Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wielkie marzenie w małej przestrzeni.

Pokaż wątki Pokaż posty

Wielkie marzenie w małej przestrzeni.

DariaB 13:40, 30 cze 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3056
Wiolka5_7 napisał(a)
Też ścieżkę środkiem bym zrobiła

Poidełko super,szkoda że mam L daleko.

To jakiś wczesny ten Twój klosowiec ,moje się rozkręcają

Bodziszki przesadź spokojnie wiosną jak tylko ruszą. Ja Dzieliłam kępę Rozanne i teraz pięknie rosną

Piękne hortki
Moje Limki też już w pąkach...

Z L można zamawiać przez net Powiem Ci, że mnie samą ten kłosowiec zaskoczył, nie spodziewałam się, że będzie kwitnął tak długi czas. Dzięki za radę w sprawie bodziszków, szkoda, że tego nie zrobiłam.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
DariaB 13:41, 30 cze 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3056
Wiaan napisał(a)
Jestem za ścieżką środkiem

Dziękuję za Twój głos
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
olciamanolcia 13:46, 30 cze 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7027
U mnie to inna sprawa z tą ścieżka ale Ty możesz ja oddzielić ekobordem ułożyć płyty wysypać kamień i gotowe . Bez prac ziemnych
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
DariaB 14:07, 30 cze 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3056
olciamanolcia napisał(a)
U mnie to inna sprawa z tą ścieżka ale Ty możesz ja oddzielić ekobordem ułożyć płyty wysypać kamień i gotowe . Bez prac ziemnych

A nie będzie się gryzło z tą opaską która już jest zrobiona?

Tam jest jak widzisz uskok, trzeba by wyrównać poziom, a jak posadzę rośliny to ten uskok się ukryje, może wtedy nie musiałabym nawozić ziemi.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Wiaan 14:31, 30 cze 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5170
Mam u siebie z przodu zrobione ekobordem i jest ok a też mam opaskę. Wrzucę Ci u siebie fotkę.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
sylwia_slomc... 14:45, 30 cze 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81911
DariaB napisał(a)

Justyna byłam u Ciebie, widziałam ścieżkę, dziękuję! Z tego co zauważyłam to ona jest między obrzeżami, a ja już nie chcę prac ziemnych robić. Celowo zrobiłam wąską opaskę tyle o ile, żeby odizolować od domu. I w sumie zawsze mi się podobały rabaty przy ścianie. Teraz to żałuję, że mam małą działkę i tylko po 4m między ogrodzeniem, a domem. Jak zrobię ścieżkę na jakieś 80 cm to rabaty wyjdą po ok 1,5m to może dramatu nie będzie. Albo jedną zrobić szerszą. Kurde, brakuje mi kilku metrów
Ogród dziękuje za komplementy

Ja powiem tak
może i szersze rabaty dają o wiele większe pole manewru z nasadzeniami, może i lepiej wyglądają( zależy co kto posadzi i jak)za to węższe na pewno o wile łatwiej się pielęgnuje

Nie wiem czy znasz wątek Abiko " Ogródkowe perypetie" ? Jeśli nie to warto się zapoznać, żeby zobaczyć jaki można cudny ogród stworzyć na zaledwie kilku arach. Nie ogródek tylko prawdziwy ogród
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
DariaB 15:03, 30 cze 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3056
sylwia_slomczewska napisał(a)

Ja powiem tak
może i szersze rabaty dają o wiele większe pole manewru z nasadzeniami, może i lepiej wyglądają( zależy co kto posadzi i jak)za to węższe na pewno o wile łatwiej się pielęgnuje

Nie wiem czy znasz wątek Abiko " Ogródkowe perypetie" ? Jeśli nie to warto się zapoznać, żeby zobaczyć jaki można cudny ogród stworzyć na zaledwie kilku arach. Nie ogródek tylko prawdziwy ogród

Sylwia nie znam tego wątku, dzięki za namiary muszę nadrobić. Ja mam 6 arów z domem
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Joann 18:26, 01 lip 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Dario, ja bym zrobiła ścieżkę z płyt, nawet ze zwykłych krawężników, ścieżkę puściłabym środkiem, bliżej domu noże trochę nawet. I koniecznie odgrodziła krawężnikami z obu stron.
Ja na początku nie miałam tych krawężników i wyglądało to niedbale, przy układaniu kostki dołożyli mi. Plyty i żwirek sama układałam. Wiem, że nie chcesz prac ziemnych już, ale pomysl, że to na lata. Ja teraz w planach mam położenie krawężników z tyłu domu i tym razem będę ukladac je sama. Moj M miał operacje kręgosłupa niedawno, to teraz tym bardziej muszę zdać się na siebie. Wiem, ile pracy to kosztuje, ale zrobisz raz i do tego już nie wrócisz. Plyty wzdłuż domu ma w ogrodzie też Ola w Moja codziennosc -ogrod Oli.
____________________
Joanna Ogród długi
Judith 19:18, 01 lip 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9910
Ja jestem zdecydowanie za ścieżką żwirową .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Martka 20:27, 01 lip 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Ścieżkę też bym puściła jak dziewczyny mówią - środkiem. Będziesz miała więcej do podziwiania i łatwiej do pielęgnowania, nasadzenia przysłonią też trochę gołą ścianę. Czy żwir czy płyty - nie potrafię orzec, co lepsze.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies