Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wielkie marzenie w małej przestrzeni.

Pokaż wątki Pokaż posty

Wielkie marzenie w małej przestrzeni.

DariaB 11:26, 26 sie 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3061
sylwia_slomczewska napisał(a)
Te sosny tą wysokość osiągną po 10 latach, ale to nie oznacza, ze potem przestana rosnąć tak w szerz jak i wzwyż to tak nie działaTyle, ze możesz je ciąć i te przyrosty roczne jeszcze spowolnić, to z kolei spowoduje mocne ich zagęszczenie. Dobrze przemyśl temat Brzeziniaki są cudne, ale liczyć się należy, że po ok 10 latach gdy brzozy urosną, zwłaszcza rosnące w mocnym zagęszczeniu niewiele roślin pod nimi daje radę być. Całą wodę wypijają. Wiem bo mam. Brzozy sieją się też na potęgę.
Tam chyba linia energetyczna też idzie, tu się trzeba pilnować by korona drzew nie wchodziła w sieć energetyczną bo elektrycy przyjadą i upitolą jak im się spodoba i mają do tego prawo.
Dobry pomysł z przygotowaniem ziemi przed zima pod nowe nasadzenia Co do rabaty z wiśnią trzeba się upewnić czy wiśnia zniesie kwasowość podłoża, bo azalie nie kwasowości mogą nie znieść. Ale zestaw super na wiosnę by był

Po prostu nie wiem co zrobić z tymi sosnami szukam na nie pomysłu ale nie mam, mam za mały ogród. Linia jest telefoniczna, prąd idzie pod ziemią. Wiem, że pod brzozami ciężko dlatego to miejsce w którym teraz rosną wydaje mi się jeszcze gorsze bo mają też sąsiedztwo leszczyn sąsiada.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Judith 11:34, 26 sie 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9943
DariaB napisał(a)

No było wynik jest taki, że brzozy rosną przy tarasie. Postaram się rozrysować co gdzie rośnie.

Daria... Gdzie rosną teraz to widzę przecie . Nie pamiętam jedynie czy tam zawsze rosły czy zostały tam przesadzone. Ta druga opcja byłaby mniej fajna, bo ciągłe przesadzanie drzew odbiera im szanse na wzrost na dłuższy czas.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
DariaB 11:34, 26 sie 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3061
mrokasia napisał(a)
Daria, weź dla przypomnienia wrzuć jakiś plan gdzie co jest bo ja też się pogubiłam i nie wiem gdzie te brzozy byś chciała przenieść...
Stojąc twarzą do wejścia do domu po lewej masz wiśnię, potem w dolnym lewym rogu buczki, potem wzdłuż ogrodzenia kanzany, tak? I potem w górnym lewym narożniku rosną teraz te brzozy? Dalej masz (na wprost tarasu) graby, tak? Te brzozy miałyby być w górnym prawym narożniku za grabami?


Wszystko się Kasiu zgadza, brawo za pamięć Za grabami już nie mogę nic sadzić bo to nie moja działka. Brzozy byłyby przeniesione w prawy narożnik. Wrzuciłam na poprzedniej stronie plan.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
DariaB 11:35, 26 sie 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3061
Judith napisał(a)

Daria... Gdzie rosną teraz to widzę przecie . Nie pamiętam jedynie czy tam zawsze rosły czy zostały tam przesadzone. Ta druga opcja byłaby mniej fajna, bo ciągłe przesadzanie drzew odbiera im szanse na wzrost na dłuższy czas.

Rosły tam ale w innym ułożeniu, wzdłuż krótszego boku tarasu. I tak już były przesadzane, a chyba i tak lepiej przesadzić ewentualnie jeszcze teraz niż za kilka lat jak zrobi mi się las
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
olciamanolcia 11:38, 26 sie 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7083
To przenieś te brzozy i jak się da rozsadz w większych odstępach te graby. Ja bym dała trzy przy tarasie i jednego w miejsce brzóz. Mogą byc wszystkie cztery w równych odstępach ale nie muszą.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
mrokasia 11:41, 26 sie 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18015
Uważam, że ten pomysł z przesadzeniem brzóz jest bardzo dobry .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
DariaB 11:51, 26 sie 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3061
olciamanolcia napisał(a)
To przenieś te brzozy i jak się da rozsadz w większych odstępach te graby. Ja bym dała trzy przy tarasie i jednego w miejsce brzóz. Mogą byc wszystkie cztery w równych odstępach ale nie muszą.


Justynka a co zrobię z wiśnią w takim razie bo ją tez już mam jakby co Graby są chyba co 2m posadzone.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
DariaB 11:52, 26 sie 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3061
mrokasia napisał(a)
Uważam, że ten pomysł z przesadzeniem brzóz jest bardzo dobry .

Dziękuję Kasiu najpierw myślałam, żeby do tego narożnika dać właśnie wiśnię, ale te brzozy mnie męczą.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
olciamanolcia 12:03, 26 sie 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7083
DariaB napisał(a)


Justynka a co zrobię z wiśnią w takim razie bo ją tez już mam jakby co Graby są chyba co 2m posadzone.


A to jak co dwa metry to luz. To zostaw i posadź tę wiśnię

U mnie graby co 60 cm . Ale to celowe
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 12:07, 26 sie 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7083
A jakbyś je bardziej rozsypała tak w luk ?




Sporo masz tsm miejsca i uwierz im wieksze odległości między nimi tym lepiej.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies