Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wielkie marzenie w małej przestrzeni.

Pokaż wątki Pokaż posty

Wielkie marzenie w małej przestrzeni.

DariaB 10:47, 30 cze 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3056
Raporcik ogrodowy
Róże na różance przez upały straciły wszystkie kwiatki, mam nadzieję, że jeszcze zakwitną bo mają trochę pączków. Za to białe okrywowe tłoczą nieustannie, są niezawodne.

To jest to miejsce o którym pisałam powyżej, że muszę je uporządkować, bałam się ruszyć bodziszka wiosną, a powinien być bliżej trawnika i pożarł różę w przyszłym roku go przesadzę i róże też muszę trochę rozsadzić bo wchodzą na cisy, ciasno u mnie na tych rabatach, za wąskie są.

Dla małych mieszkańców kupiłam poidełko, w Lidlu, spoko cena była stoi na donicy bo nie mam postumentu mam nadzieję, że owady i ptaszki nie będą się bały.

____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
DariaB 11:02, 30 cze 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3056
Na rabacie frontowej werbena pożarła wszystko, no i znowu myślę, że powinna być za wiśnią a między nią hortensje.

Kłosowiec kwitnie nieustannie od chyba 1,5 miesiąca. Przyciąga mnóstwo owadów, a ostatnio był gołabek furkacz nie wiem czy go dobrze widać na zdjęciu.

W sobotę będąc na wyciecze rowerowej, w schronisku moim oczom ukazały się łany kocimiętki, lawendy i szałwii no coś wspaniałego zobaczyć takie roślinki przy górskim schronisku.

____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
DariaB 11:08, 30 cze 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3056
Kilka portrecików


Hortensje będą piękne w tym roku!
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
DariaB 11:18, 30 cze 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3056
Zaczynam myśleć o drugiej stronie ogrodu, chyba jestem prawie w 100% pewna, że od strony garażu nie chcę trawnika, bardziej myślę o jakiejś żwirowej ścieżce. Coś w tym stylu, mogłaby być ta ścieżka wąska, tak żeby rośliny się na nią wylewały.

Czy lepiej pójść w tą stronę, że ścieżkę zrobić przy ścianie domu, a resztę rabatę?

Jest jakiś skuteczny sposób na skrzyp? Ten dziad mi wyrasta na moim nowym trawniku Tak, wiem, pytanie jest retoryczne Chodzę i wyrywam, nic innego mi nie pozostaje.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Judith 11:25, 30 cze 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9910
Ścieżka środkiem, po bokach rabaty
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
DariaB 11:54, 30 cze 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3056
Judith napisał(a)
Ścieżka środkiem, po bokach rabaty

Tak też myślę, że będzie fajniej, bardziej tajemniczo
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Wiaan 12:21, 30 cze 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5170
Jestem za ścieżką środkiem
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiolka5_7 12:28, 30 cze 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Też ścieżkę środkiem bym zrobiła

Poidełko super,szkoda że mam L daleko.

To jakiś wczesny ten Twój klosowiec ,moje się rozkręcają

Bodziszki przesadź spokojnie wiosną jak tylko ruszą. Ja Dzieliłam kępę Rozanne i teraz pięknie rosną

Piękne hortki
Moje Limki też już w pąkach...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
olciamanolcia 12:45, 30 cze 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7025
A ja bym dała ścieżkę pod domem Zrobiłabym szerszą z nieregularnie poukładanych płyt tak aby na 1/3 całej szerokości od domu do płotu była ścieżka a reszta rabaty.

Joann w Ogodzie długim ma taką fajna klawiaturę . Ja tez mam od frontu
Wstawię fotę i usunę

U siebie wstawię

A ogród robi się piękny ❤️
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
DariaB 13:39, 30 cze 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3056
olciamanolcia napisał(a)
A ja bym dała ścieżkę pod domem Zrobiłabym szerszą z nieregularnie poukładanych płyt tak aby na 1/3 całej szerokości od domu do płotu była ścieżka a reszta rabaty.

Joann w Ogodzie długim ma taką fajna klawiaturę . Ja tez mam od frontu
Wstawię fotę i usunę

U siebie wstawię

A ogród robi się piękny ❤️

Justyna byłam u Ciebie, widziałam ścieżkę, dziękuję! Z tego co zauważyłam to ona jest między obrzeżami, a ja już nie chcę prac ziemnych robić. Celowo zrobiłam wąską opaskę tyle o ile, żeby odizolować od domu. I w sumie zawsze mi się podobały rabaty przy ścianie. Teraz to żałuję, że mam małą działkę i tylko po 4m między ogrodzeniem, a domem. Jak zrobię ścieżkę na jakieś 80 cm to rabaty wyjdą po ok 1,5m to może dramatu nie będzie. Albo jedną zrobić szerszą. Kurde, brakuje mi kilku metrów
Ogród dziękuje za komplementy
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies