Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Magary Dramaty z Rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Magary Dramaty z Rabaty

Magara 00:31, 01 wrz 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6696
Koleżanki czujne są, nawet urlopów nie swoich pilnują
Martka - odpoczywaj ile wlezie
Robactwa wszelkiego w tym sezonie tyle, że już nawet przestało mnie obchodzić jak się nazywają (jedynie "mojego" dziobika pamiętam ) )
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Magara 00:46, 01 wrz 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6696
Jak to mówi Mgduska - z kronikarskiej powinności - kilka zdjęć
W sumie sierpień mi upłynął bez dokumentacji, nawet nie to, że na forum nic, ale dla siebie też nic Chyba przez te upały.
Aparat od wczoraj przygotowany miałam, ale ze światłem słabo. Ciężko jakieś fajne ujęcia zrobić - albo mega słońce, albo mega chmury, albo kropi (eh, żeby chociaż popadało...).
Ale jedziem - z kronikarskiej powinności

W sumie nudy, głównie dalej jeżówkowo - nie narzekam, bo cenię wszystko co długo kwitnie i cieszy oko i stwory latające



Jeżówki z zawilcami i scabiosą:


Dla odmiany - sadźce, z dereniami


____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Magara 00:53, 01 wrz 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6696
Werbeny (tegoroczne siewki) przesadzone w największe upały na nową/starą rabatę - dały radę, zakwitły nawet Nie ma bardziej pancernej rośliny


Rdest na rogalu - usiłuje się przebić przez usiłujące się przebić limki


Jarzmianki - od czerwca, non stop w formie


No i jeszcze jeżówki - tym razem w towarzystwie stipy, która się nie załapała na fryzjera z braku czasu


____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Magara 00:59, 01 wrz 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6696
Tym razem nie jeżówki z zawilcami, ale zawilce z jeżówkami :


I zawilec z bodziszkiem R.:


I limki z naparstnicą - pierwsze kwitnienie tej naparstnicy


I biała gaura z białymi jeżówkami - wiem, o gustach się nie dyskutuje - mi się ta białość podoba Oby gaura zimę przeżyła bo zachwycająco kwitnie od kilki tygodni
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Magara 01:04, 01 wrz 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6696
I jeszcze moja "zegarowa" z różnych stron - bardzo ją lubię, chociaż na niej też jeżówkowe nudy (liatry jako news) :


____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Magara 01:09, 01 wrz 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6696
I kilka bliższych lub dalszych planów:




Powiem Wam, że jak patrzę na te zdjęcia to jestem z siebie mega dumna
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Magara 01:17, 01 wrz 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6696
A na koniec - creme de la creme
Z książek Danusi zapamiętałam, że ważne są osie widokowe i elementy architektoniczne/małej architektury w tejże osi
No to mam i ja - dzięki uprzejmości i zamiłowaniu do estetyki ogrodowo-użytkowej "nowego" sąsiada

W zbliżeniu:

____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Helen 05:48, 01 wrz 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8329
Jak dobrze, że wyciągnęłaś aparat
Pięknie i kwitnąco
Czy scabiosę masz pierwszy rok? U mnie drugi i kwitła tak sobie. A jest warta grzechu
____________________
Helen - Hortensjowo
April 07:17, 01 wrz 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10214
Magara napisał(a)
I kilka bliższych lub dalszych planów:



Powiem Wam, że jak patrzę na te zdjęcia to jestem z siebie mega dumna


No i bądź dumna bo pięknie.
Po pierwsze jeżówki, no skręcam się z zazdrości że tak super u ciebie rosną. Ta kępa różowych jest mega fajna. A te białe z gaurą też mój klimacik
No i jarzmianki. Jak to możliwe że takie cudne cały czas. U mnie dawno historia starożytna. Suche, nie odbijają drugi raz.
Całość robi świetne wrażenie

ps. A skabiozę miałam w zeszłym roku, a w tym zapomniałam wysiać, choć miałam własne nasiona....
____________________
April April podbija las Mazowsze
Mgduska 08:29, 01 wrz 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Zacznę od cytatu z Magary:
'Marudziła, marudziła i wymarudziła piękne kadry:' - pasuje jak ulał

Wszystkie plany zwalają z nóg, mnie się wydaj nawet, że Ty masz więcej roślin, niż ja! Jak to możliwe?!
Jeżówy faktycznie masz wyjątkowo dorodne, znowu się pytam, jak to możliwe, że ślimak ich zębem nie tknął? Moje gruntowe mają jakieś 25 cm wzrostu

Sąsiad wg mnie wykazał się pomysłowością, no doceń człowieka, zmajdrował sam, ekologicznie, z tego co miał pod ręką. Mój sąsiad ostatnio składał gotowy regał na drewno, wg instrukcji i tak głośno narzekał, że zła instrukcja, kto to pisał, za dużo śrubek itd, cała sobota mu zeszła, a jeszcze dziecko zatrudnił do pomocy A Twój - szast prast i jak twórczo do tego I na osi

Białe z białym - jak najbardziej, różnią się formą, a lubią podobne warunki, bardzo ładny zestaw.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies