Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Magary Dramaty z Rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Magary Dramaty z Rabaty

Kordina 08:36, 14 maj 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4732
Świetnie to wszystko wygląda, niech się rozrasta i cieszy właścicieli
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Helen 08:41, 14 maj 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8300
Magara napisał(a)
[b]

Wpisując się w dyskusję tulipanową - na początek kilka z moich:





Dagmara, pamiętasz odmianę tych tulipanów?
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 08:44, 14 maj 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8300
Dagmara, przepięknie masz. Szerokie kadry boskie som.
____________________
Helen - Hortensjowo
MartaCho 17:01, 14 maj 2022

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2170
Podpisuję się pod wypowiedziami powyżej- rogale i inne krągłości przepiękne u Ciebie!

Zazdroszczę też przestrzeni wokół działki!
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Agatorek 20:02, 14 maj 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13218
Magara napisał(a)
I niby szersze kadry



I od drugiej strony - dla odmiany rogalowa w tle (po lewej):



A jak się nie uda to sobie będę do bólu przypominać jak ten fragment działki wyglądał jeszcze całkiem niedawno


No proszę Pani, fiu fiu .

Jest cudownie, bardzo mi się podoba .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Wiolka5_7 20:30, 14 maj 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20490
Piękne te szersze kadry
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
antracyt 21:15, 14 maj 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Coraz piękniejsze zdjęcia wstawiasz
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Martka 21:50, 14 maj 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Od rana myślę, jak masz pięknie... Klony, rabata w kształcie kości czy rogala - i cały klimat ogrodu -rozplanowanie przestrzenne rabat i innych elementów wszystko robi świetne! wrażenie!
Mój ginnala przebarwiał się na żółto i potem lekko czerwieniał.
Odessanum nie znałam, rośnie w kształcie kuli?
Mój Shirasawy ruszył tylko w części, przemarzł biedak, ale ta część która ruszyła, też bardzo późno. Córko, ćwicz się w cierpliwości

Magara napisał(a)





Gruszka_na_w... 22:39, 14 maj 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Magara napisał(a)
Sylwia
No właśnie z tym kupionym jako Ginnala mam problem - listki ma podobne jak Odessanum, a ten jest jesionolisny na pewno. Zdziwił mnie przebarwianiem się na żółto, ale doczytałam gdzieś, że może tak być. Sama nie wiem. Ale cieszę się, że jest i rośnie. To jedno z pierwszych drzewek, które posadziliśmy. I historyczne - bo Małżonek zrozumiał, że nie ma rzeczy niemożliwych jeżeli chodzi o wożenie roślin naszym małym samochodem - klon (Ginnala czy nie) miał dobrze ponad dwa metry, a udało się go zmieścić


To klon Ginnala. Może się przebarwiać na żółto, bo barwa przebarwienia zależna jest od wielu czynników: wilgotności gleby, nasłonecznienia, zasobności gleby. U mnie w zależności od stanowiska bardzo różnie się przebarwiają.
100% pewność, że to klon ginnala zyskasz w lipcu. Powinien naprodukować sryliony czerwonych nasienników



Nie miałam pojęcia, że masz tak piękną kolekcję klonów.

Tulipany prezentują się nad wyraz uroczo.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Magara 00:11, 15 maj 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6630
Za słowa uznania - Wszystkim dziękuję

A odpowiadając i rozstrzygając wątpliwości:

Ewcia - oczywiście masz rację, to Aureum, już edytowałam żeby kogoś nie zmylić Osobiście do nazw nie przywiązuję szczególnej wagi, ważne, żeby rosło zdrowo i żebym wiedziała jak do którego zielska gadać - do Jordana gadam per "Jordan", a do Shirasawy Aureum per "Shirasawy" Może mu przydomka "Aureum" zabrakło w naszych rozmowach i stąd taki opóźniony
Ale Autumn Moon powiadasz jest jeszcze....

Helen - znalazłam metki i zakupy na Al, właśnie edytowałam posta tulipanowego

Marta - odessanum to podobno wielkie drzewo - kiedyś kupiłam bo był do kupienia w moim ulubionym składzie opałowym i ładnie wyglądał Wylądował na rabacie bo tam go wsadziłam zanim rabata powstała Rośnie, przyrostami nie powala, ale w maju ma słodkie listki. Zobaczymy jak się sytuacja rozwinie

Haniu - no i dalej nie wiem czy to ginnala czy nie. Jest z nami chyba od jesieni chyba 2019. Czerwonych nasienników na bank nie miał. Nie jestem pewna czy miał jakiekolwiek, może tak być, że nie przyglądałam mu się Ale klony dziękują - jakoś wszystko co liściaste bardziej do mnie przemawia niż iglaste A tulipanami się muszę nacieszyć bo powoli dojrzewam do końca naszej wspólnej podróży ogrodowej
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies