Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Magary Dramaty z Rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Magary Dramaty z Rabaty

malgol 13:58, 13 maj 2022


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Optuję za opinią Mgduski. Chodzi o to, aby wsadzić w zasobne w składniki pokarmowe miejsce. W tzw, zwykłym gruncie te składniki wytwarzają się "mimochodem". W donicach gleba się sama nie zregeneruje. Trzeba ją wymienić. Podzielam pogląd, że cebule mogą wrócić do donic, w których znalazło się też wymienione podłoże.
PS. Przy takiej opcji trzeba zadbać o odżywienie cebul w donicach przed ich wysadzeniem. Podsypać nawozu pod koniec kwitnienia.


No i na taką odpowiedź czekałam Posadziłam takie kolory do donic,że w gruncie nie ma dla nich miejsca Liczę,że Monty Don tak dobrał odmiany,że jednak po podkarmieniu w donicy a potem posadzeniu do nowej ziemi jednak powtórnie zakwitną

sylwia_slomczewska napisał(a)
Cebule z donic do gruntu bo nie ma gwarancji, że ponownie w kolejnym sezonie zakwitną, a rolą i sensem donic jest by kwitło i było dekoracyjnie


Wiem Sylwia , może taka donica zaskoczyć...pustką Ale najwyżej czymś innym się podsadzi. Nie lubię wykopywać i nawet sadzić w gruncie pomiędzy bylinami bo to zawsze kłopot czy czegoś się nie uszkodzi. Wolę ryzyko z donicami
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Mgduska 14:04, 13 maj 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Na wszelki wypadek (i w ogóle też) warto sadzić odmiany, które niezawodnie powtarzają. Poza EE dobre są czarne (to chyba Queen of Night) i osobiście polecam Balleriny, których u mnie w tym roku jest 1,5 razy więcej niż rok temu Wszystkie z zielonym paskiem też są dobre, jest taki filmik Sary Raven, w którym ona poleca tulipany do naturalizacji i takie właśnie powtarzają.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Judith 16:25, 13 maj 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9922
Do powtarzających kwitnienie dorzucam Dolls" Minuet.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Rojodziejowa 16:28, 13 maj 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8475
Ciekawa jestem bardzo, jak te nasze podrobione EE będą się sprawować.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Judith 16:30, 13 maj 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9922
Rojodziejowa napisał(a)
Ciekawa jestem bardzo, jak te nasze podrobione EE będą się sprawować.

Nooo. Mam nadzieję, że będą powtarzać, bo piękne są.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Kordina 23:08, 13 maj 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4743
Aż sprawdziłam zdjęcia i szok, bo w 2020 sadziłam 5 cebulek tulipanów fioletowych - tulip baby blu i w tym roku jest ich 11!!
Oraz piękne różowe miss elegances po 5 w dwu grupach jest po 7. Dzięki tej tulipanowej dyskusji dopiero doszło do mojej świadomości to bogactwo
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Magara 23:53, 13 maj 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6643
Dziewczyny - w temacie cebulowych w donicach - dalej tylko czytam Ale staram się zapamiętać co mądrego piszecie

Magda - ja i urlop? Nie jestem pewna czy znam znaczenie tego słowa

Haniu - dobrze, że w przerwie na kawę zajrzałam z telefonu - świeczki wyłamane (no powiedzmy, że część) - faktycznie łatwo idzie, tyle, że strasznie ich dużo

Udało mi się wyrwać aparat z łap strażnika i zrobić kilka zdjęć No nie ma co ukrywać - zdjęcia robione telefonem nie oddają tego co oddać powinny Ciekawe czy internet pozwoli coś pokazać...

Wpisując się w dyskusję tulipanową - na początek kilka z moich:






Te na trzecim zdjęciu, które wygląda jak fototapeta są dziwne... Czasem czerwone, czasem nie... Sadzone dwa lata temu, rok temu ani jednego kwiatka, chciałam w tym roku wyrzucić to się pokazały


____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Magara 00:01, 14 maj 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6643
I kilka zbliżeń

Kupiony na Al jako różowy paris double:


Biedornkowy Salmon Prince:


Kupiony na Al jako ciemny double late antracytowy burgund:

____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Magara 00:10, 14 maj 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6643
I coś, co mnie cieszy najbardziej - młode listki
Pogodowo, atmosferycznie, klimatycznie - u mnie ten etap dopiero

Buczki:




I grujecznik:

____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Magara 00:22, 14 maj 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6643
I moje klony i kloniki

N/n - mój pierwszy:


Bloodgood - niewiele się od n/n różni, ale różnicę w cenie będę pamiętać


Jordan:


I biedronkowy GoingGreen, kupiony jako kilkunastocentymetrowy patyczek

____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies