Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Magary Dramaty z Rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Magary Dramaty z Rabaty

Magara 00:26, 06 cze 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6823
Aga-Nowa - wczesną wiosną brakowało mi koloru stąd te bratki Tam miałam wolne miejsce W półcieniu cieszą chyba dłużej niż na pełnym słońcu W przyszłym roku pewnie pomysł powtórzę

Basia - dziękuję Koci foch czeka mnie jeszcze przez najbliższy tydzień - weterynarz na urlopie Później akcja, tuńczyk z puszki jako zadośćuczynienie i być może nasze życie wróci do normy

Lucy - Samo to, że ktoś powie o "tym" ogród wiele dla mnie znaczy

Martka - Czasem sama nie wiem czy to bajka czy może baśń rodem z braci Grimm
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
sylwia_slomc... 01:19, 06 cze 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82144
Też rogownice lubię
Jakoś mi się trudno połapać w spadkach terenu u Ciebie. Te rabaty to są powyżej domu czy poniżej bo raz widzę tak, a raz odwrotnie....
Pęcherznice od klona odsunąć koniecznie bo pęcherznice rosną o wiele szybciej niż klony i go połknie w całości, a szkoda. U mnie tak jedna kalina koralowa pożera kalinę odmianową. Obie jak kwitną i się przebarwiają cudne, ale tej odmianowej nie widać, a za długo już tam rośnie by się dało przenieść w nowe miejsce. Tzn. może by się dało, ale odcierpiałyby mocno obie.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Magleska 08:25, 06 cze 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18741
Daga masz piękny ogród te duże drzewa dodają takiego magicznego uroku -u mnie patelnia ,więc marzę o takich leśnych klimatach

kotkowo -słodkie -w szczególności jak małe

a Twoje sfochowane szczęście -fajną ma minę

____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Mgduska 09:14, 06 cze 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Bardzo ładna sesja W porównaniu do moich nowych rabat, wcale nie masz za gęsto, mam gorzej Zwłaszcza odkąd grudniowe wysiewy nabrały ciała. Poza tym - jestem pełna podziwu, jak udaje Wam się mieć taki trawnik w prawie-lesie.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Roocika 10:04, 06 cze 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Fajnie u Ciebie
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Zana 10:57, 06 cze 2022


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Moja Droga, w poniedziałkowy poranek takie kojące obrazki z Twojego miejsca na Ziemi bynajmniej nie wpływają na mnie super kojąco. Wręcz przeciwnie, mam ochotę wstać zza biurka i pójść sobie w siną dal (napisałabym inaczej, ale mniej cenzuralnie).

Śniedek u mnie pojawia się u mnie ciągle nowych miejscach, chyba w jakiś sposób samoistnie wędruje.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Basieksp 13:45, 06 cze 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10348
Fajne przedszkole takie małe łapki to nie nabroją za dużo
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Agatorek 21:25, 06 cze 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Sfochowana minę ma taką samą jak ja, kiedy eM znów coś odpali

Ogród piękny, bardzo mi się podoba kształt Twoich rabat w cudownym otoczeniu. Drzewa jednak dodają klimatu. Ale pewnie sporo musisz podlewać?

Kupowałam w zeszłym roku jeżówki w takich sześciopakach, jak Ty bodziszki, nawet spore były i też koszt jednostkowy nieporównywalny z ceną zwykłej doniczki. Wszystkie jeżówki przeżyły zimę .
Bodziszkami zainteresuję się zimą . Może uda mi się upolować .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Magara 23:53, 06 cze 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6823
Sylwia - faktycznie może u mnie ciężko się połapać bo zdjęcia robię z różnych stron, żeby sąsiadów ominąć
Taki plan poglądowy mam. Nie jest może doskonały i nie do końca w skali, ale coś tam widać Spadek terenu zaznaczyłam. Generalnie górna część działki w miarę płaska, potem pochyłość. Tak chyba sobie poprzedni właściciele wymyślili i stąd się wzięła skarpa (nieszczęście moje ).

____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Magara 00:06, 07 cze 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6823
Magda-Magleska - dzięki Brzozy najszybciej chyba rosną

Magda-Mgduska - u mnie Twoje maczki siane zimą też zaczynają dominować
Podziw dla trawnika naszego - trochę na wyrost Wygląda ładnie bo padało Ma dużo koniczyny - to też robi swoje I światło do zdjęć też robi Trawnika nie podlewamy, Małżonek, o dziwo, nie ma na jego punkcie hopla. Ten kawałek na górze działki (czyli to co na zdjęciach) faktycznie jest koszony raz w tygodniu. I Yara mila dostaje od zeszłego roku na wiosnę. I to by było na tyle. Chwastów w nim masa, mniszek przede wszystkim. Nawet kupiłam jakiś preparat do oprysków - miał być ekologiczny, ale przed zakupem nie doczytałam do końca. Po zakupie dałam do przeczytania sąsiadowi, który ma pszczoły, żeby ustalić kiedy mogę użyć. No i ostatecznie nie użyłam
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies