Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wielkie marzenie w małej przestrzeni.

Pokaż wątki Pokaż posty

Wielkie marzenie w małej przestrzeni.

bialydomek 14:12, 13 lip 2022


Dołączył: 16 sie 2017
Posty: 187
ale masz ogrodowiskowo- pokazowe te rabaty,
oczywiście z obowiązkową ławką- świetnie tam skomponowałaś wkoło tej ławki,
a i ławka ładniutka- z czego??

a mi o poidelko jeszcze chodzi? po ile?? standard cena była czy mieli juz wyprzedaż?
bardzo urocze, takie zagłębione, i na okrągło...
a i na tej donicy też świetnie wygląda, no bo wiadomo że musi być wyżej- żeby łatwiej/ szybciej przytlatywały,
DariaB 14:52, 13 lip 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3051
bialydomek napisał(a)
ale masz ogrodowiskowo- pokazowe te rabaty,
oczywiście z obowiązkową ławką- świetnie tam skomponowałaś wkoło tej ławki,
a i ławka ładniutka- z czego??

a mi o poidelko jeszcze chodzi? po ile?? standard cena była czy mieli juz wyprzedaż?
bardzo urocze, takie zagłębione, i na okrągło...
a i na tej donicy też świetnie wygląda, no bo wiadomo że musi być wyżej- żeby łatwiej/ szybciej przytlatywały,

Dziękuję nie ukrywam, że Ogrodowisko było wielką inspiracją i dziewczyny bardzo mi pomogły w projektowaniu rabat.
Ławeczka jest z drewna teakowego. Poidełko pochodzi z Lidla, kosztowało około 25 zł więc uważam, że warto
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Wiolka5_7 13:36, 15 lip 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20472
DariaB napisał(a)
Żeby nie było, że u mnie tak kolorowo. Coś się dzieje z rododendronem i ze świdośliwą, oczar też ma jakieś plamy, tak jakby się chciał już na jesień przebarwiać
Taki biedak, miałam go przesadzić w inne miejsce ale upały się zaczęły i chciałam zaczekać.

Świdośliwa wygląda jakby usychała, położyła się, listki się zwijają Rośnie obok rodka.

I oczar


Daria a ten rodek to nie ma za dużo słońca? Bo wygląda jakby miał przypalone te liście. Bo chyba nie lałaś po liściach w słońcu ?

Dziwne z tą Śs

A oczar to chyba ma takie listki i to normalne

Poza tym masz ślicznotki,co to będzie za rok !
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
DariaB 14:07, 15 lip 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3051
Wiolka5_7 napisał(a)


Daria a ten rodek to nie ma za dużo słońca? Bo wygląda jakby miał przypalone te liście. Bo chyba nie lałaś po liściach w słońcu ?

Dziwne z tą Śs

A oczar to chyba ma takie listki i to normalne

Poza tym masz ślicznotki,co to będzie za rok !

Może rzeczywiście przypalenie słoneczne, rośnie na zachodniej rabacie, w okolicach tego buczka płaczącego co też ma chyba przypalone liście. No śś mnie samą zaskoczyła, mus chyba jednak zabrać się za robotę w drugiej części ogrodu. Dzięki Wioluś
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Wiolka5_7 14:10, 15 lip 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20472
DariaB napisał(a)

Może rzeczywiście przypalenie słoneczne, rośnie na zachodniej rabacie, w okolicach tego buczka płaczącego co też ma chyba przypalone liście. No śś mnie samą zaskoczyła, mus chyba jednak zabrać się za robotę w drugiej części ogrodu. Dzięki Wioluś


Tak mi to wygląda i buczek też. Moje kilkuletnie też miały ciut przypalone te młode listki jak był skwar.

A to Śś jest w donicy ?

Nie ma sprawy
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
DariaB 14:28, 15 lip 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3051
Nie, śś rośnie w ziemi. Obok rośnie druga i wygląda zdrowo.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
anuska2507 14:49, 15 lip 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
Może oczar też ma za dużo słońca i za sucho albow ten sposób odchorowuje sadzenie? Oczary chyba nie lubią przesadzania. On faktycznie tak się tak przebarwia, ale to jeszcze za wcześnie. Mój Arnold, przetrzymywany jeszcze w donicy, ma normalne ciemnozielone listki, ale też ma trochę cienia, bo stoi pod domkiem narzędziowym.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
LIDKA 23:24, 16 lip 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7006
Pocztałam zobaczyłam.
Rodkowi wody nie żałuj. Zwłaszcza jesli rosnie na słońcu.

Buziolki
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
DariaB 15:30, 21 lip 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3051
Aniu być może oczar rzeczywiście ma za dużo słońca, będę go obserwować, najważniejsze, że mu się nie pogarsza.

Lidziu dziękuję, odsyłam buziaki

Kilka fotek, ogród żyje, cieszy mnie to bardzo. Odwiedza go mnóstwo motyli i bzyczków i jednooki bandyta






Prawie się uporałam z cięciem cisów, chyba byłam szalona decydując się na taki żywopłot. Chcąc przyciąć każdą gałązkę to męczarnia. Musiałam zrobić przerwę bo od sekatora nadwyrężyłam palca i ledwo nim ruszam

Ostatnio zobaczyłam na insta rolkę Adam Woodruffa i zachorowałam na tak skomponowany fragment ogrodu. https://www.adamwoodruff.com/redstone-lane
No bajka, może uda mi się coś podobnego stworzyć za domem.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Martka 11:31, 22 lip 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Dario, u Ciebie piękne obrazki. W zeszłym roku wiele roślin mi podsychało. Teraz wiem, że młode trzeba podlewać i koniec. Oraz wiem, że młode drzewka trzeba nie tyle podlewać co zalewać. Konewka wody to minimum, lepiej dwie. Przez brak tej wiedzy wcześniej straciłam przynajmniej dwa klony. Polewałam a nie podlewałam.
Dobrym rozwiązaniem do żywopłotów z cisa są nożyce elektryczne, ręcznie to jest faktycznie zabawa. Albo przynajmniej nożyce do cięcia żywopłotów. Z długim ostrzem. Idzie dość szybko. Kiedyś będziesz chwaliła tę decyzję żywopłotową 

Ten ogród z Massachusetts jest powalający... i nawet nie wiesz, jak bardzo mnie podbudowałaś tym linkiem. Ostatnio dumam nad trawnikiem, przyszłością i zmianami w ogrodzie związanymi z brakiem wody. Jeśli trzeba będzie znaleźć inne wyjścia, to one są


Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies