Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Magary Dramaty z Rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Magary Dramaty z Rabaty

Gruszka_na_w... 09:19, 18 sty 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Magara napisał(a)


[b]Kaśka
- mój Małżonek by się z Tobą nie zgodził, on kompost i kompostownik kocha nad życie i cześć mu oddaje



Gdzie on się taki uchował?!
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Mgduska 10:00, 18 sty 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Magara napisał(a)
Magda - myślę, że nie dowiemy się prawdy nawet po wycieczce poglądowej Ja zakładam, że znaczna część ludzi ma gdzieś poprawną segregację i w tym co się kompostuje w zakładach utylizacji może być dosłownie wszystko, tak jak Sylwia napisała, albo i więcej
Co w żaden sposób nie zmienia tego, że ten kompost wygląda ładnie, ściółkuje świetnie i roślinom robi dobrze



Ale mnie nurtuje sposób segregowania materiału na te pryzmy - o to dałoby się ustalić naocznie.
To że ludziska wrzucają do worków co popadnie, to wiem po znaleziskach, pytanie, na ile zakład to segreguje przed ułożeniem na pryzmy. Optymistycznie zakładam, że segreguje
____________________
Sałatka pokrzywowa
Joku 10:55, 18 sty 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12089
Cenne informacje, dziękuję bardzo.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Wiolka5_7 10:56, 18 sty 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20472
Kupowałam kompost w miejskiej kompostowni i nie użyłabym go w warzywniku,bo był zanieczyszczony kawałkami szkła i folii.
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
sylwia_slomc... 11:09, 18 sty 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Zajrzałam na stronę Kompostowni w Krakowie z ciekawości i niestety ale maja zaznaczone jako kompost na rabaty
https://mpo.krakow.pl/pl/mpo/instalacje/kompostownia

czyli do warzywnika nie bardzo.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Magara 00:14, 19 sty 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6594
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Gdzie on się taki uchował?!


Haniu, jak nic za tym kompostownikiem
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Magara 00:19, 19 sty 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6594
Mgduska napisał(a)


Ale mnie nurtuje sposób segregowania materiału na te pryzmy - o to dałoby się ustalić naocznie.


To chyba musimy się tam zatrudnić, żeby poznać tajniki
Raz wjeżdżałam na teren Szadółek inną bramą, nie główną, przejechałam przez znaczny kawał wysypiska i wydaje mi się, że tam nie ma bardzo szczegółowych sortowni. Widziałam góry, naprawdę góry worów żółtych (przerażające ilości) i góry w innych kolorach. Pewnie tzw. bio przewożą do tej specjalistycznej hali i tam na kupę...
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Magara 00:27, 19 sty 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6594
Jola - nie ma za co, jeżeli jeszcze masz jakieś pytania organizacyjne - zapraszam, chętnie się podzielę doświadczeniem ze zwiedzania pobliskich zakładów utylizacji śmieci

Wiola - też zauważyłam zanieczyszczenia, na rabatach ozdobnych mi te mikroskopijne kawałki szkła czy worków nie przeszkadzają - nie ma ich dużo i da się wybrać Nie wiem do końca czy są to śmieci, które się "kompostowały" czy śmieci, które wiatr nawiał na hałdę, z której brałam kompost Pytań więcej niż odpowiedzi z tym kupnym kompostem...

Sylwia - czyli coś mi dzwoniło ale nie do końca dobrze Może też są na etapie starań dopiero?
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Magara 00:37, 19 sty 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6594
A dla odmiany kilka zdjęć z ostatnich dni - szału nie ma, ale jak nastaną upały to będzie miło sobie przypomnieć







____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Magara 00:42, 19 sty 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6594
I nadzieja na rychłą wiosnę :







Wydaje mi się, że za wcześnie na krokusy, ale tylko w tym jednym miejscu kilka sztuk wyłazi. Być może coś tam ryło i podniosło cebulki - nie mam pojęcia, ale cieszę się bo to taki optymistyczny widok
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies