Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki 1

Pokaż wątki Pokaż posty

DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki 1

JulkAd 20:48, 26 kwi 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Wieloszka napisał(a)
Wiosna wreszcie na całego! Wszystkie roślinki przycięte, żurawki i trawki poczyszczone, tylko trawnik jeszcze niezwertykulowany. Po zimie wszystkie trawniki wyglądają masakrycznie, pełno pleśni pośniegowej
Na razie wypróbowujemy nowy wertykulator. Mnóóóóstwo tego suchego wyłazi! M. potem zbierał kosiarką, bo kosz w wertykulatorze był pełny po przejechaniu zaledwie 2 metrów!



O jak dobrze, że mam tak niewiele tego trawnika....wracam czytać
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
JulkAd 20:52, 26 kwi 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Wieloszka napisał(a)

Sianko dopiero usunięte na 1/6 powierzchni trawnika, akurat za domem, więc nie tam gdzie robię zdjęcia


siano juz jest, trzeba zatem konika kupić

pięknie u Ciebie...czekam na wkopane rh i carexy
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
Madzenka 07:57, 27 kwi 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Wieloszka napisał(a)

Irenko moje trzmieliny mają już masę nowych listków - wg mnie za późno na przycięcie. Będę je cięła w czerwcu - jak bukszpany. Jeśli Twoje jeszcze nie puściły listków - w co wątpię - to przytnij.
Buziaki


A czego się boicie cięcia trzmielin? One są bezproblemowe. Teraz nawet warto uszczykiwać wybujałe pędy. Ja trzmielinki tnę wielokrotnie w sezonie pierwsze bardzo wcześnie, prze wypuszczeniem nowych liści.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
ana_art 09:28, 27 kwi 2013


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Marzena2007 napisał(a)


A czego się boicie cięcia trzmielin? One są bezproblemowe. Teraz nawet warto uszczykiwać wybujałe pędy. Ja trzmielinki tnę wielokrotnie w sezonie pierwsze bardzo wcześnie, prze wypuszczeniem nowych liści.
ja ciełam ze trzy dni temu miały już młode przyrosty, ściełam dość mocno i dzisiaj widzę mnustwo nowiuteńkich pączków, liczę na dywan trzmielinowy w przyszłości
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
kwiatholandii 07:33, 29 kwi 2013


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
U nas to samo z wertykulacją. Tyle taczek wywieźliśmy, że juz nie ma miejsca. W niektórych miejscach 3 razy trzeba jechać. Powodzenia!! Trawką będzie piekna
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
Wieloszka 13:30, 07 maj 2013


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Marzena2007 napisał(a)


A czego się boicie cięcia trzmielin? One są bezproblemowe. Teraz nawet warto uszczykiwać wybujałe pędy. Ja trzmielinki tnę wielokrotnie w sezonie pierwsze bardzo wcześnie, prze wypuszczeniem nowych liści.

Moje znów nadają się do cięcia, szybko rosną
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Wieloszka 13:32, 07 maj 2013


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
ana_art napisał(a)
ja ciełam ze trzy dni temu miały już młode przyrosty, ścięłam dość mocno i dzisiaj widzę mnustwo nowiuteńkich pączków, liczę na dywan trzmielinowy w przyszłości

Widziałam takie dywany - wyglądają cudownie - poza przedwiośniem. Przemarznięta trzmielinka nie wygląda ładnie (jak każda przemarznięta roślina ), ale na szczęście szybko odbija
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Wieloszka 13:34, 07 maj 2013


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
kwiatholandii napisał(a)
U nas to samo z wertykulacją. Tyle taczek wywieźliśmy, że juz nie ma miejsca. W niektórych miejscach 3 razy trzeba jechać. Powodzenia!! Trawką będzie piekna

Powodzenie jest nam bardzo potrzebne M. wertykuluje codziennie po kawałku i jeszcze nie skończył... Trawnik w miejscsach już po wertykulacji dalej nie wygląda tak jak powinien - chyba trzeba będzie powtórzyć.
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Pszczelarnia 17:08, 07 maj 2013


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ale się dzieje u Ciebie. Wszystko przeczytałam. O zakupach i bylinach i wertykulator widziałam - dobry sprzęt podstawa sukcesu w takim majestatycznym ogrodzie.

I dowiedziałąm się kiedy ciąć bukszpany - może dziwne to ale zawsze w sierpniu cięłam. Na wiosnę nigdy. Czerwiec jest dobrą pora roku roboty wizażowe w ogrodzie: wszystko rośnie, pachnie a my tylko tniemy to i owo.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
malwes 21:20, 07 maj 2013


Dołączył: 25 sie 2011
Posty: 1201
Agnieszko, już bardzo wiosennie u Ciebie. I patent z trawnikiem (a dokładniej ze zbieraniem kosiarką) całkiem dobry. I jak ten trawnik po wertykulacji?
____________________
Pozdrawiam Gosia - zapraszam do nowo założonego ogródka tutaj Malwesowy ogródek a dla wytrwałych historia powstawania: Projekt i tworzenie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies