Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Magary Dramaty z Rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Magary Dramaty z Rabaty

tulucy 09:51, 12 maj 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Zgadzam się, to zależy od tego, gdzie chce się je posadzić. Może dlatego też tak napisali, żeby ludzie pamiętali o tym, że trzeba te cebule wyjąć, wyczyścić i posadzić w nowej ziemi. Jak wyjmuję swoje sadzone w doniczkach, ale zadołowane w ziemi na rabatach, to wszystko jest zbite, dół doniczki szczelnie wypełniają korzenie cebul, jest dużo bardzo maluchów.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Mgduska 10:40, 12 maj 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
antracyt napisał(a)
Nie wiem kto(jakie guru cebulowe), pisał gdzieś ostatnio, że po roku, max dwóch, cebulowe trzeba do gruntu wysadzić. Potem, po kolejnym roku można znowu do donic dać. Moja pamięć ostatnio bardzo wybiórcza się robi


Czyli na zmianę, raz w gruncie, raz w donicy, hmm, ciekawe za co robi podwyższona rabata w skrzyni Strasznie ludziom komplikują życie.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Kordina 11:18, 12 maj 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4743
Ja cebulowych nie wykopuję wcale, co najwyżej dosadzę, dla mnie to za dużo pracy bezsensownej po prostu rosną na przyszły rok, ale zauważyłam, że niektóre na drugi się pojawiają, a w ogóle wyszłam z założenia, ze ogród dla mnie, a nie ja dla ogrodu, stąd może takie podejście?
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Anda 17:49, 12 maj 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33457
Tutaj na temat cebulowych pisze Kiepenkerl

https://www.kiepenkerl.de/gartenblog/tulpenpflege-nach-der-bluete/

Translator tłumaczy nawet z sensem
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Magara 01:23, 13 maj 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6643
Nic nie piszę we własnym wątku, ale poczytam sobie, a co
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Gosialuk 05:38, 13 maj 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
Jak inni mądrze piszą, to można czytać. Lubię czytać.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gruszka_na_w... 08:52, 13 maj 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Optuję za opinią Mgduski. Chodzi o to, aby wsadzić w zasobne w składniki pokarmowe miejsce. W tzw, zwykłym gruncie te składniki wytwarzają się "mimochodem". W donicach gleba się sama nie zregeneruje. Trzeba ją wymienić. Podzielam pogląd, że cebule mogą wrócić do donic, w których znalazło się też wymienione podłoże.
PS. Przy takiej opcji trzeba zadbać o odżywienie cebul w donicach przed ich wysadzeniem. Podsypać nawozu pod koniec kwitnienia.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 08:54, 13 maj 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Daguś, te świeczki kosodrzewinowe sa bardzo mięciutkie. Można je skracać sekatorem (robisz to na idealnej ich wysokości) lub z uwagi na ową miękkość, wyłamać własnymi paluszkami. Podczas ich skracania wydziela się żywica. Z sekatora trudno ją usunąć.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Mgduska 08:56, 13 maj 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Magara napisał(a)
Nic nie piszę we własnym wątku, ale poczytam sobie, a co


Ale zostało to zauważone. Koleżanka robi sobie urlop kosztem innych. A tu trzeba wstawiać bieżącą relację i opisywać. Hę?
____________________
Sałatka pokrzywowa
sylwia_slomc... 10:35, 13 maj 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Cebule z donic do gruntu bo nie ma gwarancji, że ponownie w kolejnym sezonie zakwitną, a rolą i sensem donic jest by kwitło i było dekoracyjnie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies