Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wielkie marzenie w małej przestrzeni.

Pokaż wątki Pokaż posty

Wielkie marzenie w małej przestrzeni.

Wiolka5_7 14:36, 23 sie 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20472
Tak czas leci ,sierpień za chwilę się skończy... a wrzesień to jesień. Taką polską złotą jesień uwielbiam ,ale zimy nienawidzę,ech...

Pięknie masz już Daria za rok będziesz narzekać na buszzz
Caradonna bardzo słabo powtarza kwitnienie w porównaniu do pierwszego

____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
olciamanolcia 14:58, 23 sie 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7016
Wiolka5_7 napisał(a)
Tak czas leci ,sierpień za chwilę się skończy... a wrzesień to jesień. Taką polską złotą jesień uwielbiam ,ale zimy nienawidzę,ech...

Pięknie masz już Daria za rok będziesz narzekać na buszzz
Caradonna bardzo słabo powtarza kwitnienie w porównaniu do pierwszego



Bardzo lubię sierpień iw moim ogrodzie a jeszcze bardziej wrzesień i początek października . W ubiegłym roku mój ogród był fantastycznie ( jak dla mnie) przebarwiony - chyba pierwszy raz miałam tak ładnie . Liczę na powtórkę
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
DariaB 12:36, 24 sie 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3053
Wiaan napisał(a)
Daria jestem pod wrażeniem, że w jeden sezon stworzyłaś piękny ogród Fajna ta miejscówka z ławeczką, bardzo mi się podobają rabaty, trawnik i wszystko to że coś tam leży to jest do ogarnięcia najważniejsze, ze zdrowo rośnie


Póki co to udało się stworzyć pół ogrodu Bardzo mnie cieszy, że nie tylko mi się w moim ogrodzie podoba
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
DariaB 12:38, 24 sie 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3053
Wiolka5_7 napisał(a)
Tak czas leci ,sierpień za chwilę się skończy... a wrzesień to jesień. Taką polską złotą jesień uwielbiam ,ale zimy nienawidzę,ech...

Pięknie masz już Daria za rok będziesz narzekać na buszzz
Caradonna bardzo słabo powtarza kwitnienie w porównaniu do pierwszego



Złotą jesień też uwielbiam i liczę, ze będzie trwała przynajmniej do końca listopada i że wiosna przyjdzie o czasie Z powtórzeniem kwitnienia to nie Caradonna miała problem tylko inne szałwie Mówisz, że będę na busz narzekać? Zobaczymy
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
DariaB 12:39, 24 sie 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3053
olciamanolcia napisał(a)


Bardzo lubię sierpień iw moim ogrodzie a jeszcze bardziej wrzesień i początek października . W ubiegłym roku mój ogród był fantastycznie ( jak dla mnie) przebarwiony - chyba pierwszy raz miałam tak ładnie . Liczę na powtórkę

Ja też uwielbiam jesienne przebarwienia U mnie gwiazdami w zeszłym roku były wiśnie Kanzan, świeciły jak żarówki
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
DariaB 12:47, 24 sie 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3053
Wczoraj dokonałam odkrycia, w miejscu gdzie wysypałam ziemię z doniczek od sąsiadki wyrosły mi jakieś trawki. Sąsiadka twierdzi, że nigdy takich trawek nie hodowała Mają straszne rozłogi, przełażą nawet przez włókninę bo mam tam kawałek. Google twierdzi, że to jakaś turzyca, tępić ją czy cieszyć się z nowej roślinki? Póki co powyrywałam ile się dało, ale i tak pewnie odrośnie.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
olciamanolcia 13:05, 24 sie 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7016
To zwykle chwaściory . Tępić. Mam tej” turzycy” pełno i wyrywam i wyrywam a ona połączone są jak łańcuch na choinkę jedną pociągniesz trzy wychodzą
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
DariaB 13:22, 24 sie 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3053
olciamanolcia napisał(a)
To zwykle chwaściory . Tępić. Mam tej” turzycy” pełno i wyrywam i wyrywam a ona połączone są jak łańcuch na choinkę jedną pociągniesz trzy wychodzą


Dokładnie tak się zachowują, całe korytarze korzeni, skąd to dziadostwo się wzięło
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Wiolka5_7 13:53, 24 sie 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20472
Tępić! miałam te turzyce na pseudo trawniku
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
iwona_d 14:14, 24 sie 2022

Dołączył: 05 sty 2018
Posty: 216
Cześć,
Przeczytałam cały wątek i jestem pod wrażeniem ogrodu jaki stworzyłaś w tak krótkim czasie. Ja próbuję już kilka lat i ciągle jestem niezadowolona. Niestety ciągle sadzę rządkami, bo inaczej jakoś nie umiem, zwłaszcza jak rabaty są wąskie. Czytałam, że masz problemy ze skrzypem. Ja miałam w niektórych miejscach skrzyp po pas ( przechodzi z działki obok ) i niestety zadziałała tylko chemia. Biorę pędzelek ( taki mały od dzieci ze szkoły ) i każdą roślinkę osobno smaruję, jeżeli rośnie wśród roślin do dodatkowo zabezpieczam że nie dotykał ich. Wiem, że to straszna robota, ale po 2 latach ilość zmniejszyła się bardzo, teraz smaruję już tylko ze 2 razy w sezonie.
Pozdrawiam i będę na bieżąco śledzić zmagania i uczyć się jak nie sadzić rządkami.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies