Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Magary Dramaty z Rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Magary Dramaty z Rabaty

Magara 00:37, 02 cze 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6713
Agata - z piekarnikami nie mam doświadczenia, ale póki nie spróbujesz go zabrać na wycieczkę to się nie dowiesz co on lubi - może chętnie przy serialach się relaksuje a może ma duszę zdobywcy świata
Fajnie i dziko mam, "jeszcze", nie wiadomo jak długo. Tak Kaszuby, te niezaludnione w czasach przedcovidowych, kiedy nikt o takich miejscach jak moja wieś nie miał pojęcia
O floksiku u Ciebie napisałam

Haniu
- ja wszystkiemu daję czas bo nie mam innego wyjścia Fakt, jest zimno. Ale pada - to plus wielki Ogórki i cukinie wysiane w domu trzymam jeszcze w foliaku.

A moje skrzynie warzywne mnie w tym roku wyjątkowo załamują. Wyściółkowane jesienią własnym kompostem. Takim półtorarocznym. Mimo to, mam sryliardy rudbekii. Nie mam jak ich wyciepać bo mam tam też wysiany koperek i czekam, żeby go zebrać i zamrozić - tak Babcia uczyła No coś za coś Jak koperek zbiorę, pewnie za parę dni, to mnie mrówcza praca czeka Lekko nie będzie ale się chyba raz na zawsze nauczę, żeby żadnych kwiatów na kompost nie wyrzucać
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Mgduska 08:23, 02 cze 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
To jest ciekawe, jak rudbekie kochają te nasze jałowe gliny. Mnie się z reguły wysiewa tam, gdzie żółty absolutnie nie pasuje, poza tym mam je też w szklarni. Ale jesienią się z nimi przepraszam, bo jednak ładnie to-to kwitnie i długo.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Brzozowadzie... 11:38, 02 cze 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
A u mnie rudbekia na piaskach wcale się nie wysiewa, jak kupiłam jedną sadzonkę, tak ją jedną mam
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Zana 12:15, 02 cze 2022


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
U mnie ziemniaki z kompostu rosną
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Napia 13:04, 02 cze 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Już wiem, że przy najbliższej okazji kupię rudbekię Może wybiorę jakiś spokojniejszy odcień, ale lubię kwiaty, które się wysiewają w ogrodzie. U mnie z takich królują firletka i werbena patagońska, nawet bruk im nie straszny
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
tulucy 14:08, 02 cze 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12904
Ja ostatnio mam inwazję jednego bodziszka. Nawet do sąsiadów poszedł na szczęście ładny

Koperek też mam na jednej rabacie, sam się wysiał ze skrzyni truskawkowej, co tam była i została rozebrana. Czekam z pieleniem też, aż trochę podrośnie jeszcze. Na ogórki będę miała gdzie indziej. Bo on mi się tak po prawdzie wszędzie wysiał
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Rojodziejowa 15:48, 02 cze 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8612
A mnie się te śmieszne wybrakowane rudbekie podobają, które wyglądają jakby od razu były przekwitnięte, bez płatków.

Magara to szkółkę rudbekiową założyłaś
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Mgduska 20:00, 02 cze 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Zana napisał(a)
U mnie ziemniaki z kompostu rosną


A ja specjalnie wcisnęłam w kompost, a nuż cos z tego będzie Widzę, że zielone wypuściły, kto wie, może na jeden obiadek się uzbiera.

A przy okazji - nie wiem, jak podejść do tej sprawy - czy to złośliwość rzeczy martwych, czy prawo serii, w każdym razie dziś moja pralka przestała wirować. Czyta forum??
____________________
Sałatka pokrzywowa
Magara 00:43, 03 cze 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6713
Patrząc na ilość siewek w skrzyniach wiem, że rudbekia nie będzie moją ulubioną w tym sezonie... A tak byłam bliska, żeby żółte pokochać nie tylko wiosną

Agata - chcesz rudbekię? wołaj! każdą ilość mogę spakować

Anula - do ziemniaków w kompostowniku się przyzwyczaiłam, też u mnie rosną, ale obrywam zielone, na obiad nie liczę, a tak sobie myślę - niech nie wyżerają wszelkiego kompostowego dobra

Aga-Napia - jak wyżej do Agaty Tylko nie gwarantuję odmiany

Lucy - mój koperek jeszcze nie zebrany Bodziszki rozanne zeszłoroczne zaczynają mnie przerażać - Agata miała rację - jeden na metr.... No ale jak kto się nie zna to chce gęsto mieć

Asia-Rojodziejowa - no mam szkółkę, mam, werbeny też dziś w skrzyniach warzywnych przyuważyłam - za cholerę nie wiem skąd, bo werben nie cięłam, na kompost nie wrzucałam, chciałam, żeby się wysiały

Magda - no nie wiem jak Ci to powiedzieć... Pralkę bierz na pakę i ruszaj na wycieczkę
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
PrawieBory 08:39, 03 cze 2022


Dołączył: 08 sty 2018
Posty: 124
Magaro- u Ciebie rudbekia a u mnie szczeć. Całe ubiegłe lato wywalałam miliony siewek z rabaty. Wczoraj patrzę, a tam znowu kolejne siewki. On chyba kiełkuje na raty, bo w ubiegłym roku już myślałam, że się go pozbyłam. No oszaleć idzie. A może rozwinąć szczeciowy biznes?
____________________
Pozdrawiam. Kasia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies