Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki żywotników - tuja - Thuja

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki żywotników - tuja - Thuja

piotraudi 21:33, 28 kwi 2018

Dołączył: 20 maj 2017
Posty: 205
Widze, że w moim przypadku nikt nie potrafi pomoc nikt się nie zetknął z taką choroba tuji
piotraudi 15:58, 01 maj 2018

Dołączył: 20 maj 2017
Posty: 205
Kolego Mazan na stronie 56napisales że przerabiam grzyba cytuje_ to grzyb pythium oligandrum.
Poprzednia strona - na foto widoczne plamy na łuskach. To początkowa faza rozwoju choroby, którą "przerabiasz".

Jakie środki na tego grzyba dobrać? Pryska Lem już Previcurem topsinem użyć rovral aquaflo? Jak tak to w proporcji 1ml na litr wody??
Dodam że na korzeniach poraz onej rośliny widać nowe białe kozonki ale nie wiem czy to świadczy o sile rośliny i świętowania czy tylko o tym że choroba jeszcze nie dotarła do kozeni
Mazan 16:36, 01 maj 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Piotraudi

Który już raz z rzędu mam powtarzać, że nie cytujesz? Grzyb Pythium oligandrum jest aktywnym czynnikiem preparatu Poliversum i zwalcza kilka innych grzybów - patogenów roślin. Jest środkiem ekologicznym.
Rośliny, których fotki wstawiasz, są niedotlenione. System korzeniowy wyraźnie na to wskazuje, a część nadziemna to sygnalizuje swoim wyglądem. Najskuteczniejszym środkiem będzie gruboziarnisty piasek i dobry szpadel oraz widły amerykańskie do mieszania ziemi i jej rozluźnienia.
Nawet rośliny bagienne potrzebują powietrza w glebie, ale poradziły sobie w inny sposób - wypuściły korzenie powietrzne żeby nie udusić korzeni pobierających składniki.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
anbu 17:25, 01 maj 2018


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Mazan na str. 64, na samym dole jest moje pytanie. Pomożesz?
____________________
Ania Ogród Ani :)
Mazan 19:33, 01 maj 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Anbu

Zawaliłaś sprawę. To grzyb, któremu cięcie umożliwiło pełny rozwój. Trudno jedynie powiedzieć który grzyb, gdyż obydwa dają podobne objawy. To pestalotiopsis oraz kabatina. Różni ich tylko czas występowania: kabatina może już w lutym, a najczęściej od marca, gdy pestalotiopsis od kwietnia. Na kabatinę nie ma żadnego środka do oprysku, pestalotiopsis można zahamować opryskami zapobiegawczymi rozpoczynając zabiegi przed wystąpieniem choroby.
Takie infekcje proponuję ograniczać roztworami jodynowym i tymolowym zwiększając stężenie nawet do 0,5% raz w tygodniu do skutku.
Grzyby, o których mowa, powodują zamieranie pędów, a występują nawet na winorośli i wciąż poszerzają swe możliwości.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
MartaKozak 22:56, 01 maj 2018


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Proszę o pomoc w rozpoznaniu wroga
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
MartaKozak 22:58, 01 maj 2018


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Przy dzisiejszym nawożeniu znalazłam powyższe ogniska, na pojedynczych egzemplarzach
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
Gardenarium 23:49, 01 maj 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Psi mocz, albo koci. Ktoś oblewa twoje tuje.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MartaKozak 09:00, 02 maj 2018


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Dziekuje za szybka odpowiedz
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
piotraudi 15:06, 02 maj 2018

Dołączył: 20 maj 2017
Posty: 205
Mazan napisał(a)
Piotraudi

Który już raz z rzędu mam powtarzać, że nie cytujesz? Grzyb Pythium oligandrum jest aktywnym czynnikiem preparatu Poliversum i zwalcza kilka innych grzybów - patogenów roślin. Jest środkiem ekologicznym.
Rośliny, których fotki wstawiasz, są niedotlenione. System korzeniowy wyraźnie na to wskazuje, a część nadziemna to sygnalizuje swoim wyglądem. Najskuteczniejszym środkiem będzie gruboziarnisty piasek i dobry szpadel oraz widły amerykańskie do mieszania ziemi i jej rozluźnienia.
Nawet rośliny bagienne potrzebują powietrza w glebie, ale poradziły sobie w inny sposób - wypuściły korzenie powietrzne żeby nie udusić korzeni pobierających składniki.



Rozluznildm ziemię w okolo każdej tuji widlami amerykańskimi (mam nadzieję że mocno nie naruszyłem korzeni tuji troszkę je podwazając) teraz kolego mazan powinienem kupić środek polyversum?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies