Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wielkie marzenie w małej przestrzeni.

Pokaż wątki Pokaż posty

Wielkie marzenie w małej przestrzeni.

Agatorek 22:13, 01 lip 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 12871
Też jestem za ścieżką w środku.
Wydaje mi się, że dwie węższe rabaty będą lepiej wyglądały niż jedna bardzo szeroka
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
DariaB 13:56, 08 lip 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 2890
Dziewczyny dziękuję za wszystkie Wasze opinie, każda mi daje do myślenia
Na próbę skonstruowałam coś takiego, z wykorzystaniem kostki która mi została. Mogłabym zrobić zwykłe obrzeża i między kostki wysypać żwirek.

Rabata przy ścianie miałaby wtedy jakieś 1,20 m, ścieżka około 80cm, rabata przy płocie ok 1,7m.
Zabrałam się też za odchwaszczanie najgorszej części ogrodu, zarosła wszystkim czym mogła


Z tym buczkiem który tam rośnie dzieje się coś złego, zaczęły mu podsychać listki co mu może być? Nie wydaje mi się żeby miał sucho, u mnie w sumie co kilka dni pada.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
DariaB 14:04, 08 lip 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 2890
W weekend udało mi się wykopać w końcu cebulki tulipanów, uzbierałam cały koszyczek, mam nadzieję, że przetrwają w garażu do jesieni. Przesadziłam też siewki jeżówek, ciekawa jestem co za gagatki z nich wyrosną

Anabellki pięknie kwitną, ale tylko te w drugiej części ogrodu. Te pod brzozami jakieś drobne i liche. Mam też wersję różową, też jest bardzo ładna i sztywno stoi o ile jej deszcz nie połamie
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
DariaB 14:08, 08 lip 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 2890
Pysznogłówka miała mieć około 100 cm, a ledwo od ziemi odrasta

Gaura ładnie kwitnie, chciałam białą, ale nie było, myślę, że różowa też może być zobaczymy czy przetrwa zimę.

Bodziszek zdominował różę

I czosneczki, uwielbiam je

Pogoda na szczęście daje trochę oddechu od upałów, a mnie dopadła proza życia na szczęście ogród daje trochę ukojenia w bolesnej codzienności. Ściskam wszystkich odwiedzających.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Judith 14:26, 08 lip 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9603
Brzozy to straszne pijusy , dlatego trzeba te Anabelki dodatkowo podlewać.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Agatorek 15:35, 08 lip 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 12871
Trochę się narobiłaś

Nie wiem, co może być Twojemu buczkowi. Ale….mój pendula miał podobnie.
Kupiony na wiosnę, miał jeszcze zimowe suche liście, które zrzucił. Zaczęły mu wyrastać nowe, ładne zielone. Po pewnym czasie zaczęły mu usychać (podlewany często, bo w donicy cały czas). Nie miałam czasu się nim zajmować, zostawiłam go dalej w donicy, i dalej go podlewałam. Suche listki usunęłam (nie wszystkie uschły). Teraz wyrastają mu nowe… nie mam pojęcia co mu jest/było.
Za kilka dni może w końcu go gdzieś posadzę .

Mimo tego, że u Ciebie pada, to co kilka dni podlałabym go dodatkowo konewką. Nie zaszkodzi.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
DariaB 13:24, 11 lip 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 2890
Judith no tak brzozy to pijawki ale też dość nisko ścięłam te hortensje, startowały prawie od ziemi.

Agnieszko no troszkę się napracowałam, ale cóż, już taki żywot ogrodnika Buczka będę obserwować, może to reakcja na te wielkie upały, od połowy tygodnia znowu zapowiadają ich powrót.

Kilka migawek weekendowych, który minął jak szalony. Całą sobotę spędziłam w ogrodzie, nadal walczę z czyszczeniem płyt tarasowych, plamy schodzą tylko po specjalnym środku do usuwania plam z rdzy. Skosiłam trawę, zabrałam się za odchwaszczanie. W niedzielę byłam z siostrą na działce ROD, tam to dopiero mamy roboty. Od lat nikt tej działki porządnie i całościowo nie ogarniał. Fajnie mieć swoje plony ale trzeb się przy tym niesamowicie narobić.

Lawenda szaleje



Hortensje też

____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
DariaB 13:27, 11 lip 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 2890
roślinki się rozrastają, wszystko żyje



____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
DariaB 13:32, 11 lip 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 2890





Mam plan na miejsce pod brzozami ale potrzymam Was w niepewności
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Judith 14:44, 11 lip 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9603
DariaB napisał(a)
roślinki się rozrastają, wszystko żyje


Ale ładnie! .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies