Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wielkie marzenie w małej przestrzeni.

Pokaż wątki Pokaż posty

Wielkie marzenie w małej przestrzeni.

Roocika 08:26, 17 paź 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Daria, nie dziwię Ci się, że strzelasz fotki, bo pięknie masz.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
DariaB 13:47, 19 paź 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3062
Aniu mam wrażenie, że im zimniej się robi tym bardziej ta róża różowieje, jak jest ciepło to jest brzoskwiniowo-morelowa, raczej w odcieniach herbacianych niż różowych, taki kameleon

Aniu a na jakim stanowisku rosną Twoje bodziszki? Musiałabym odszukać zdjęcia jakie maleństwa z moich sadzonek były.

Aguś dzięki! To rozplenica tak pięknie pozowała zapamiętam, że zdjęć nigdy za dużo

Asiu dzięki dobrze, że my w tym gronie podzielamy wzajemnie swoje zachwyty nad urodą roślinek
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
DariaB 13:59, 19 paź 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3062
W weekend sadziłam cebulowe, było super cieplutko ale wiatr chciał urwać głowę.
Moje nabytki tegoroczne i wykopane z zeszłego roku - głównie to Salmon Prince sadzone w zeszłym roku i trochę Exotic Emperor.



Szafirki, krokusy i botaniczne tulipanki poszły na rabatę wjazdową, narcyzy oplotły nóżkę wiśni tybetańskiej i jednego z buków.
Ta kombinacja poszła obok ławeczki po jednej i drugiej stronie.

Ta na różankę. Do różanki dosadziłam też część wykopanych z zeszłego roku.

Wykopane poszły też na grabową i pod okna w jadalni i do rozchodników na bocznej ścianie domu.
A miałam nie dokupować cebulowych
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
DariaB 14:09, 19 paź 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3062
Teraz mniej ładne widoczki
Część działki za domem już przekopana, oczyszczona z resztek darni, ścieżki wstępnie wytyczone.

Po prawej stronie domu jest gorzej, poległam na wygrabianiu kawałków trawy przemielonej przez glebogryzarkę. Nakryłam szmatą licząc, że do wiosny zgnije. Jeszcze mi kawałek został ale to juz chyba kartonami zakryję bo nie mam już szmaty.


Żeby nie było tak całkiem brzydko to zostawię kilka ładniejszych zdjęć Brzózki złapały żółty kolorek


Takie dyniacze na działce wyrosły
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
DariaB 14:18, 19 paź 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3062
I drzewa, które się przebarwiają.
Graby się okrywają miedzianą sukienką, w zeszłym roku wyłysiały zanim się przebarwiły. Jedna gałązka dzielnie zieleń jeszcze trzyma, chyba nie dopuszcza do siebie myśli, że pora się poddać prawom natury

Ambrowiec łapie bardziej żółć niż czerwień, zobaczymy jak nastąpi rozwój sytuacji.

Wiśnia Royal Burgundy piękny ma ten różowy odcień ale liście jej coś niemiłosiernie obżarło.

Kanzany ledwie tknięte jesienią, w zeszłym roku już o tej porze były przebarwione.

I mój ulubieniec miłorząb, jeszcze walczy ale już żółknie, mam nadzieję, że zdąży nim mu mróz zetnie listki.

Na koniec buczek, też rudzieje
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Agatorek 19:22, 19 paź 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Wiesz, żeby było ładniej, to w wcześniej musi być mniej ładnie .

Ja kiedyś wykorzystałam brata do wygrabiana trawy po glebogryzarce, akurat wpadł w odwiedziny (pewnie następnym razem dwa razy się zastanowi, zanim przyjedzie ). Także doskonale Cię rozumiem z tą niemocą. Ale u mnie na wierzchu jest chyba lżejsza ziemia, u Ciebie widzę chyba glinę (u mnie też jest, ale niżej).

Ładne zdjęcia robisz, to z dyniami jest extra! ❤️
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Monia81 19:36, 19 paź 2022


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8049
Pięknie wyczyszczone i przygotowane miejsce pod nasadzenia teraz jest tak, ale za moment będzie inaczej super ogląda się takie fotki, chociaż plecy to mnie już bolą na samą myśl o ściąganiu darni dywanik trawnikowy super
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Martka 21:27, 19 paź 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Ojojoj! Bardzo intensywnie ktoś tu pracuje!
Dowody są.
I jeszcze sadzi cebulowe!
I fotografuje pięknie przebarwione drzewka.
Dario, nie przesadzasz? Tyle rzeczy na raz?
Dynie piękne.
Lubię Twoje komentarze do zdjęć!

sylwia_slomc... 22:29, 19 paź 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82150
Motyl na budlei cudny, u mnie takich nie ma Podziwiam za wykopywanie cebulowych po kwitnieniu ja nie mam na to nigdy czasu
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Roocika 12:02, 20 paź 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
DariaB napisał(a)
Teraz mniej ładne widoczki
Część działki za domem już przekopana, oczyszczona z resztek darni, ścieżki wstępnie wytyczone.

Po prawej stronie domu jest gorzej, poległam na wygrabianiu kawałków trawy przemielonej przez glebogryzarkę. Nakryłam szmatą licząc, że do wiosny zgnije. Jeszcze mi kawałek został ale to juz chyba kartonami zakryję bo nie mam już szmaty.


Żeby nie było tak całkiem brzydko to zostawię kilka ładniejszych zdjęć Brzózki złapały żółty kolorek


Takie dyniacze na działce wyrosły


Te szmaty się sprawdzają, pod tą moją plastikowa, wszystko przegoniło i zostały tylko kłącza i korzenie jakiś krzewów do wybrania, jest dużo łatwiej niż zrywanie zielonego

Pięknie masz, śliczne robisz zdjęcia!
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies