Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jak z niczego stworzyć przytulny zakątek

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak z niczego stworzyć przytulny zakątek

aciaz1000 14:13, 08 lip 2022

Dołączył: 02 lip 2021
Posty: 222
Zana napisał(a)


Oooo Kochana, tak to nie ma, że szast prast i urządzę Ci rabatę Bynajmniej nie dlatego, że nie chcę - u mnie rabaty rodzą się w bólach, więc gotowego przepisu po prostu nie mam.
Pytanie co Ci się podoba? Przeczytałam cały wątek, ale w nadmiarze wszelkich informacji nie pamiętam czy pisałaś w jakim stylu podobają Ci się ogrody? Takie formalne z ograniczoną ilością gatunków, nasadzeniami w rządkach / szpalerach czy też raczej bardziej swobodne, gdzie rośliny przenikają się nawzajem. Oczywiście ta druga opcja też nie wyklucza ograniczenia ilości gatunków, nie chodzi o stworzenie misz-maszu.
Masz sporo terenu, na O. jest wiele, wiele ogrodów, którymi można (a wręcz należy!) się zainspirować. Powiedz, które ogrody Ci się podobają, jaki efekt chciałabyś u siebie docelowo osiągnąć?


Hehe Początkowo podobały mi się nasadzenia w rządkach ale chyba bardziej mi pasuje efekt przenikających rabat. Podobają mi się ogrody pełne traw, hortensji z dodatkami werbeny czy perovskiej. Urzeka mnie dużo mocnej zieleni, cieniste zielone zakątki. Ehhhh wiele mi się podoba ale czy podołam? Finanse niestety ograniczone i wszystko powolutku

Wracając do tematu - myślę że zacznę od Anabelek pod oknem żeby już powoli rosły. A resztę przemyślę później bo pewnie i tak nie dam rady zrobić całości. Należy pamiętać że nadal mam nieobsadzoną rabatę na froncie, ale przynajmniej wysypana korą żeby nie zarosła chwastami.

Planuje te anabelki i powolutku dosadzać na frontowej co nieco.
____________________
Aga Jak z niczego stworzyć przytulny zakątek
aciaz1000 11:18, 11 lip 2022

Dołączył: 02 lip 2021
Posty: 222
Chciałabym Wam pokazać jak wygląda front. Chodnik jest bezsensu bo pod kątem i powstały takie dziwne rabaty pomiędzy kostką.






____________________
Aga Jak z niczego stworzyć przytulny zakątek
aciaz1000 11:21, 11 lip 2022

Dołączył: 02 lip 2021
Posty: 222
Myślałam żeby po lewej dać Anabelle, a prawa... tam to jest roboty dopiero.
Dobrze jakby nawiązywała do tego mniejszego trójkąta i była zimozielona.

Oczywiście teraz tej rabaty nie zrobimy, ale myślę zatem czy te anabelki po lewej będą pasowało czy jednak odpuścić sobie.
____________________
Aga Jak z niczego stworzyć przytulny zakątek
aciaz1000 09:33, 13 lip 2022

Dołączył: 02 lip 2021
Posty: 222
Kto wie co to za "choinka" ?

____________________
Aga Jak z niczego stworzyć przytulny zakątek
Agania 10:13, 13 lip 2022


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Witaj, Aga,
Masz piękny dom, ogrodzenie, i zielony trawnik, zarys pierwszych rabat.
Ostatnio widziałam projekt w telewizji, gdzie wszystkie rabaty były pod kątem, a dom i taras na linii prostej w stosunku do rabat.
Taki układ rabat do domu robił niezły efekt przestrzenny

Choinka wygląda ni ja jodłę lub świerka.
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
anuska2507 10:16, 13 lip 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
A jak do Ciebie trafiła? Jako bożonarodzeniowe drzewko? Jeśli tak, to chyba nie ma to większego znaczenia, bo podejrzewam, że urośnie duża i sadzenie jej nie jest dobrym pomysłem.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
anuska2507 10:22, 13 lip 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
aciaz1000 napisał(a)
Chciałabym Wam pokazać jak wygląda front. Chodnik jest bezsensu bo pod kątem i powstały takie dziwne rabaty pomiędzy kostką.

Tak pomyślałam, żeby po lewej stronie zrobić trójkątną rabatę, przedłużenie tej po prawo, żeby uzyskać efekt, że rabata po lewo i po prawo stanowią całość przeciętą ścieżką do domu. I wtedy anabelki i niższe nasadzenia takie same po obu stronach.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
aciaz1000 11:36, 13 lip 2022

Dołączył: 02 lip 2021
Posty: 222
Agania napisał(a)
Witaj, Aga,
Masz piękny dom, ogrodzenie, i zielony trawnik, zarys pierwszych rabat.
Ostatnio widziałam projekt w telewizji, gdzie wszystkie rabaty były pod kątem, a dom i taras na linii prostej w stosunku do rabat.
Taki układ rabat do domu robił niezły efekt przestrzenny

Choinka wygląda ni ja jodłę lub świerka.


Hej dziękuję tu się dopiero coś zaczyna hehe

Próbuję zwizualizować te rabaty ale nie wiem o co chodzi, podpowiesz jaki to był program?
które rabaty były pod kątem?

Będę wdzięczna za inspirację
____________________
Aga Jak z niczego stworzyć przytulny zakątek
aciaz1000 11:38, 13 lip 2022

Dołączył: 02 lip 2021
Posty: 222
anuska2507 napisał(a)
A jak do Ciebie trafiła? Jako bożonarodzeniowe drzewko? Jeśli tak, to chyba nie ma to większego znaczenia, bo podejrzewam, że urośnie duża i sadzenie jej nie jest dobrym pomysłem.


Choinkę dostałam i wsadziłam zaraz po Sylwestrze, byłam przekonana że padnie a teraz widzę że puszcza nowe gałązki..
____________________
Aga Jak z niczego stworzyć przytulny zakątek
aciaz1000 11:38, 13 lip 2022

Dołączył: 02 lip 2021
Posty: 222
anuska2507 napisał(a)

Tak pomyślałam, żeby po lewej stronie zrobić trójkątną rabatę, przedłużenie tej po prawo, żeby uzyskać efekt, że rabata po lewo i po prawo stanowią całość przeciętą ścieżką do domu. I wtedy anabelki i niższe nasadzenia takie same po obu stronach.


Oooooo na to bym nie wpadła! biorę mocno pod uwagę
____________________
Aga Jak z niczego stworzyć przytulny zakątek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies