Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wielkie marzenie w małej przestrzeni.

Pokaż wątki Pokaż posty

Wielkie marzenie w małej przestrzeni.

DariaB 14:58, 24 sie 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3051
Wiolka5_7 napisał(a)
Tępić! miałam te turzyce na pseudo trawniku

Tępienie rozpoczęłam już wczoraj, czyli jednak miałam nosa, że to cholera jest
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
DariaB 15:18, 24 sie 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3051
iwona_d napisał(a)
Cześć,
Przeczytałam cały wątek i jestem pod wrażeniem ogrodu jaki stworzyłaś w tak krótkim czasie. Ja próbuję już kilka lat i ciągle jestem niezadowolona. Niestety ciągle sadzę rządkami, bo inaczej jakoś nie umiem, zwłaszcza jak rabaty są wąskie. Czytałam, że masz problemy ze skrzypem. Ja miałam w niektórych miejscach skrzyp po pas ( przechodzi z działki obok ) i niestety zadziałała tylko chemia. Biorę pędzelek ( taki mały od dzieci ze szkoły ) i każdą roślinkę osobno smaruję, jeżeli rośnie wśród roślin do dodatkowo zabezpieczam że nie dotykał ich. Wiem, że to straszna robota, ale po 2 latach ilość zmniejszyła się bardzo, teraz smaruję już tylko ze 2 razy w sezonie.
Pozdrawiam i będę na bieżąco śledzić zmagania i uczyć się jak nie sadzić rządkami.

Cześć Iwona witaj w moim ogrodzie Cieszy mnie, że komuś chce się jeszcze czytać moje zmagania.
Moje rabaty są wyjątkowo wąskie, chyba mało osób na forum ma tak wąskie rabaty jak ja. Sadzenie rządkami to też była moja zmora, nadal się uczę aby tego nie robić chociaż nadal mam takie zapędy. Skrzyp wyrywam, smarowałam na samym początku ale raz, ze to czasochłonne, a dwa, że efekty były takie sobie.
Myślałaś o tym aby założyć swój wątek? Zawsze łatwiej coś doradzić widząc chociażby zdjęcia.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
DariaB 16:01, 24 sie 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3051
Przymierzam się do rabaty przy ścianie garażu. Męczy mnie to, że zastanawiam się co zrobić z tymi sosnami green tower i pomyślałam, że może je włożyć między anabelki, byłby akcent zimozielony. One nie rosną wysokie, według katalogu dziesięcioletnie egzemplarze osiągają do 2,5 m wysokości i 1 m szerokości. Drugi pomysł na nie jest taki, żeby je gdzieś wykorzystać jako żywopłot, póki co są niskie, mają jakieś 70 cm.
Co myślicie?
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Agatorek 16:27, 24 sie 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
DariaB napisał(a)
Witajcie po długiej przerwie
Tak ten czas leci, że trudno uwierzyć, że już prawie koniec wakacji
Chwilkę byłam na urlopie i odkąd wróciłam nie mogę złapać zakrętu
Zostawię troszkę zdjęć lipcowego i sierpniowego ogrodu. Poza zabiegami pielęgnacyjnymi typu koszenie trawnika i wyrywanie chwastów nie robię nic. Raz, że lato tego roku bardzo upalne, na szczęście u mnie co jakiś czas pada, dwa, że czasu kompletnie brak
]


Pięknie u Ciebie się porozrastało ❤️ Za rok maczeta albo szpadel (przesadzanki ) Cię czekają

Wiesz, przynajmniej masz czas na pielenie, ja nawet na to nie mam . Tzn czas by się znalazł, ale pogoda jest niesprzyjająca, za gorąco jak dla mnie .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
anuska2507 20:15, 25 sie 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
Daria, przy tej ścianie może być zbyt cieniście, a sosny, jak większość iglaków, pewnie słońcolubne.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
mrokasia 20:28, 25 sie 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
No właśnie, ile tam masz światła na garażowej?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
DariaB 20:40, 25 sie 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3051
To strona wschodnia jest, rano słoneczko jest jak świeci. Te sosny już tam są, albo muszę je uporządkować albo przesadzić gdzieś indziej.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
DariaB 20:42, 25 sie 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3051
Agatorek napisał(a)


Pięknie u Ciebie się porozrastało ❤️ Za rok maczeta albo szpadel (przesadzanki ) Cię czekają

Wiesz, przynajmniej masz czas na pielenie, ja nawet na to nie mam . Tzn czas by się znalazł, ale pogoda jest niesprzyjająca, za gorąco jak dla mnie .


Aguś pewnie przesadzanki z tym plewieniem to różnie bywa, staram się coś skubnąć w wolnej chwili. Upały u mnie też były okropne, to nie jest pogoda do fizycznej pracy zawsze mi żal budowlańców np przy drogach pracujących w takim skwarze.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
mrokasia 20:45, 25 sie 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Skoro te sosny już tam rosną i dają radę to możesz je tam zostawić. Tylko z kolei nie wiem czy łączenie ich z annabelkami to dobry pomysł ze względu na zróżnicowane potrzeby wodne.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
ElzbietaFranka 20:58, 25 sie 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
DariaB napisał(a)
Wczoraj dokonałam odkrycia, w miejscu gdzie wysypałam ziemię z doniczek od sąsiadki wyrosły mi jakieś trawki. Sąsiadka twierdzi, że nigdy takich trawek nie hodowała Mają straszne rozłogi, przełażą nawet przez włókninę bo mam tam kawałek. Google twierdzi, że to jakaś turzyca, tępić ją czy cieszyć się z nowej roślinki? Póki co powyrywałam ile się dało, ale i tak pewnie odrośnie.



Tępić bo się bardzo panoszy. Nie widziałam aby kwitła. Ma za to rozłogi i jak perz się pleni.
Miałam ją między wrzosami tepilam Randapem przez 2 lata (pedzelkowalam). Mam ja też w trawniku i nie wygląda to dobrze wyróżnia się na tle innych traw rośnie szybko.

Krzewuszki kwitną 2x w sezonie, drugi raz nie tak bujnie jak pierwszy
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies