Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

Iwonka 14:52, 31 maj 2023


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
Martuś pytałaś o bodziszka Max Frei. Mam go bodajże trzeci rok, kupiłam malutkie sadzonki. Nie pamiętam czy kwitł cały sezon, ale jego liście ładnie zarastają przestrzeń. Na pewno jest to bodziszek z tych mniejszych i wolniej przyrastających. Mam gdzieś fotki tegoroczne, postaram się odnaleźć.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Joku 16:39, 31 maj 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12062
Mam tego bodziszka, dobrze znosi suszę, wodę w razie podlewania dostaje tylko przy okazji. Rozrasta się w sporą kępę, u mnie kilka posadzonych razem w szeregu tworzy "wał" szerokości ok. 30cm. Ponieważ trochę włazi na sąsiednie rośliny po kwitnieniu ten go niemal do ziemi. Po kilku tygodniach odrasta do nieco mniejszych rozmiarów i powtarza kwitnienie. Sieje się.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
ElzbietaFranka 20:53, 31 maj 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
Piszesz, róż przybywa też kupiłam kilka. Jednak niektóre po kilku latach mi słabo rosną więc dałam im szansę i posadziłem w inne miejsce może im się spodoba. Wypadną to płakać nie będę.

U mnie Oliwia jest najbardziej rozwinięta może już kwitnie. To ładne krzaki.

Martka masz piękny żywopłocik z przytacznika a ja go tepie u siebie. Sieje się za bardzo muszę go wcześniej wcześniej przycinać.

Mam bodziszka max Frei od 2 lat bardzo powoli przyrasta i jest niski. Zobaczę może ruszy w tym roku.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
LIDKA 21:43, 31 maj 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6886
Marta co za trzcinnik masz na różance. Kupiłam england na dereniową. Będzie zamiast suchelców rozplenic .
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Martka 22:40, 31 maj 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Magarciu, świat wariuje… natura i ludzie, reguł nie ma. Właśnie przed chwilą czytałam artykuł w jednej z poważniejszych gazet europejskich na temat zalet kompostowania zwłok, z jednej „sztuki” można uzyskać 120 kg kompostu. Śmierć „przyjazna dla środowiska”. To już się dzieje. Przyznam szczerze, że mocno mną tąpnęło.

Roociko, rojnika kwitnącego u siebie nie miałam widziałam u Danusi i na zdjęciach, ale nie spodziewałam się, że tak piękny na żywo. Bodziszki testuję różne

Jolu, jak ładnie to określiłaś. Ogród jest w fazie pęcznienia, niektóre rabaty już dają przedsmak. Pies ma swoje wizje ogrodu, Ty swoje, ech, z Tobą się dogadać nie łatwo Miskant to tłamsiciel, faktycznie może gillenię przesadź?

Aneto, dziękuję, każdy ma swój poziom tolerancji na busz mój przesunął się w trakcie urządzania ogrodu i nadal sunie

Iwonko, już mam podpowiedzi, ale fotki zawsze mile widziane, o ile szukanie nie będzie oznaczało wielkiego zachodu. Szkoda maja Edit: Już znalazłaś, dziękuję!

Jolu, dziękuję bardzo za wskazówki, skoro sieje się i lubi wilgoć, to mam już odpowiednią miejscówkę

Elu, u mnie różom się podoba, na to wygląda. Dziś rozkwitła Gertrude Jekyll, następna będzie Olivia. Tak, piękne buduje krzaczki. Obwódkę mam nie z przetacznika, a z przywrotnika. Przycinam po kwitnieniu, nie znalazłam żadnej siewki po roku, ale fakt, rozrasta się szybko i zapewne za rok będzie za duży na obwódkę w tym miejscu.

Lidko, masz na myśli różankę przed oranżerią? Jeśli tę, to tam mam Overdam. Bardzo go chwalę.
ElzbietaFranka 23:31, 31 maj 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
Tak to przywrotnik pomyliłam.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Magara 23:48, 31 maj 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6536
Martka napisał(a)
Magarciu, świat wariuje… natura i ludzie, reguł nie ma. Właśnie przed chwilą czytałam artykuł w jednej z poważniejszych gazet europejskich na temat zalet kompostowania zwłok, z jednej „sztuki” można uzyskać 120 kg kompostu. Śmierć „przyjazna dla środowiska”. To już się dzieje. Przyznam szczerze, że mocno mną tąpnęło.

Martka, temat kompostowania zwłok śledzę w necie od jakiegoś czasu, zaciekawiło mnie to, choć może wydawać się makabryczne dla niektórych. Z tego co czytałam, w USA niektóre stany już mają tą kwestię uregulowaną prawnie.
To jest temat mega ciekawy, chociaż trudny i emocjonalny, podobnie jak temat "dzielenia się" organami bliskich po/w momencie ich śmierci. Ale masz rację "to już się dzieje"
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Iwonka 06:51, 01 cze 2023


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
Joku napisał(a)
Mam tego bodziszka, dobrze znosi suszę, wodę w razie podlewania dostaje tylko przy okazji. Rozrasta się w sporą kępę, u mnie kilka posadzonych razem w szeregu tworzy "wał" szerokości ok. 30cm. Ponieważ trochę włazi na sąsiednie rośliny po kwitnieniu tne go niemal do ziemi. Po kilku tygodniach odrasta do nieco mniejszych rozmiarów i powtarza kwitnienie. Sieje się.
Jolu dziękuję za nowe dla mnie informacje o bodziszku Max Frei. Będę swojego po kwitnieniu przycinać, niech powtórzy kwitnienie
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Joku 11:30, 01 cze 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12062
On chyba nawet bez przycinania powtarza kwitnienie, tylko trochę słabiej.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
mirkaka 17:45, 01 cze 2023


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9498
Martka napisał(a)
Piękna niedziela, wprost wymarzona końcówka maja, nawet u Gruszeczki nie pada
Wrzucam kilka zdjęć, zanim … nie, nie psujmy majowego nastroju. Niech trwa pięknie.
Czy ja przypadkiem nie mam tu namiastki buszu? Tak się zastanawiam?…

Krok w tył i nadal jakby busz.
A brunnera do tego świeci - Brzozowa Agatko, jestem Ci wdzięczna za sugestię, zachwycam się nią!
Podlewam, jest już bardzo sucho. Robię to jak Wiola. Metoda: Rzadko, ale intensywnie. Sprawdza się.




I niech ten busz się zagęszcze i puchnie
A brunere jak się rozsieje to stworzy piękną plamę z niebieskimi kwiatuszkami
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies