylko czytając, nie dzieląc się doświadczeniami - i to jest dla mnie pewne nieporozumienie. Jak chcę się czegoś dowiedzieć - kupuję wiedzę = płacę. Nie widzę w tym nic zdrożnego

Zgadzam się co do istoty. Jednak w przypadku tego akurat forum większość osób trafiła tu (i skorzystała z wiedzy) wyłącznie z powodu linka do Ogrodowiska pojawiającego się w wynikach wyszukiwania po zadaniu konkretnego pytania. Gdyby dostęp był płatny, to można przyjąć z dużym prawdopodobieństwem, że większość ludzi by tu nie weszła. A tak wchodzą i czasem zostają zakładając swoje watki . Która z nas tak właśnie nie zrobiła? A z kolei żeby ludzie nieznający forum tu wchodzili po wiedzę i chcieli za nią płacić, forum musiałoby być znane i mieć renomę poza nami - tymi, którzy/które tu już jesteśmy. To z kolei wymaga dodatkowych prac związanych z promocją, a także obecności uznanych ekspertów (znanych szerszej grupie ludzi niż my)... I zaczyna robić się z tego spory biznes... W efekcie forum stałoby się czymś innym niż jest obecnie. Może lepszym, może gorszym - trudno powiedzieć...

____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
April 12:05, 17 maj 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10227
Martka, piękne zdjęcia zarówno z Przypek jak i Twojego ogrodu. Szczególnie to ostatnie z widokiem na szklarnię. Świetnie się wkomponowała.
Ja do Przypek też staram się co roku jeździć, zmieniając odrobinę moment w którym to robię, żeby zobaczyć go w innej odsłonie. Choć przyznam że szczególnie lubię późne lato
____________________
April April podbija las Mazowsze
Martka 13:11, 17 maj 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Dziewczyny, ja jedynie wyraziłam moje luźne myśli na temat sytuacji. Płatne forum to nie jest moim zdaniem rozwiązanie, a już na pewno nie czuję się upoważniona, by o tym dyskutować. Myślę, że wrażliwość rozwiązuje wiele problemów W biegu, więc pozdrawiam ciepło w ten piękny, deszczowy dzień, z czego tylko ja się cieszę … hmm… zaczynam czuć się niezrozumiana w społeczeństwie
Wiaan 13:17, 17 maj 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5249
Martka napisał(a)




Marta muszę zacytować to zdjęcie, Francja elegancja. Czy szklarnia może być piękna i nowoczesna? Oj tak i to właśnie widać u Ciebie

Wycieczka wspaniała, zdjęcia niesamowite, ja czekam na nasz wypad w sierpniu
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies