Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wielkie marzenie w małej przestrzeni.

Pokaż wątki Pokaż posty

Wielkie marzenie w małej przestrzeni.

Martka 21:54, 26 lip 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Skrzyp był i będzie, ale w żyznej ziemi jest go mniej, czytałam o tym i z roku na rok widzę u siebie ten efekt. Na rabacie, gdzie rosną świerki serbskie, miałam ogrom skrzypu. W miarę czasu, pielenia i użyźniania gleby rozkładającą się korą - skrzyp znajduję tam dużo rzadziej. Czyli znów wracamy do cierpliwości, to słowo i mnie ostatnio prześladuje

DariaB 10:33, 27 lip 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3011
olciamanolcia napisał(a)
Pięknie.Za rok na tych rabatach będziesz miała busz
Jeżówki śliczne. Ja sie nie poddaje- kupiłam następne-już posadzone i na chwilę obecną nie są obżarte
Kupiłam środek na ślimuny (ten, o którym Judith pisała) ale oddałam go... Sprzedawca mnie poinformował ,że albo ślimuny albo koty i pies wybrałam dobro

Moje też mają obżarte liście, zwłaszcza te zwykłe, ale chowają się między innymi roślinkami i tego nie widać. Ja w ogóle nie stosuję chemii w ogrodzie, nic nie pryskałam w tym roku. Kupiłam mospilan na buki, a zużyłam go w domu na wciornastki Łażą u mnie te koty przybłędy i nie chciałabym żeby im się coś stało, mój kot też wychodzi na spacery. A sorki, użyłam środka na mrówki, takiego proszku, bo mi się cholery pchają do domu.
Z jeżówkami się nie poddawaj bo to bardzo wdzięczne roślinki
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
DariaB 10:35, 27 lip 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3011
LIDKA napisał(a)
Fajnie Ci się ogród rozrasta. Lawenda oszalała.

Co do skrzypu to rozumiem Twój ból.
Albo zaakceptujesz albo się męczysz. Ja tam pozwalam pidrosnąc a potem wyrywam/urywam.

Można sypać wapno i ponoć pomaga ale ja mam dużo kwasolubów i to niewskazane.

Lawendę to już chyba pora przyciąć, może zakwitnie drugi raz skrzyp rwę, na jesień sypnę dolomitem trochę. Najgorzej, że mi przez nowy trawnik się przebija
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
DariaB 10:35, 27 lip 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3011
Martka napisał(a)
Skrzyp był i będzie, ale w żyznej ziemi jest go mniej, czytałam o tym i z roku na rok widzę u siebie ten efekt. Na rabacie, gdzie rosną świerki serbskie, miałam ogrom skrzypu. W miarę czasu, pielenia i użyźniania gleby rozkładającą się korą - skrzyp znajduję tam dużo rzadziej. Czyli znów wracamy do cierpliwości, to słowo i mnie ostatnio prześladuje


O tak cierpliwość słowo klucz mam nadzieję, że i u mnie tak będzie, że z roku na rok go będzie mniej.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
DariaB 10:41, 27 lip 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3011
Po wczorajszym spokojnym deszczu, niebo było wprost obłędne, nie różowe jak zwykle, a pomarańczowe na zachodzie, a po przeciwnej stronie cudnej urody tęcza. No coś pięknego!




____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
sylwia_slomc... 11:57, 27 lip 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Martka napisał(a)
Skrzyp był i będzie, ale w żyznej ziemi jest go mniej, czytałam o tym i z roku na rok widzę u siebie ten efekt. Na rabacie, gdzie rosną świerki serbskie, miałam ogrom skrzypu. W miarę czasu, pielenia i użyźniania gleby rozkładającą się korą - skrzyp znajduję tam dużo rzadziej. Czyli znów wracamy do cierpliwości, to słowo i mnie ostatnio prześladuje


Nie wiem jak to jest bo u mnie ziemia żyzna, a skrzypu z roku na rok więcej na razie...
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 11:58, 27 lip 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Ale magiczne światło było
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Martka 12:37, 27 lip 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Piękne uchwyciłaś widoczki!
DariaB 12:49, 27 lip 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3011
Sylwia, Marta to światło wczoraj było obłędne. Żałuję, że fotki robione telefonem nie są tak ostre jak aparatem, no i wrzucenie ich tutaj też obniża jakość, na żywo to było coś niesamowitego, niebo jakby płonęło, a z drugiej strony tęcza rozpostarta na pół nieba
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Wiaan 19:41, 27 lip 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5087
Urocze fotki piękny ogród stworzyłaś
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies