Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

Martka 18:32, 28 maj 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Rysko, rok temu miałam obawy, że mam ją u siebie, ale to tylko przewrażliwienie. Miałam nimułkę (zapewne nadal jest). Cieszę się, że drzewa w pobliżu rabaty ciut napęczniały, zdecydowanie sprzyjając aktywności ptaków w przedogródku, co ze zdziwieniem i radością zauważam. Zdjęcia robię telefonem, w pędzie nie mam czasu na wyciągnięcie aparatu… zimą będę żałować. Już żałuję!

Aguś, każdy decyduje o swoim obejściu, ja tylko komunikuję swój stan, nie tyle nie lubię czerwonego, co nie lubię architektury nieogarniętej. Ład przestrzenny nie jest wielką wartością, a szkoda. Że przez to trudno zrobić zdjęcia, bo czerwień owa wchodzi w kadr, to już inna sprawa, mogłam wcześniej posadzić drzewka, zamiast marudzić  Nie wiem, jak wysokie tuje sąsiedzi planują po swojej stronie, moje świerki nie będą wyższe niż 3 metry, chciałabym je móc ogarniać i przycinać od góry. Mam do tego celu rusztowanie alu, taka wysokość jednak nie wystarczy do przesłonienia tego i owego. Cóż robić, gdy nie ma na to wpływu. Stosować zbliżenia na zdjęciach
 


Agatorek 18:37, 28 maj 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
U mnie na wsi większość mieszkańców ma podwórka, a raczej „obejścia”, nieogarnięte. Na szczęście nie widzę tego od siebie. Ale rozumiem .

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Martka 18:44, 28 maj 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Piękna niedziela, wprost wymarzona końcówka maja, nawet u Gruszeczki nie pada
Wrzucam kilka zdjęć, zanim … nie, nie psujmy majowego nastroju. Niech trwa pięknie.
Czy ja przypadkiem nie mam tu namiastki buszu? Tak się zastanawiam?…

Krok w tył i nadal jakby busz.
A brunnera do tego świeci - Brzozowa Agatko, jestem Ci wdzięczna za sugestię, zachwycam się nią!
Podlewam, jest już bardzo sucho. Robię to jak Wiola. Metoda: Rzadko, ale intensywnie. Sprawdza się.

Martka 18:48, 28 maj 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Dziś piękne śniadanie w ogrodzie. Przeciągnęło się do późnej, poobiadowej pory. Cudne rozmowy, bez pośpiechu, dzień - marzenie. Kieliszki do likieru wystąpiły jako kieliszki do jajek - uprzedzam, gdyby ktoś mi zarzucał reklamę alkoholu


Martka 18:53, 28 maj 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Poranki o wczesnej porze czasem są warte zachodu. Czy może raczej wschodu
Dziś o 6 było tak:

Potomstwo sikorek dało się usłyszeć z daleka Śniadanie trwało.
Czosnki Purple Rain mają swój czas…



Martka 18:56, 28 maj 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
W trawniku mam sporo koniczyny. Coraz więcej. Jak z tym u Was?

Misa spełnia rolę jako poidełko dla ptaków.

Widoki znacznie częstsze niż rok temu. „Roomba” do czyszczenia liści.

Martka 19:04, 28 maj 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Zauważam, że wreszcie zieleni się na rabacie z hortensjami Annabelle. Tej rabacie jeszcze wiele brakuje do ideału. Rdesty i krwawniki powinny trochę poprawić sytuację.


Na koniec „busz” z drugiej strony

Lubię to miejsce coraz bardziej
Ciepłego tygodnia życzę! Czuję, że przyniesie kwitnienie jakiejś róży….


Joku 19:24, 28 maj 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12098
Martka napisał(a)
Piękna niedziela, wprost wymarzona końcówka maja, nawet u Gruszeczki nie pada
Wrzucam kilka zdjęć, zanim … nie, nie psujmy majowego nastroju. Niech trwa pięknie.
Czy ja przypadkiem nie mam tu namiastki buszu? Tak się zastanawiam?…



Ostrzegam, ten busz z każdym rokiem będzie większy .
Śniadanie bardzo smakowite.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Martka 19:29, 28 maj 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Jolu, na zdjęciu m. in. Gillenia, którą i Ty nabyłaś
Tak to już jest, najpierw sadzimy, potem wysadzamy. Wciąż przesadzamy
Na deser było ciasto z rabarbarem... jego czas szybko się kończy. Rabarbaru, nie ciasta, choć to też 
Kasya 19:42, 28 maj 2023


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41851
Trawniczek masz bardzo ładny
A ten obrazek super, można się rozmarzyć
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies