Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wielkie marzenie w małej przestrzeni.

Pokaż wątki Pokaż posty

Wielkie marzenie w małej przestrzeni.

DariaB 21:01, 25 sie 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3056
Też nad tym myślałam, za dużo ostatnio myślę co do zasady ja roślin nie podlewam, muszą sobie radzić. Ściana jest pod okapem, więc czasem się ulituję i pewnie hortensje podleję. Szczerze to po prostu nie mam na te sosny pomysłu
Gorzej, że teraz myślę czy brzóz nie przesadzić w drugą część ogrodu i zrobić zagajnik, bo wydaje mi się, że teraz im będzie ciasno, a tam gdzie brzozy posadzić wiśnię royality jako solitiera. Ogród ciągła gonitwa myśli
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
DariaB 21:03, 25 sie 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3056
ElzbietaFranka napisał(a)



Tępić bo się bardzo panoszy. Nie widziałam aby kwitła. Ma za to rozłogi i jak perz się pleni.
Miałam ją między wrzosami tepilam Randapem przez 2 lata (pedzelkowalam). Mam ja też w trawniku i nie wygląda to dobrze wyróżnia się na tle innych traw rośnie szybko.

Właśnie te rozłogi ma straszne. Pałętają się nawet pod kawałkiem włókniny, który jeszcze leży. Mam to tylko w jednym miejscu, nie mam pojęcia skąd się wzięła.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
DariaB 10:27, 26 sie 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3056
Tak leży Perovskia, miała być Blue Spire, czy ona tak rzeczywiście ma czy u mnie coś nie tak? Tragicznie to wygląda

Tu wspomniana wyżej rabata pod ścianą garażową, jak widać powoli zabijam trawę Słoneczko rano tam świeci więc sosny nie powinny bardzo cierpieć z braku światła.

Brzozy które myślę, żeby przenieść w inne miejsce rosną w tej chwili w kwadracie koło tarasu, a jakby tak z nich stworzyć zagajnik po drugiej stronie, a w miejscu brzóz posadzić wiśnię jako solitera...
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Judith 10:35, 26 sie 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9910
Ja nie ruszałabym tych brzóz. Póki co nie masz nic za płotem, ale z czasem taka wysoka przesłona się przyda. Soliter tej funkcji nie spełni. Poza tym wizja zagajnika brzozowego przy tarasie bardzo mi się podoba . Oczywiście pod warunkiem, że to są Dorenbosy .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
DariaB 10:50, 26 sie 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3056
Tą część ogrodu mam jeszcze do zagospodarowania, chciałabym jeszcze w tym roku pozbyć się trawy, przekopać całą ziemię, nawieźć i mieć już gotowe na wiosnę do sadzenia.
Tu mógłby powstać zagajniczek brzozowy.


Annabellki pójdą pod ścianę garażową, buczek też będzie musiał znaleźć nową miejscówkę no i dwie śś. Jabłonie widoczne po lewej stronie też chyba zostaną, jakoś je będę musiała wkomponować. Mam całą zimę żeby myśleć
Jak tak patrzę to ukryłabym słup i osłoniła się trochę od tarasu sąsiadów, może to nie jest zły pomysł

A tu wiśnia zamiast brzóz, podsadzona azaliami, które już tam rosną

____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
DariaB 10:53, 26 sie 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3056
Judith napisał(a)
Ja nie ruszałabym tych brzóz. Póki co nie masz nic za płotem, ale z czasem taka wysoka przesłona się przyda. Soliter tej funkcji nie spełni. Poza tym wizja zagajnika brzozowego przy tarasie bardzo mi się podoba . Oczywiście pod warunkiem, że to są Dorenbosy .


Tak, to są Dorenbosy, ale zauważ Judith, że przy tarasie rosną 4 graby, one mnie w przyszłości osłonią od ewentualnego budynku. Cztery graby plus cztery brzozy, jak to się rozrośnie to będzie las. Po lewej stornie na pewno się nic nie zbuduje bo tam jest już dom tylko daleko, sąsiad tam ma zagajnik z leszczyny i to też daje mi cień na tarasie. Dom może kiedyś powstać na przeciw mojego tarasu.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
olciamanolcia 10:56, 26 sie 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7043
Kiedyś w Mai w ogrodzie był taki taras z którego od razu wchodziło się do takiego zagajnika brzozowego . Były tam rozrzucone brzozy i trawy oraz byliny . Świetnie to wyglądało
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 10:58, 26 sie 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7043
Na pewno to doorenbos? One od małego mają bardzo bialą korę
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Judith 10:59, 26 sie 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9910
DariaB napisał(a)


Tak, to są Dorenbosy, ale zauważ Judith, że przy tarasie rosną 4 graby, one mnie w przyszłości osłonią od ewentualnego budynku. Cztery graby plus cztery brzozy, jak to się rozrośnie to będzie las. Po lewej stornie na pewno się nic nie zbuduje bo tam jest już dom tylko daleko, sąsiad tam ma zagajnik z leszczyny i to też daje mi cień na tarasie. Dom może kiedyś powstać na przeciw mojego tarasu.

To ja już nie ogarnim, co gdzie jest . Było sporo rozkminek w tej kwestii, nie pamiętam wyników .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
DariaB 11:02, 26 sie 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3056
olciamanolcia napisał(a)
Kiedyś w Mai w ogrodzie był taki taras z którego odrazu wchodziło się do takiego zagajnika brzozowego . Były tam rozrzucone brzozy i trawy oraz byliny . Świetnie to wyglądało

A pamiętasz jak mi pisałaś, że ja tam nie mam miejsca na 4 brzozy? I tak od tej pory się nad tym zastanawiam, czy one rzeczywiście dadzą tam radę. Dwie bliżej płota widzę, że są mniejsze, bo tam praktycznie nie ma słońca. Nie jestem pewnie czy to dla nich dobre miejsce.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies