Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Magary Dramaty z Rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Magary Dramaty z Rabaty

Joku 21:46, 18 sie 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12096
Łączę się w niedoli upałowo - suchościowej. U mnie temperatura nieco niższa (chyba max. 32 st), burze były ale gdzie im do tych burz sprzed lat. Pokropiło symbolicznie, jednak ostatnia noc z mgłą więc jakby wilgoci więcej w powietrzu. I z ziemi tak bardzo nie paruje.
Więc życzmy sobie wzajemnie porządnej ulewy, burzy może nie być .
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Magara 00:38, 19 sie 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6594
Kaśka - o tym, że nie każdy umysł jest się w stanie skupić - wiem Ale i tak mnie zadziwia, że są ludzie, którzy prostych prawd nie ogarniają

Judith - absolutnie nie zakładam, że uważasz, że Twoja racja jest najracniejsza Z przeciwnościami losu trzeba walczyć - tak jak piszesz - każdy wybiera swój sposób działania, oby był skuteczny

Helen - fajnie, że pomarudziłaś - ja tak marudzę codziennie ostatnio Nie dojeżdżam do pracy a i tak nie mam siły na nic Coś musi być w powietrzu

Kasiu-Mrokasiu - mi też wszystko opadło Robię nic W garach mieszam, to łatwe

Jola-Joku - już u Ciebie napisałam - no, nie jest fajnie z tym brakiem deszczu
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Magara 00:23, 20 sie 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6594
Melduję, że u mnie dalej kwitnie ciemiernik, bardzo ładnie kwitnie
I dziś zauważyłam, że kalina bodnanstka charles lamont też kwitnie... Wiosną się zapomniała widać
Albo to ja w wehikuł czasu wpadłam
Zdjęć brak z uwagi na niemoc
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Helen 08:06, 20 sie 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
U mnie tez kwitnie ciemiernik, ten którego miałam przesadzać jesienią
____________________
Helen - Hortensjowo
Magara 00:38, 21 sie 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6594
Helen, dalej nie uważam, że to normalne
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Magara 00:50, 21 sie 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6594
Dziewczyny, help!
Takie coś mi opanowało pęcherznice - ni mucha, ni pluskwa, ni mszyca. Szybkie jest i żywotne. Jak pomacha się liściem ucieka. Ale rośliny żre A to mój wymarzony żywopłot, który ma mnie od drogi osłonić Pryskane emulparem - nic a nic sobie nie robi







Co to za badziew???
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Kordina 08:32, 21 sie 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Zobacz dziobik brzozowiec, tu na zdjęciach widzę 2 formy błonkoskrzydłe i takie jakby bez, na 100% będzie to ON

https://insektarium.net/hemiptera/lygaeidae-zwincowate/kleidocerys-resedae/

on jest z rodziny pluskwiaków, więc coś na pluskwiaki tylko wchodzi w grę.
Poczytaj o wodzie nikotynowej na pluskwiaki, bardziej naturalny, może zadziała?
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
sylwia_slomc... 09:59, 21 sie 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81911
Często niestety tak jest, że jak jest skupisko jednego gatunku roślin w danym miejscu( a takim są żywopłoty to szkodnikom łatwiej atakować. Ja to obserwuje na przykładzie żywopłotów bukszpanowych, kolejny rok ćma je znalazła, a mam trzy malutkie po rabatach rozsypane , jeszcze ani razu nie miały ćmy.
Trzymam kciuki za udane zwalczanie jakąkolwiek metodą byle skuteczne
Z suszą w tym sezonie mam podobnie. Od marca padało tylko ze cztery razy, za każdym razem krótko i tylko dwa razy intensywniej. Choc wczoraj to cieszyliśmy się, że poszło bokiem bo Podhale i południe Małopolski pływa
ale rośliny mdleją masowo już nie wystarcza podlanie świeżo sadzonych lub najbardziej omdlałych
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Agatorek 20:48, 21 sie 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
U mnie też nic nie padało w ostatnim tygodniu, a w prognozach od piątku miały być deszcze. Na radarach to samo, niby pada, ale u mnie nie pada

Dziś znalazłam pod stipą kwitnącego pierwiosnka .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Kordina 22:20, 21 sie 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Agatorek napisał(a)
U mnie też nic nie padało w ostatnim tygodniu, a w prognozach od piątku miały być deszcze. Na radarach to samo, niby pada, ale u mnie nie pada

Dziś znalazłam pod stipą kwitnącego pierwiosnka .


O! U mnie też zakwitł jeden żółty
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies