Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Magary Dramaty z Rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Magary Dramaty z Rabaty

Magara 00:00, 03 wrz 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6814
Aga - no chyba sąsiad faktycznie ekshibicjonista Czekamy na weekendowe ekscesy - rozważamy sprzedaż biletów bo z naszego tarasu najlepszy widok Tylko tu wszyscy w sile wieku, nastolatków brak i chyba nikt nie chce seksualnych dokonań sąsiada podziwiać

Magda - chyba jesteś jedną z niewielu, która doczytała Szczęśliwie od tamtej strony już od dwóch lat jakieś nasadzenia robimy. Drzewa rosną. Średnie piętro trochę już też. W dziury pójdzie wierzba mandżurska, którą mam, brzózka, która od dwóch lat rośnie na skarpie i wymaga przesadzenia. Pomiędzy drzewa - pęcherznice, z mojej pęcherznicowej szkółki. Póki co - po kosztach. Wraca jak bumerang problem co za kompostownikiem. Trochę nóż na gardle czuję, ale nie mam jakiegoś mega ciśnienia. Podskórnie czuję, że sąsiad wykorzystuje działkę jako miejsce schadzki z "koleżanką" - w księdze wieczystej jako współwłaściciel pani o innym imieniu figuruje Nie sądzę, żeby miał plan budowy domu czy w ogóle jakiś plan zagospodarowania działki. Wyciął bo jest macho z piłą i tyle. Widoku mi żal. Miałam za płotem las, mam miednicę i sekscesy. Trudno. Nie mój teren, nie moja sprawa teoretycznie.

Judith - suszące się pranie też mam na widoku Ale zauważam, z całą powagą, że jeżeli jest to pranie (nawet gaciowe) sąsiadów, których lubimy - nie stanowi ono aż takiego problemu

Kordina - miska miską, ale sąsiad mój nowy nie tylko miską zabłysnął

Haniu - dzięki A Ty nie na wakacjach???
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Wiolka5_7 08:45, 03 wrz 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20637
No kochana ale śliczne fotki zapodałaś nie mogę się napatrzeć

Powiedz mi jak to jest z tymi zawilcami jesiennymi. Widziałam u siebie w CO .Miałam na nie chętkę,ale jak popatrzyłam jak one w odniczce rosną rozłogowo to się zniechęciłam. A jak one zachowują się w gruncie? Rosną jak perz i ciężko je ujarzmić?
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Martka 09:54, 03 wrz 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Co do menu opuchlaków, to posmakował im u mnie oprócz cisów także ambrowiec kolumnowy i cynie, a także róże Desdemona. Żurawek już nie sadzę, rododendronów w ogóle nie brałam pod uwagę, rozchodników z tego właśnie powodu obawiam się. Zaskoczyła mnie natomiast miłość opuchlaków do ostów. Za szpalerem świerków wysiewają się i zawsze pod koniec sezonu są nagie.

Gruszka_na_w... 21:48, 03 wrz 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Magara napisał(a)


Haniu A Ty nie na wakacjach???


Emeryci odpoczywają po studentach. Zamykają sezon.

Ubawił mnie ten Twój sąsiad. Namiętny egzemplarz Ci się trafił.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Martka 22:16, 03 wrz 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Magara napisał(a)

Judith - suszące się pranie też mam na widoku Ale zauważam, z całą powagą, że jeżeli jest to pranie (nawet gaciowe) sąsiadów, których lubimy - nie stanowi ono aż takiego problemu



Magaro, masz dar nazywania myśli, które nigdy wcześniej wypowiedziane nie zostały, a krążą po głowie mniej lub bardziej donośnie Proponuję podtytuł wątku: Bez ogródek.
Też przecież a propos
Magara 00:12, 04 wrz 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6814
Wiola - zawilce jesienne są cudne Mam ich sporo, różnych. Kupowane jako no name albo name ale już nazw dawno nie pamiętam. Rozpoznaję jednego - whirlwind bo to potwór podobno rośnie Mam je od dwóch, trzech lat. Problemów większych nie zauważam jeżeli chodzi o rozrastanie. Faktycznie idą rozłogami ale do perzu im daleko U mnie glina, może dlatego nie są takie mocno ekspansywne?
Znalazłam artykuł Danusi sprzed kilku lat - chyba był bardzo sugestywny skoro pamiętałam, że takowy jest Przeczytaj i podejmij decyzję:
https://www.ogrodowisko.pl/artykuly/488-zawilce-czyli-anemony-nieocenione-byliny-poznego-lata-i-jesieni
Osładzają koniec lata, bez dwóch zdań
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Magara 00:15, 04 wrz 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6814
Martka - a to na pewno wszystko wina opuchlaków??? Ambrowiec? Osty? Może za szybko je oskarżasz a winny robal chodzi na wolności i się śmieje?
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Magara 00:23, 04 wrz 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6814
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Ubawił mnie ten Twój sąsiad. Namiętny egzemplarz Ci się trafił.


Haniu, wszystkich nas, okolicznych sąsiadów, to bawi, bo przecież płakać nad ludzkimi namiętnościami i chuciami nie będziemy
Nie przyjechali. Smutek i rozpacz Ale termometr pokazuje raptem plus 6 - zakładam, że do wiosny żadnych atrakcji nie będzie Oby dalszej bezsensownej, nie służącej niczemu, wycinki też nie było...
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Magara 00:25, 04 wrz 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6814
Martka napisał(a)



Magaro, masz dar nazywania myśli, które nigdy wcześniej wypowiedziane nie zostały, a krążą po głowie mniej lub bardziej donośnie Proponuję podtytuł wątku: Bez ogródek.
Też przecież a propos

Martka, prochu nie wymyśliłam
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Basieksp 10:25, 04 wrz 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10343
Sąsiad jak taki " szalony" lepiej niech żadnej wycinki już nie robi możemy się pośmiać, miska nie taka zła, ale szkoda mi tego drugiego sąsiada, co na poranny, spokojny, samotny spacer się wybrał coś wiem na ten temat, trochę inna historia, ale kilka domów od nas, mieliśmy takiego sąsiada co "trochę" trunków wszelakich nadużywał, i czasami spodnie mu spadały, różnie, ale on nie zdawał sobie z tego sprawy niegroźny był, nie robił nikomu przykrości, jak szedł głośno sobie śpiewał, tylko te spodnie chłopina dostał udar, teraz nie pije, nie wszystko pamięta, nie widać go wcale, nie pamięta, że pił
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies