Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wielkie marzenie w małej przestrzeni.

Pokaż wątki Pokaż posty

Wielkie marzenie w małej przestrzeni.

DariaB 11:03, 26 sie 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3056
olciamanolcia napisał(a)
Na pewno to doorenbos? One od małego mają bardzo bialą korę

Na pewno, kupione jako cieniutkie patyczki na allegro. Mają białą korę ale jeszcze są młode.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
DariaB 11:04, 26 sie 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3056
Judith napisał(a)

To ja już nie ogarnim, co gdzie jest . Było sporo rozkminek w tej kwestii, nie pamiętam wyników .

No było wynik jest taki, że brzozy rosną przy tarasie. Postaram się rozrysować co gdzie rośnie.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
mrokasia 11:06, 26 sie 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Daria, weź dla przypomnienia wrzuć jakiś plan gdzie co jest bo ja też się pogubiłam i nie wiem gdzie te brzozy byś chciała przenieść...
Stojąc twarzą do wejścia do domu po lewej masz wiśnię, potem w dolnym lewym rogu buczki, potem wzdłuż ogrodzenia kanzany, tak? I potem w górnym lewym narożniku rosną teraz te brzozy? Dalej masz (na wprost tarasu) graby, tak? Te brzozy miałyby być w górnym prawym narożniku za grabami?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
DariaB 11:10, 26 sie 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3056
Przy wejściu do domu różowa kropka wiśnia tybetańska, dalej na lewo 3 buki.
Po lewej zielona kropka Ambrowiec, różowe to 3 wiśnie Kanzan. Pojedyncza zielona kropka brzoza Youngi, następnie 4 Dorenbosy. Przy tarasie 4 graby.
Myślałam, żeby brzozy przenieść w prawy róg działki, zaznaczyłam je zielonymi kropkami.
Po prawej mam blisko dom sąsiadów, są bardzo fajni
Po lewej mam sąsiada bardzo daleko, on ma po swojej stronie dużo krzewów leszczyny, to mój zapożyczony krajobraz
Na przeciw mam pustą działkę.
Może na tym zdjęciu z góry lepiej widać co i jak.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
olciamanolcia 11:13, 26 sie 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7043
DariaB napisał(a)

A pamiętasz jak mi pisałaś, że ja tam nie mam miejsca na 4 brzozy? I tak od tej pory się nad tym zastanawiam, czy one rzeczywiście dadzą tam radę. Dwie bliżej płota widzę, że są mniejsze, bo tam praktycznie nie ma słońca. Nie jestem pewnie czy to dla nich dobre miejsce.



To taras? Bo jak tu chcesz dać te brzozy to nie ma nawet takiej opcji. Zacienią Ci wszystko i będą się dusiły .

____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
sylwia_slomc... 11:13, 26 sie 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Te sosny tą wysokość osiągną po 10 latach, ale to nie oznacza, ze potem przestana rosnąć tak w szerz jak i wzwyż to tak nie działaTyle, ze możesz je ciąć i te przyrosty roczne jeszcze spowolnić, to z kolei spowoduje mocne ich zagęszczenie. Dobrze przemyśl temat Brzeziniaki są cudne, ale liczyć się należy, że po ok 10 latach gdy brzozy urosną, zwłaszcza rosnące w mocnym zagęszczeniu niewiele roślin pod nimi daje radę być. Całą wodę wypijają. Wiem bo mam. Brzozy sieją się też na potęgę.
Tam chyba linia energetyczna też idzie, tu się trzeba pilnować by korona drzew nie wchodziła w sieć energetyczną bo elektrycy przyjadą i upitolą jak im się spodoba i mają do tego prawo.
Dobry pomysł z przygotowaniem ziemi przed zima pod nowe nasadzenia Co do rabaty z wiśnią trzeba się upewnić czy wiśnia zniesie kwasowość podłoża, bo azalie nie kwasowości mogą nie znieść. Ale zestaw super na wiosnę by był
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
olciamanolcia 11:14, 26 sie 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7043
DariaB napisał(a)
Jasna zieleń - brzozy
Ciemniejsza zieleń - graby




No to jak napisałam wyżej- zalesisz sobie ten kawałek ogrodu … nNie ma tem miejsca na 8 drzew…
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 11:18, 26 sie 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7043
Moje brzozy są już ogromniaste a zobacz jaka wielka jest ta rabata. Corocznie obcinam im gałęzie bo zacieniają wszystko. Mam je już 7 albo 8 lat. W orzyszlym roku będziemy je podcinać co najmniej metr z góry i sporo po bokach
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
DariaB 11:23, 26 sie 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3056
Dobra jeszcze raz z kierunkami na świat:

Przy wejściu do domu różowa kropka wiśnia tybetańska, dalej na lewo 3 buki.
Po lewej zielona kropka Ambrowiec, różowe to 3 wiśnie Kanzan. Pojedyncza zielona kropka brzoza Youngi, następnie 4 Dorenbosy. Przy tarasie 4 graby.
Myślałam, żeby brzozy przenieść w prawy róg działki, zaznaczyłam je zielonymi kropkami.
Po prawej mam blisko dom sąsiadów, są bardzo fajni
Po lewej mam sąsiada bardzo daleko, on ma po swojej stronie dużo krzewów leszczyny, to mój zapożyczony krajobraz
Na przeciw mam pustą działkę.
Może na tym zdjęciu z góry lepiej widać co i jak.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
DariaB 11:24, 26 sie 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3056
olciamanolcia napisał(a)



To taras? Bo jak tu chcesz dać te brzozy to nie ma nawet takiej opcji. Zacienią Ci wszystko i będą się dusiły .


Tak to taras. To co wzięłaś w pytajnik to grab. Brzozy są po lewej.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies