Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki 1

Pokaż wątki Pokaż posty

DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki 1

Ewa 08:18, 09 maj 2013


Dołączył: 09 kwi 2011
Posty: 6417
A to ciekawe i dziwne z tą pogodą, bo u nas non stop to deszcz to słońce
____________________
Moja pierwsza hortensja w ogródku
stychaz 08:31, 09 maj 2013


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
Cześć Aga

No ja na te deszcze tez liczyłam i się przeliczyłam, jak dzisiaj w nocy nie będzie zapowiadanych burz, to mus jutro z wężem na ogródek ruszyć.
Co do trawnika, to zrobiłam podobnie jak Marzenka, koniec marca przegrabiłam wszystko i podlałam nawozem, potem niskie koszenie, druga wertykulacja, nawóz i jest zielony dywan
W tamtym roku zaczęłam późno i dywan był ale dopiero w czerwcu.
____________________
Justyna - Wersja mini mini
Wieloszka 08:39, 09 maj 2013


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Ewa napisał(a)
A to ciekawe i dziwne z tą pogodą, bo u nas non stop to deszcz to słońce

Właśnie sprawdziłam norweską prognozę - deszcz, który miał być jutro, przesunął się na sobotę, kiedy będziemy dosadzać bukszpany, buuu
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Wieloszka 08:42, 09 maj 2013


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
stychaz napisał(a)
Cześć Aga

No ja na te deszcze tez liczyłam i się przeliczyłam, jak dzisiaj w nocy nie będzie zapowiadanych burz, to mus jutro z wężem na ogródek ruszyć.
Co do trawnika, to zrobiłam podobnie jak Marzenka, koniec marca przegrabiłam wszystko i podlałam nawozem, potem niskie koszenie, druga wertykulacja, nawóz i jest zielony dywan
W tamtym roku zaczęłam późno i dywan był ale dopiero w czerwcu.

Za późno w tym roku zaczęliśmy walkę z trawnikiem. Ale też pierwszy raz było tyle pleśni pośniegowej, trawnik był po tej zimie (choć łagodnej przecież) w bardzo złym stanie. Oj marzy mi się taki dywanik jak u Ciebie i Marzenki - gęsty i dokładnie takiej wielkości
A cóż Ty robisz na forum o tej porze? urlop masz pewnie na prace ogrodowe Ja w połowie kwietnia taki wzięłam i musiałam przedłużyć o 1 dzień, na rehabilitację kręgosłupa po intensywnej pracy ogrodowej
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
stychaz 08:56, 09 maj 2013


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
Wielkość, to istotna cecha Patrząc na moich sąsiadów, którzy w większości mają tuje i trawnik, serdecznie im współczuję, bo akurat to drugie jest największym pochłaniaczem czasu jeżeli chodzi o pielęgnację

Co do pleśni, to fakt, liczyłam na to że im starszy trawnik, tym lepiej się "zachowuje", a tu tym czasem....

Na pocieszenie moze pokażesz swoje zakupy giełdowe?

____________________
Justyna - Wersja mini mini
Wieloszka 09:00, 09 maj 2013


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Tak "wielkość" albo raczej m"małość" w przypadku ogrodu, to istotna cecha pozytywna - przynajmniej wg mnie
Żadne pocieszenie takie zakupy - 2 brakujace rh i tylko część brakujących trawek (bo więcej nie było), na dodatek fotek nie zdążyłam zrobić przed wyjazdem do pracy. Na kffiatki do donic nie mogłam się zdecydować i teraz sama na siebie zła jestem.
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
stychaz 09:03, 09 maj 2013


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
Ja swoją rodzinę wczoraj o 20:30 do Obi przeciągnęłam, bo tam były super hortensje, które właśnie do dnic tarasowych planuję wsadzić. Muszę tylko coś do nich dokomponować i na razie weny brak
____________________
Justyna - Wersja mini mini
Wieloszka 09:38, 09 maj 2013


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Na giełdzie zero hortensji A po ile te w Obi, jakie kolory i jakie duże? Bo jakiś czas temu widziałam malutkie za 39zł.
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
kwiatholandii 16:11, 09 maj 2013


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Wieloszka napisał(a)

Powodzenie jest nam bardzo potrzebne M. wertykuluje codziennie po kawałku i jeszcze nie skończył... Trawnik w miejscsach już po wertykulacji dalej nie wygląda tak jak powinien - chyba trzeba będzie powtórzyć.


u nas to samo. Nawóz daliśmy tydzień temu. Trawa soczyscie wygląda z daleka ale z bliska nie jest za wesolo, a w niektórych miescach strasznie.
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
aga_pe 22:38, 09 maj 2013


Dołączył: 13 wrz 2011
Posty: 2292
Aguś, dzięki za wyprawę

u mnie połowa wsadzona , ale ja mądralińska, bo przy Twojej liczbie, moje to pikuś
____________________
Aga - Niewielki kawałek wsi pośrodku lasu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies