Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Magary Dramaty z Rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Magary Dramaty z Rabaty

Roocika 10:22, 20 paź 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Magara, nie ma i Ciebie nudy, jesień pierwsza klasa. My ostatnio odkryliśmy pod świerkami opieńki i teraz jemy śniadanka z własnymi grzybkami. Fajnie mieć na wyciągnie ręki

Furtka bardzo fajna, nietuzinkowa.

Edit. Poprawiłam imię, bo słownik Cię przemianował
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
antracyt 10:40, 20 paź 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Asia zrób mi proszę zdjęcie opieniek. Jako dziecko je zbierałam i uwielbiałam, ale teraz na 100% nie jestem pewna czy to one i nie zbieram.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Joku 11:51, 20 paź 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12123
A może DT równie uzdolniony jak Muza .
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Mary 22:17, 20 paź 2022


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Roocika napisał(a)
Magda, nie ma i Ciebie nudy, jesień pierwsza klasa. My ostatnio odkryliśmy pod świerkami opieńki i teraz jemy śniadanka z własnymi grzybkami. Fajnie mieć na wyciągnie ręki

Furtka bardzo fajna, nietuzinkowa.

Asiu. Przykro mi to pisać, ale opieńka w ogrodzie to chyba nie jest dobra wiadomość.
Wpisz "opieńka" w forumową wyszukiwarkę i poczytaj.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 22:52, 20 paź 2022


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Magara napisał(a)
I na koniec końców - ja nie ogarniam, ale Dział Techniczny się ogarnął i mamy nową furtkę:


Niektórzy mają dużo czasu wolnego, za dużo

Super furtka!
I te widoki na jezioro. Piękne miejsce.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Roocika 22:57, 20 paź 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Mary napisał(a)

Asiu. Przykro mi to pisać, ale opieńka w ogrodzie to chyba nie jest dobra wiadomość.
Wpisz "opieńka" w forumową wyszukiwarkę i poczytaj.

No czytam same straszne rzeczy.... Aż się zestresowałam.
Opieńki są charakterystyczne dla naszych terenów, tak mówią tutejsi grzybiarze. U sąsiadów w ogródku też rosną i ogólnie tutaj w lasach więc myślę, że się ich nie da uniknąć... Obok jest starodrzew więc może stamtąd przyszły. Będę obserwować świerki w przyszłym roku, w razie czego zastosuje coś przeciwgrzybiczego.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 22:58, 20 paź 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
antracyt napisał(a)
Asia zrób mi proszę zdjęcie opieniek. Jako dziecko je zbierałam i uwielbiałam, ale teraz na 100% nie jestem pewna czy to one i nie zbieram.


Spróbuję i wstawię. Zanim je zjedliśmy to pytaliśmy sąsiadów czy to one, żyjemy jeszcze więc chyba ok

____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Basieksp 23:19, 20 paź 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10247
Furtka zaprasza fajnie wyszła i ten napis no i te Kaszuby ja nie jestem Kaszubką, chociaż mieszkam obok Chojnic, tak do końca nie wiem czy to już Kaszuby, ale podobno Chojnice są bramą Kaszub
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Magara 00:24, 21 paź 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6624
Helen - no wiem, wiem W sumie zielsko ma każda z nas a furtki zdarzają się rzadziej

Asia Roocika - opieńków nie zbieram, ale kto wie? Rydzów też kiedyś nie znałam
Ooo, doczytałam, że opieńki w ogrodzie to coś złego? Jeżeli dla Twojego rejonu są popularne, to może nie ma się co martwić na zapas???

Joku - DT zdolny niewątpliwie, ale coś faktycznie z tą Muzą musi być na rzeczy

Mary - furtka i widoki dziękują Dzięki Martce zaczęłam wierzyć, że gdyby nie JA, to taka piękna furtka na pewno by nie powstała Ma się moc
Może i z tymi widokami mam też coś wspólnego??? Hmmmmmm

Basia Ja Kaszubskie korzenie mam ale nigdy o tym za bardzo nie myślałam, nie miało to dla mnie większego znaczenia. Teraz trochę bardziej zaczęłam się tym interesować. Może się starzeję? Prawda taka, że na Pomorzu geny wymieszane na maxa podobnie jak historie rodowe Historia Kaszubów jest ciekawa sama w sobie. Trochę zapomniana, trochę traktowana po macoszemu. Ciut o Kaszubach zrobiło się głośniej po filmie "Kamerdyner". W mojej ocenie film beznadziejny, ale za to książka fantastyczna - na długie zimowe wieczory polecam wszystkim
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Basieksp 09:21, 21 paź 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10247
U nas Kaszubski od tego
roku szkolnego ma być we wszystkich szkołach gminy Choojnice jako dodatkowy przedmiot, jak jest nie wiem, bo nie mam nikogo w wieku szkolnym a w Swornegacie jest Kaszubski Dom Rękodzieła Ludowego, kiedyś nawet tam byłam w tej chacie także Kaszuby nie takie zapomniane ale też się utarło, że jak ktoś uparty, zacięty to napewno Kaszub
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies