Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Magary Dramaty z Rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Magary Dramaty z Rabaty

Magara 22:34, 20 sty 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6366
Magda, tak, Szadółki
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
galgAsia 19:06, 21 sty 2022


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Daga, idziesz z tym wątkiem jak burza Brawo, brawo
Śnieg bossski, od wielu lat czuję niedosyt z nim związany. Więc się ciesz
Kompost kupowany u mnie niedostępny, więc nie mam takich rozkminek. Wszędzie daję swój. Szczoteczek ani szkła w nim nie ma
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Magara 23:43, 21 sty 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6366
Asiulek, bardzo się cieszę, że zajrzałaś
No może i jak burza wystartowałam - trzy czy czteroletni Wasz bat na plecach czułam, to leciałam jak koń w wyścigu
Teraz hamuję, pokazałam co było do pokazania, nadszedł czas by ręczny zaciągnąć
Niektórzy mówią, że biały to nie kolor - nigdy się z tym nie zgadzałam, ale śniegu mam trochę dość - u nas od początku listopada jest właściwie non stop, w ilościach mniejszych, większych, zadowalających albo przerastających
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Gruszka_na_w... 21:49, 22 sty 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Zimy stulecia jeszcze nie ogłosili. Pociągi nie mają 48-godzinnego opóźnienia.
Pięknie masz! Już prawie luty. Dasz radę!
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Magara 23:56, 22 sty 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6366
Haniu, dam radę, co mam nie dać
Ale już bym chętnie sobie ponarzekała, że rabat za dużo i nie ogarniam
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
sylwia_slomc... 13:33, 23 sty 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81256
Magara napisał(a)
Asiulek, bardzo się cieszę, że zajrzałaś
No może i jak burza wystartowałam - trzy czy czteroletni Wasz bat na plecach czułam, to leciałam jak koń w wyścigu
Teraz hamuję, pokazałam co było do pokazania, nadszedł czas by ręczny zaciągnąć
Niektórzy mówią, że biały to nie kolor - nigdy się z tym nie zgadzałam, ale śniegu mam trochę dość - u nas od początku listopada jest właściwie non stop, w ilościach mniejszych, większych, zadowalających albo przerastających

Ja tak mówię z reguły po zimie, dla mnie wtedy biały to nie kolor, a jego brak W sezonie już bardziej toleruję Mogłabym mieć na rabatach( mam malutko)jako uspokajacz innych kolorów
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 14:04, 23 sty 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Magara napisał(a)
Haniu, dam radę, co mam nie dać
Ale już bym chętnie sobie ponarzekała, że rabat za dużo i nie ogarniam


Narzekanie zdecydowanie do Ciebie nie pasuje. Nie wyczuwam pierwiastka malkontenctwa.
"Nieogar" to też nie Ty.
Bardziej mi wygląda, że Cię nosi z nadmiaru energii. Nie masz tam czegoś do odśnieżania? Może drogowcy zaspali ?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Magara 00:08, 24 sty 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6366
Haniu - już w przedszkolu podobno byłam specjalistką od pierwszego dobrego wrażenia i przy tym trwam
Do pewnych środowisk mi daleko (nawet bardzo, bardzo daleko), ale ten polski, patriotyczny, klasyczny pierwiastek malkontenctwa i marudzenia mam chyba w genach bo narzekać uwielbiam - przecież zawsze to miło jak w naszych niepowodzeniach winne są okoliczności nie leżące po naszej stronie (za sucho, za mokro, za dużo śniegu, za mało, etc., że o winach innych osób nie wspomnę )
A że mnie nosi - to inna sprawa - droga już dawno odśnieżona
Ale "nieogar" to jestem - zobacz, Martka w rok zrobiła to co ja w cztery
No ale to wina ... kociąt

Sylwia - cieszę się, że zaglądasz
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Wiolka5_7 08:34, 24 sty 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20324
Ja młode hortki zawsze cięłam nisko,aby się rozkrzewiały.Usuwałam także cieniutkie gałązki a zostawiałam te grubsze
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Gruszka_na_w... 09:57, 24 sty 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Dereń Sibirica ma w sezonie zielone listki. Najwcześniej ze wszystkich dereni zaczyna się przebarwiać, bo już pod koniec sierpnia. Listki nabierają cudownych czerwono-bordowych odcieni.
Ty masz inne uwarunkowania krajobrazowe niż Marta. Naturalne otoczenie nie wywołuje tak wielkiej presji na tworzenie ogrodu. Ma się piękne widoki niezależnie od własnej aktywności ogrodowej.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies