Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wielkie marzenie w małej przestrzeni.

Pokaż wątki Pokaż posty

Wielkie marzenie w małej przestrzeni.

Agatorek 23:02, 23 cze 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Chciałam to samo napisać co Judith. Nasypiesz korę i nie będzie już za nisko

Pięknie Ci wyszły te rabatki, rzeczywiście jakoś trochę spuchły .

Klona palmowego w donicy możesz chować do jakiegoś pomieszczenia na zimę, jeśli masz miejsce.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Martka 06:56, 24 cze 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
DariaB napisał(a)

Do tych różyczek to by mi żywcem coś bordowego pasowało bo taki mają kolorek listków w początkowej fazie.



Piękne
Klon w donicy to dobry pomysł, jeśli zależy Ci na tym, by nie urosły. Trzeba im na zimę chłodnego miejsca (kilka stopni) i oczywiście nie można zapomnieć o podlewaniu co jakiś czas. Jest z tym zawsze większe ryzyko niż przy wsadzeniu do gleby, bo w zimie myślimy o pierniczkach, sylwestrze i nartach i możemy ususzyć - choć ja klona ususzyłam także w glebie ... a na serio to drzewa w donicy wegetują, nie rosną, nie jest to dla nich idealna forma funkcjonowania, tylko konieczna.
Roocika 08:22, 24 cze 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
DariaB napisał(a)
I kilka pstryczków.


Frontowa z wiśnią też puchnie w oczach, werbena przerosła Arnolda dokupiłam gaurę, co prawda nie białą, a różową ale też się wpasuje. Muszę pomyśleć nad lamkami do ogrodu bo mnie dalej ta rura straszy

Lawenda już tuż tuż!



Daria, no fajnie to wygląda serio, można się cieszyć i podziwiać.

A co posadziłaś na wjazdowej oprócz szałwi?
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
DariaB 10:16, 24 cze 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3056
Aneta ja wszystkie ciężkie roboty też odwalam praktycznie sama, niestety ale czuję zmęczenie materiału teraz na szczęście za ciepło na wszelkie ciężkie roboty ziemne więc zdążę dojść do siebie zanim się wezmę za drugą część ogrodu

Judith no w sumie mogę ją wyłożyć folią, tylko teraz to sama nie wiem czy chcę oczko czy donicę z klonami muszę się sama siebie zapytać. Co do donicy wjazdowej, nie planowałam tam sypać kory, może kompostu jak mi starczy tam jeszcze sypnę.

Agnieszko puchną, oj puchną, u Ciebie też Jak się uprę to klon się w garażu zmieści, ale mam złe doświadczenia z zimowaniem roślin w garażu, lekko go ogrzewamy i ususzyłam oleandra

Martuś ta róża jest urocza, niby okrywowa, a rośnie, zwłaszcza jeden krzaczek w górę Mam też chęć wsadzenia tego klona w ziemię, w cienistą rabatą, tylko on do 3m może urosnąć, a tam troszkę mało miejsca, jeszcze chciałam tam wsadzić rododendrona, coś jest w kiepskiej kondycji, muszę mu stanowisko przygotować bo szkoda, żeby mi padł.

Asia o tak! Cieszę się i podziwiam Na wjazdowej rosną jeszcze rozchodniki sesleria, penstemony, oczywiście szałwia i dosadzę trzy małe iglaczki.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Wiolka5_7 12:17, 24 cze 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Bardzo ładne te twoje pstryczki

Wygląda na siewkę jeżówki
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
DariaB 12:35, 24 cze 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3056
Wiolka5_7 napisał(a)
Bardzo ładne te twoje pstryczki

Wygląda na siewkę jeżówki

A patrz jednak jedną chyba wyrwałam, no trudno, mam jeszcze kilka
Cieszę się, że pstryczki się podobają. Co prawda te robione komórką nie są tak klimatyczne jak aparatem ale póki co muszą wystarczyć
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Wiolka5_7 13:33, 24 cze 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
DariaB napisał(a)

A patrz jednak jedną chyba wyrwałam, no trudno, mam jeszcze kilka
Cieszę się, że pstryczki się podobają. Co prawda te robione komórką nie są tak klimatyczne jak aparatem ale póki co muszą wystarczyć


Jeszcze będziesz siewki wyrywać ja mam tyle , że wyrywam

Ja też robię komórką,bo najszybciej ,aparat leży w szufladzie
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
anuska2507 14:42, 24 cze 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
Ja znalazłam siewkę jeżówki w doniczce z hakonką - też chyba ją zostawię, może to jakaś cenna odmiana
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
aciaz1000 11:02, 28 cze 2022

Dołączył: 02 lip 2021
Posty: 222
Ale pięknie I rabatka przy wjeździe zrobiona.
Nic nie cieszy bardziej jak "puchnięcie" rabat
Zazdroszczę cienistych zakątków, u mnie wszędzie słońce daje czadu.
____________________
Aga Jak z niczego stworzyć przytulny zakątek
DariaB 10:20, 30 cze 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3056
Wiolka5_7 napisał(a)


Jeszcze będziesz siewki wyrywać ja mam tyle , że wyrywam

Ja też robię komórką,bo najszybciej ,aparat leży w szufladzie

Ja z braku aparatu zmuszona jestem robić zdjęcia komórką Z siewkami pewnie masz rację, jednak w tej chwili każda mnie cieszy

anuska2507 napisał(a)
Ja znalazłam siewkę jeżówki w doniczce z hakonką - też chyba ją zostawię, może to jakaś cenna odmiana

Ja mam w doniczce z ususzonym oleandrem siewki bratków, kwitną dalej skubane
Zostaw jeżóweczkę, całkiem możliwe, że będzie wyjątkowa!

aciaz1000 napisał(a)
Ale pięknie I rabatka przy wjeździe zrobiona.
Nic nie cieszy bardziej jak "puchnięcie" rabat
Zazdroszczę cienistych zakątków, u mnie wszędzie słońce daje czadu.

Trochę mi zeszło z tą rabatką, no ale najważniejsze, że już jest Jedna rabata to mi tak spuchła, że już wiem, że muszę ją poprawić Cienisty zakątek mam w lecie jeden i to tylko dlatego, że po stronie sąsiada rośnie dorodna leszczyna i ona nas trochę ocienia.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies