Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wielkie marzenie w małej przestrzeni.

Pokaż wątki Pokaż posty

Wielkie marzenie w małej przestrzeni.

Agatorek 21:12, 11 lip 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 12871
Daria, No powiem Ci, że roślinki bardzo ładnie Ci rosną
Lawenda i hortki rzeczywiście szaleją .

A powiedz mi proszę, czy różowa Annabelka ma kolor różowy, czy taki trochę brudnoróżowy? Na fotkach w necie ma taki cukierkowy kolor, ale wiadomo, że są lekko podrasowane
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
ElzbietaFranka 21:38, 11 lip 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748

Z tym buczkiem który tam rośnie dzieje się coś złego, zaczęły mu podsychać listki co mu może być? Nie wydaje mi się żeby miał sucho, u mnie w sumie co kilka dni pada.



To że padało, nie świadczy o tym, że przy korzeniu jest woda. U mnie przeszły w piątek 4 rzęsiste burze i zaledwie 6 cm jest wilgotna ziemia.

Jeśli ma mokro to mógł zostać poparzony od słońca. Buki szczególnie czerwone ulegają poparzeniu.
Czy ma dobrze dociśnięta ziemię do korzenia. Buki najlepiej się czują w półcieniu.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
DariaB 21:59, 11 lip 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 2890
Judith napisał(a)

Ale ładnie! .

❤❤❤
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
DariaB 22:08, 11 lip 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 2890
Agatorek napisał(a)
Daria, No powiem Ci, że roślinki bardzo ładnie Ci rosną
Lawenda i hortki rzeczywiście szaleją .

A powiedz mi proszę, czy różowa Annabelka ma kolor różowy, czy taki trochę brudnoróżowy? Na fotkach w necie ma taki cukierkowy kolor, ale wiadomo, że są lekko podrasowane

Różowa Anabellka ma mocno różowy kolor, teraz jest bardzo intensywny. Na pewno nie jest to majtkowy róż

Płatki w zbliżeniu
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
DariaB 22:10, 11 lip 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 2890
ElzbietaFranka napisał(a)



To że padało, nie świadczy o tym, że przy korzeniu jest woda. U mnie przeszły w piątek 4 rzęsiste burze i zaledwie 6 cm jest wilgotna ziemia.

Jeśli ma mokro to mógł zostać poparzony od słońca. Buki szczególnie czerwone ulegają poparzeniu.
Czy ma dobrze dociśnięta ziemię do korzenia. Buki najlepiej się czują w półcieniu.

Dziękuję Elu za pochylenie się nad buczkiem. Sprawdzę jutro jak sytuacja przy korzeniu, on tu miał być tylko na chwilę i zeszło. Być może to rzeczywiście poparzenie bo ostatnie upały mocno dały w kość, a on obrywa zachodnim słońcem.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Agatorek 22:43, 11 lip 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 12871
Dziękuję za zdjęcia w zbliżeniu. Ładny ten róż .
Przeglądałam przed chwilą te hortki w necie. Masakra cenowa, a nie wiadomo co się dostanie (w sensie wielkości, czy gęstości). Może kiedyś uda mi się znaleźć stacjonarnie.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
olciamanolcia 07:51, 13 lip 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6793
DariaB napisał(a)
Dziewczyny dziękuję za wszystkie Wasze opinie, każda mi daje do myślenia
Na próbę skonstruowałam coś takiego, z wykorzystaniem kostki która mi została. Mogłabym zrobić zwykłe obrzeża i między kostki wysypać żwirek.

Rabata przy ścianie miałaby wtedy jakieś 1,20 m, ścieżka około 80cm, rabata przy płocie ok 1,7m.
Zabrałam się też za odchwaszczanie najgorszej części ogrodu, zarosła wszystkim czym mogła


Z tym buczkiem który tam rośnie dzieje się coś złego, zaczęły mu podsychać listki co mu może być? Nie wydaje mi się żeby miał sucho, u mnie w sumie co kilka dni pada.


No i super pomysł z wykorzystaniem materiału który juz masz
Dasz zwykły ekobord i jak piszesz uzupełnisz kamykiem i gotowe. Tylko pod płyty szmate połóż.

____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
DariaB 12:41, 13 lip 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 2890
olciamanolcia napisał(a)


No i super pomysł z wykorzystaniem materiału który juz masz
Dasz zwykły ekobord i jak piszesz uzupełnisz kamykiem i gotowe. Tylko pod płyty szmate połóż.


Justyna tak zrobię!
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
DariaB 12:56, 13 lip 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 2890
Żeby nie było, że u mnie tak kolorowo. Coś się dzieje z rododendronem i ze świdośliwą, oczar też ma jakieś plamy, tak jakby się chciał już na jesień przebarwiać
Taki biedak, miałam go przesadzić w inne miejsce ale upały się zaczęły i chciałam zaczekać.

Świdośliwa wygląda jakby usychała, położyła się, listki się zwijają Rośnie obok rodka.

I oczar
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
DariaB 12:57, 13 lip 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 2890
Motylki mają używanie
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies