Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Magary Dramaty z Rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Magary Dramaty z Rabaty

Martka 20:36, 24 sty 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Magaro, świetny przegląd skrzydełek Martka w zeszłym sezonie jak ta kobyłka u płota. Rzekła: robię i poszło. Wreszcie mogła działać, wcześniej przez wiele lat nawet mowy nie było o niespiesznym grzebaniu w ziemi. A że czas biegnie i dookoła drzew brak, to trzeba było sadzić, sadzić, każdy kolejny sezon bez drzew jest stracony. Hania ma rację, u Ciebie JUŻ pięknie, reszta to tylko dopieszczanie. Na szczęście ogród pochłonie każdy nadmiar energii, każdy zryw, przypływ chęci, on jest jak studnia bez dna. Trzeba tylko pamiętać, aby znaleźć czas na kosztowanie
Rumianka 21:55, 24 sty 2022


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10233
Różnorodność motylków spostrzega się dopiero na zdjęciach, pięknie je pokazałaś...Jak kwitną czosnki, to też jest festiwal motyli...czekam na ten moment...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Magara 23:13, 24 sty 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6587
Dzięki za wszystkie pozytywne komentarze Forum mnie mocno zmotywowało to porządkowania zdjęć

Martka - nie bądź taka skromna, jestem w połowie u Ciebie i nie mogę wyjść z podziwu
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Kordina 23:22, 24 sty 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720


a propos urody motylków, jakieś 3-2 lata temu miałam w ogrodzie wysyp takich pięknych lekko błękitnych z jakby przezroczystym brzegiem. Oczywiście seria zdjęć z takim nowym motylem nocą przy świetle latarki.
Dopiero potem "odkryłam", że to ćma bukszpanówka, zeżarła mi kilka dorodnych kulek bukszpanowych do cna, musiałam je po prostu usunąć i spalić, bo już nie było co ratować...
Taka przygoda z motylkami
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Magara 23:31, 24 sty 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6587
Porządkując zdjęcia znalazłam też zdjęcie ambrowca w pełnej krasie - chyba Agnieszce Agatorek obiecałam
Zdjęcie z jesieni 2021, sadzony był w 2019 jako średni patyczek (zdjęcie strona 6 wątku). Rośnie i cieszy
U mnie stosunkowo blisko ma sosny ale patrząc jak szybko sosny gubią dolne gałęzie zakładam, że kolizji nie będzie

____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Magara 23:39, 24 sty 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6587
Kordina - witaj Bukszpanów nie mam, udało mi się im oprzeć
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Basieksp 23:43, 24 sty 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10198
Nie miałam u siebie ćmy bukszpanowej, pewnie gdyby u mnie takie motylki się pojawiły, też bym je podziwiała niewiedząc co to za cudo pewnie do czasu
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Judith 08:00, 25 sty 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Kordina napisał(a)
a propos urody motylków, jakieś 3-2 lata temu miałam w ogrodzie wysyp takich pięknych lekko błękitnych z jakby przezroczystym brzegiem. Oczywiście seria zdjęć z takim nowym motylem nocą przy świetle latarki.
Dopiero potem "odkryłam", że to ćma bukszpanówka, zeżarła mi kilka dorodnych kulek bukszpanowych do cna, musiałam je po prostu usunąć i spalić, bo już nie było co ratować...
Taka przygoda z motylkami

Padłam .
U mnie (w całej okolicy tudzież) ćma dała popalić kilka lat temu. Od tego czasu bukszpany zniknęły z listy roślin, jakie chcę widzieć w swoim ogrodzie …
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 11:42, 25 sty 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Magara napisał(a)


[b]Haniu
- to mnie zaskoczyłaś, byłam pewna, że zielono-białe, w katalogu ZSP też na zdjęciu zielono-białe, a ten mój zielony i nic więcej



Pojawienie się słowa "Variegata" w nazwie oznacza odmiany o biało obrzeżonych listkach. Wyjątkiem jest Dereń Elegantissima, który blaszkę liściową ma w większości białą.
Coś ten katalog pokręcony, bo na internetowej stronie Związku Szkółkarzy Polskich informacje są poprawne
dereń Sibirica
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Rumianka 21:44, 25 sty 2022


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10233
Na mojej liście, do sadzenia wiosennego, znajduje się właśnie ambrowiec...
Już tyle razy zachwycał mnie urodą, aż wreszcie trafił na listę chciejstw...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies