Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

Magleska 07:36, 03 cze 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18228
Martka
piekna ta nowa różyczka
ja nic nie przykryłam ,mam nadzieję ,że nic mi nie padło -wyjdę ,to sprawdzę

w ogrodzie masz bujnie ,cudnie ....moje przywrotniki też się rozszalały i niektóre będę eksmitować ...

Miłego wekendu
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Joku 10:05, 03 cze 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12039
Miałam w poprzednim ogrodzie oczko wodne, pojawiło się sporo żyjątek nie wiadomo skąd. Był też taki czarny stwór pływający "skokami", ponoć agresywny wobec współmieszkańców ale nie zauważyłam większych szkód. Nazywał się pływak żółtobrzeżek.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Gruszka_na_w... 13:38, 03 cze 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21857
Ta sadzonka róży zachwyca od pierwszego spojrzenia. Tyle kwiecia!

Podzielam zachwyt dla tej miniaturowej kocimiętki.
A co do przywrotnika- jeśli ten zwykły, ostroklapkowy rośnie zbyt bujnie, to można go zastąpić przywrotnikiem czerwonołodygowym. U mnie jest małogabarytowy, bezobsługowy i świetnie nadaje się na obwódki.

To zwijanie górnych listków u pomidora może być spowodowane zbytnim nasłonecznieniem. Taka ochrona przed parowaniem wilgoci z liści. Może ta odmiana jest bardziej wrażliwa na słońce. Pomidory, choć ciepłolubne, źle znoszą temperatury powyżej 25 stopni.

Zabezpieczenia przeciw niskim temperaturom zrobiłaś wzorowe.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Agatorek 19:05, 03 cze 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Ooo, zaczyna się sezon na róże ❤️, piękny okaz dołączył do Twojej kolekcji

Przewrotnik rzeczywiście Ci szaleje , zgadzam się, ze musi zmienić miejsce, jak to tak, zasłaniać róże?

U mnie o godz. 4 rano były 4 stopnie (na plusie ).
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
mrokasia 19:29, 03 cze 2023


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17946
O rety, czytam o tych niskich temperaturach i zabezpieczeniach i czuję spory niepokój bo wyjechałam i foliaczek zostawiłam otwarty…

Śliczna ta róża!
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Magara 22:34, 03 cze 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6505
Martko, widoczki różane i inne śliczne
Romantyczne widoczki ze szklarni - jakże znajome, drugą noc znicze i wszystkie możliwie opakowania na świece odpalamy i dyżurujemy - moje pomidory i papryki wczorajszą noc w foliaku przetrwały W przeciwieństwie do wielu innych roślin w ogrodzie i w skrzyniach warzywnych... U nas było podobno minus 4... Przestaję wierzyć w sens posiadania ogrodu ozdobnego i warzywnego
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
ryska 20:37, 04 cze 2023


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11595
Jacqueline de Pru ładnie ma krzak zbudowany. Niech zdrowo rośnie piękność
Był przymrozek u Ciebie? Mnie ominął.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Roocika 22:02, 04 cze 2023


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Martka napisał(a)
Wiolonczelistka, czyli Jacqueline de Pru, pojawiła się dziś i została bez zbędnej zwłoki posadzona.


Dostała pyszny obornik. Miejscówka zobowiązuje, ta rabata widoczna jest z domu.


Cudownie tu wygląda, delikatna i subtelna!
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
sylwia_slomc... 22:38, 04 cze 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81590
U mnie z pomidorami to samo.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Martka 13:42, 05 cze 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Dziewczyny, u mnie zadyszka, nie mam czasu prawie na nic, na moment przed wyjazdem, w przelocie cyknięcie zdjęć ogrodu, bo czas tak ulotny. Odpowiem zbiorowo. Pomidory poskręcane listki to odmiana Herodes, która powinna najlepiej poradzić sobie w szklarni. Stosuję siatkę cieniującą, ale mimo otwartych na przestrzał drzwi i okien w szklarni jest jednak powyżej 25, chwilami 28. Przymrozki liznęły u mnie tylko fasolę tyczną - obok pomidory były przykryte i bez strat. Narzekać nie mogę, co ma powiedzieć Magara? Kochana, wiem, że wyliżesz rany i radość powróci.
Wiolonczelistka pachnie! Pozbawiłam ją całego torfu, w którym przybyła, zapewne przez jakiś czas przyblokuje się, jednak to róża, powinna dać radę.
Pływak żółtobrzeżek jest czarny, być może to on, wciąż zastanawiam się, jak mógł trafić.
Pozdrawiam, korzystajcie z czerwca, gdy zamelduję się z następną relacją, z pewnością będzie pełna róż

 

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies