Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wielkie marzenie w małej przestrzeni.

Pokaż wątki Pokaż posty

Wielkie marzenie w małej przestrzeni.

Judith 10:29, 21 paź 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10090
DariaB napisał(a)
Aneto, Agnieszko, Zuzanno cukiereczki dzisiaj przymroziło a w prognozie nie było dzisiaj zapowiadanego przymrozku, o taka niespodzianka, w sumie nie dziwna o tej porze roku.
Zuza u mnie paź bywał często, werbena czasem to aż się ruszała od nalotu motyli.
Agnieszko tak to bardzo silna róża i do tego urocza





Dobrze, że przyroda nam w taki sposób rekompensuje zimno, ciemnicę, jesienny spleen
Piękne!
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Wiolka5_7 10:57, 21 paź 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20653
Oj u Ciebie chyba i kwiaty zmroziło u mnie tylko szron na trawniku
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Roocika 12:31, 21 paź 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
DariaB napisał(a)
Aneto, Agnieszko, Zuzanno cukiereczki dzisiaj przymroziło a w prognozie nie było dzisiaj zapowiadanego przymrozku, o taka niespodzianka, w sumie nie dziwna o tej porze roku.
Zuza u mnie paź bywał często, werbena czasem to aż się ruszała od nalotu motyli.
Agnieszko tak to bardzo silna róża i do tego urocza





Przypudrowało je
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Basieksp 13:22, 21 paź 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10350
Jeszcze przed chwilą motyle a tu oszronione rośliny no ale bardzo ładnie wyglądają
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Rojodziejowa 14:13, 21 paź 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8717
Cudne te oszronione kwiaty! Szkoda, że już szron, ale choć tyle, że coś można nadal popodziwiać
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Agatorek 18:58, 21 paź 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
DariaB napisał(a)

Aguś w tej części ogrodu nie ma gliny, może tak tylko wygląda, bo jest zbita po ostatnich deszczach, mokra, i ta darń się pozbijała w takie kulki. Część wylądowała w workach i będzie się przez zimę kompostować. Oj jaka szkoda, że ja nie mam brata Do glebogryzarki tym razem zamiast taty wykorzystałam znajomego
Dziękuję za komplementy - czerwienię się


Przypomniało mi się jeszcze, że w zeszłym roku zostawiłam na kawałku rabaty taką nieprzegrabioną ziemię po glebogryzarce.
Niestety za późno się za to wzięłam na wiosnę i darń zaczęła się już z powrotem zrastać z ziemią . Nie była to wtedy łatwa i przyjemna praca…

Nie czerwień się, chociaż w sumie czemu nie

Bo muszę pochwalić kolejne fotki, wyglądają jak z bajki ❤️
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
DariaB 12:24, 31 paź 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3062
Dziewczyny dzięki za wszystkie miłe słowa pod adresem przypudrowanych kwiatków Na szczęście mróz był jednorazowy i jeszcze większość roślin żyje i dalej zdobi ogród.

Dzisiaj przychodzę z grubym kalibrem Część z Was już widziała na insta co to się u mnie ostatnio działo. Udało mi się zrobić ścieżkę w drugiej części ogrodu, miałam pomoc bo sama to bym na pewno nie dała rady.
Przymiarki i rozkminki jak to zrobić chwilę trwały, ziemia nasiąknięta wodą, miękka jak gąbka, nie dało się tak po prostu rzucić płyt, trzeba je było ułożyć na zaprawie.

Głowiłam się co zrobić, którą stroną ominąć studnię, lewą czy prawą. W końcu stanęło na prawej stronie i powstały dwie rabaty przy opasce domu.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Rojodziejowa 12:30, 31 paź 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8717
Widziałam na insta Jest super!
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
DariaB 12:30, 31 paź 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3062
Jak już płyty były ułożone przyszedł czas na kosmetykę i kolejny dylemat, początkowo nie chciałam żadnych obrzeży, kiedyś może ułożę kostkę granitową, ale teraz to za duży wydatek, kamyki mieszały się z ziemią więc musiałam się przemóc i wbić zwykłe sztuczne obrzeża, póki co takie muszą być.

Pod okapem posadziłam paprocie, brunerę i przywrotnika. Coś im jeszcze pewnie dosadzę, w drugiej rabacie też muszę coś wykombinować, mam jeszcze paprocie i hosty, może je tam wsadzę. Muszą tam rosnąć cieniolubne rośliny i zanikające na zimę bo śnieg z dachu tam leci.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
DariaB 12:38, 31 paź 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3062
Nagle okazało się, że mam jeszcze całkiem dużo miejsca na roślinki a moja szkółka już na wyczerpaniu

Zamysł jest taki, żeby całą pustą przestrzeń obsadzić roślinami, spróbować osiągnąć efekt rabaty bylinowo - trawiastej, brzozy zostaną posadzone przy ogrodzeniu tak jak gdzieś wcześniej pokazywałam. Na końcu ścieżki coś będzie, albo kolejna ławeczka, albo huśtawka. Tam gdzie luzem rzucone płyty będzie podział tej dużej przestrzeni, na końcu tej ścieżki być może hamak, jeszcze nie wiem, mam całą zimę na przemyślenia.
Zostaje jeszcze kawałek przy domu do ogarnięcia, tutaj myślę o wąskiej ścieżce z kostek granitowych, ale to dopiero na wiosnę.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies