Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Magary Dramaty z Rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Magary Dramaty z Rabaty

malgol 13:24, 17 maj 2022


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Wiolka5_7 napisał(a)
no tak to można sadzić fajnie, że zakwitły piękniej

Ja też kiedyś wykopałam z zielonymi liśćmi,położyłam w cieniu i tak się zasuszały... A potem jesienią posadziłam i kwitły super.


No właśnie. Dlatego wykopuje póki widze i pamiętam jaki to kolor. Wkładam do koszyka żeby wyschły i oznaczam koszyk. Potem jesienia w puste rabaty łatwiej sadzic. Ale oczywiscie robie to jak muszę Bo nie-na-widze przesadzania cebulowych Jak im się zmieni miejscówke to chyba nawet pora wykopywania nie ma dla nich znaczenia i i tak kwitna
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Kordina 13:33, 17 maj 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
A ja jeszcze gorzej nie chciałam na fioletowo niebieskiej czerwonych tulipanów i wykopywałam cebule, jak tylko zorientowałam się, ze są innego koloru i odwrotnie : ) wszystkie kwitły nadal i ani jeden się nie zmarnował czyli całkowicie wbrew zasadom.
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Magara 00:43, 18 maj 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6594
Bardzo optymistyczne jest to co piszecie o rewolucjach tulipanowych
Trzeba tylko znaleźć czas na to wszystko

Jutro (dziś) mam dzień dla zielska, wszystko inne idzie na bok. Muszę ogarnąć w końcu pomidory - zabrać z foliaka Wszystko co tam stoi (bodziszki, dalie, krzewuszki, dzwonki, podzieloną hakone, szałwie i sryliard innych doniczusiek - ma być już ciepło więc Wszystko zagraci taras), przenieść sałaty (sztuk 50 - serio, aż tyle nam trzeba?) do skrzyń warzywnych w wolne (???) miejsca, zabrać pomidory (kupne sadzonki), które zajmują pół kuchni, zabrać moje mizerne pomidory z mobilnego regału, wsadzić pomidory w folaiku i do skrzyni, a resztę w donice. Wcześniej ogarnąć skrzynię przeznaczoną na pomidory, z której dziś zabrałam szpinak. Skosić szpinak ze skrzyni, w której mają być zaraz ogórki. Nafaszerować pieczarki grillowe szpinakiem, bo miejsca z zamrażarce za mało. Zjeść. No i kopać na cienistej bo rośliny czekają na wsadzenie.
Mam nadzieję, że jak rano się obudzę, nie będę o tym wszystkim pamiętać, a pamięć wróci dopiero po drugiej kawie Jak się obudzę z listą zadań przed oczyma to najpewniej zawinę się w kołdrę i prześpię cały dzień

____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Helen 05:25, 18 maj 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
Masz dzisiaj urlop na taki zakres prac? Spora ta lista. Powodzenia w realizacji.
____________________
Helen - Hortensjowo
Magleska 07:14, 18 maj 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18407
Lista prac ambitna trzymam kciuki za realizację
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
LIDKA 07:58, 18 maj 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7031
Wobec takiej listy życzę dobrego dnia
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Kordina 09:13, 18 maj 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Magara napisał(a)
... Jak się obudzę z listą zadań przed oczyma to najpewniej zawinę się w kołdrę i prześpię cały dzień



Mam pewne podejrzenia lista zbyt ambitna
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
antracyt 09:21, 18 maj 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11592
Haha
Trzymam kciuki za ogarnięcie jak największej ilości punktów z tej listy.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 09:36, 18 maj 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Całkiem możliwe, że nie zdążysz zjeść. Z resztą na pewno dasz radę
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 09:42, 18 maj 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
A dziewczyny, przypomniałam sobie, że miałam dać Wam znać, że ostatecznie eukaliptus usechł. Czyli jednoroczny
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies