Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wielkie marzenie w małej przestrzeni.

Pokaż wątki Pokaż posty

Wielkie marzenie w małej przestrzeni.

olciamanolcia 11:51, 22 lip 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6984
DariaB napisał(a)
Aniu być może oczar rzeczywiście ma za dużo słońca, będę go obserwować, najważniejsze, że mu się nie pogarsza.

Lidziu dziękuję, odsyłam buziaki

Kilka fotek, ogród żyje, cieszy mnie to bardzo. Odwiedza go mnóstwo motyli i bzyczków i jednooki bandyta






Prawie się uporałam z cięciem cisów, chyba byłam szalona decydując się na taki żywopłot. Chcąc przyciąć każdą gałązkę to męczarnia. Musiałam zrobić przerwę bo od sekatora nadwyrężyłam palca i ledwo nim ruszam

Ostatnio zobaczyłam na insta rolkę Adam Woodruffa i zachorowałam na tak skomponowany fragment ogrodu. https://www.adamwoodruff.com/redstone-lane
No bajka, może uda mi się coś podobnego stworzyć za domem.



Ogród z dnia na dzień piękniejszy i gęściejsze
Kot boski- nieważne , że półwidz ale kochany❤️
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Wiolka5_7 14:18, 22 lip 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20470
Ślicznie już masz a ogród z linku bajka, też taki styl uwielbiam
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
DariaB 14:41, 26 lip 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3051
Martka napisał(a)
Dario, u Ciebie piękne obrazki. W zeszłym roku wiele roślin mi podsychało. Teraz wiem, że młode trzeba podlewać i koniec. Oraz wiem, że młode drzewka trzeba nie tyle podlewać co zalewać. Konewka wody to minimum, lepiej dwie. Przez brak tej wiedzy wcześniej straciłam przynajmniej dwa klony. Polewałam a nie podlewałam.
Dobrym rozwiązaniem do żywopłotów z cisa są nożyce elektryczne, ręcznie to jest faktycznie zabawa. Albo przynajmniej nożyce do cięcia żywopłotów. Z długim ostrzem. Idzie dość szybko. Kiedyś będziesz chwaliła tę decyzję żywopłotową 

Ten ogród z Massachusetts jest powalający... i nawet nie wiesz, jak bardzo mnie podbudowałaś tym linkiem. Ostatnio dumam nad trawnikiem, przyszłością i zmianami w ogrodzie związanymi z brakiem wody. Jeśli trzeba będzie znaleźć inne wyjścia, to one są



Martuś kiedyś się dorobię nożyc póki co jadę ręcznym sekatorem, jeszcze z 30 krzaków mi zostało. Nożycami takimi ręcznymi jakoś nie lubię, też mam, ale wolę sekatorkiem. Martwię się żywopłotem też pod kątem tego, że trochę miejsca mi zabierze, a ja mam i tak wąskie rabaty.
Ostatnio doszłam do wniosku, że za domem i po prawej stronie domu nie będzie trawnika. Pójdę w kierunku ogrodu z linku, muszę sobie wytyczyć jesienią te kwatery, zaplanować ścieżki, zryć darń, udać się do ogrodniczego na wyprzedaż, a na wiosnę będę sadzić. Wyjście zawsze jest, z każdej sytuacji
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
DariaB 14:44, 26 lip 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3051
Justyna kotek przybłęda, często przychodzi, czuje się jak u siebie Jeszcze w zeszłym roku miał oko, ale chore, ropa się lała. Chciałam go złapać i zawieźć do weta ale się nie dał. Wygląda na to, że ma właściciela bo po jakimś czasie wrócił zdrowy ale bez oka Ogród dziękuje za dobre słowo

Wiolka tak, taki styl nie dość, że fajnie wygląda to jeszcze dostosowany do coraz trudniejszych warunków pogodowych. Dziękujemy razem z ogrodem za pochwały
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
DariaB 15:01, 26 lip 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3051
Szybki przegląd jeżówkowy Biała jednak nie wyginęła, ale nie wiem jakim cudem jest jednym krzaczkiem razem z różową

Tej jestem ciekawa, dostałam siewkę w zeszłym roku od dziewczyny z insta
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Judith 15:11, 26 lip 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Cudne jeżówki . Ta różowa strzępiasta wygląda mi na Butterfly Kisses, ona to?
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
DariaB 15:14, 26 lip 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3051
I kilka wiodczków, już patrząc na rabaty widzę co przesadzę na wiosnę, nieuleczalna choroba, tetrioza



A ten zakątek bardzo lubię planuję tam jeszcze przesadzić różową Anabellkę i piownię, dosadzić kilka host bo się poniewierają po różnych częściach ogrodu i będzie moim zdaniem całkiem fajnie. I gdzieniegdzie dorzucę jeszcze miniaturowe azalie.

Nadal prowadzę nierówną walkę ze skrzypem i on wciąż wygrywa
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
DariaB 15:15, 26 lip 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3051
Judith napisał(a)
Cudne jeżówki . Ta różowa strzępiasta wygląda mi na Butterfly Kisses, ona to?

Tak, to chyba ona. Zgubiłam metkę ale na 99% taką kupowałam Przetrwała zimę i przesadzanie
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
olciamanolcia 15:47, 26 lip 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6984
Pięknie.Za rok na tych rabatach będziesz miała busz
Jeżówki śliczne. Ja sie nie poddaje- kupiłam następne-już posadzone i na chwilę obecną nie są obżarte
Kupiłam środek na ślimuny (ten, o którym Judith pisała) ale oddałam go... Sprzedawca mnie poinformował ,że albo ślimuny albo koty i pies wybrałam dobro
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
LIDKA 19:51, 26 lip 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7006
Fajnie Ci się ogród rozrasta. Lawenda oszalała.

Co do skrzypu to rozumiem Twój ból.
Albo zaakceptujesz albo się męczysz. Ja tam pozwalam pidrosnąc a potem wyrywam/urywam.

Można sypać wapno i ponoć pomaga ale ja mam dużo kwasolubów i to niewskazane.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies