Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Magary Dramaty z Rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Magary Dramaty z Rabaty

Johanka77 05:08, 19 paź 2022


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Magara napisał(a)
I na koniec końców - ja nie ogarniam, ale Dział Techniczny się ogarnął i mamy nową furtkę:


Niektórzy mają dużo czasu wolnego, za dużo


A co to znaczy po naszemu?
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Helen 07:15, 19 paź 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Pewnie: nie ciągnij, tylko pchaj
Ale ja się nie znam na gwarach
____________________
Helen - Hortensjowo
antracyt 08:23, 19 paź 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Magara napisał(a)
I jeszcze takie (czas pościnać jeżówki i liatry - nie ma kiedy):



Taką nudę to ja lubię i furtka też mi się podoba
Dzięki Helen za tłumaczenie

ps. a dlaczego ścinasz suche kwiatostany jeżówek i liatrii?
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 08:41, 19 paź 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Magara napisał(a)
I na koniec końców - ja nie ogarniam, ale Dział Techniczny się ogarnął i mamy nową furtkę:


Niektórzy mają dużo czasu wolnego, za dużo


Nie ma pod słońcem nic bardziej wkurzającego, niż chłop mający czas wolny, podczas gdy kobieta się uwija. ALE - to nie o Twoim, Twój zmajdrował taką fajną furtkę, że koniec końców przecież się nią chwalisz - i słusznie! A artysta musi mieć trochę swobody, żeby fantazja miała się gdzie rozwinąć.

Liatry możesz zostawić, być może Ci się rozsieją - raz na jakiś czas, nie co roku, bo to je jednak trochę osłabia, ale sieją się b. ładnie.
U mnie też sosny w tym roku mają potężny zrzut, to pewnie wina sierpniowej suszy. Co tydzień mam piękny, żółty dywan. Ale dzięki temu rydze pojawiły się też od frontu domu i teraz mam dwie miejscówki, skąd w kapciach wyskakuję po grzybki na śniadanie. Sosny jednak trzeba kochać.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Agatorek 16:27, 19 paź 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13199
Piękna ta Twoja nuda w ogrodzie i poza nim . Ładnie wszystko przebarwione

A furteczka PIERWSZA KLASA . DT się spisał .
Ładne też to drzewko za tym dziełem sztuki. Z wyglądu liści przypomina mi grujecznika, ale nie jestem pewna
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
sylwia_slomc... 18:38, 19 paź 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81956
Dział techniczny koniecznie chwalić za takie arcydzieła Super furtkę zmajstrował i z przesłaniem świetnym, a jakże praktycznym
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Kordina 20:10, 19 paź 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4727
Jak zobaczę taką furteczkę to od razu będę wiedziała co robić instrukcja - pierwsza klasa
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Martka 21:34, 19 paź 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
FURTKA CUDO!
Chwalić Dział, ale nie mniej przecież tego działu Kierowniczkę, a prywatnie to Muzę, Spiritus Movens, Żródełko Natchnień.
Poza furtką też wiele przyjemnych widoczków. Penstemon o każdej porze roku robi coś. Nawet zimą jego liście trwały.


Magara 23:47, 19 paź 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6624
No takie życie Furtka DT moją pomponellę przebiła, świat się jednak kończy

Johanka - Helen dobrze przetłumaczyła

Helen - to nie gwara, to kaszubski po wielu konsultacjach Próbujemy się uczyć ale znaki diaktryczne mnie osobiście wykańczają, a to, że w każdej wsi kaszubski trochę inny jeszcze bardziej

Zuza Jeżówki i liatry planuję ściąć z dwóch powodów - żeby się nie siały to raz, a dwa żeby mieć mniej roboty wiosną Ptaki głodne nie będą, a ja usiłuję "jakoś" zapanować nad nasadzeniami. Jeżówki dla ozdoby w jednym miejscu chcę zostawić, reszta teraz, w miarę możliwości, pod sekator

Magda - do pierwszego zdania się nie odniosę Fakt, furtka fajna wyszła Rozbiło się o sprawy techniczne czyli żeby ktoś jej nie wyłamał. Musi być napis. Hasło "pchać" Małżonkowi wydało się zbyt banalne No to jest furtka z napisem i klamką z korzenia A kompost się przesiewa moimi ręcami bo Mistrzu zajęty
Liastry niech się nie sieją, ogólnie niech już nic się nie sieje samowolnie bo ja potem głupieję Sosny kocham i przeklinam

Aga - i Ty się nadmiernie furtką zachwycasz? Brutusie Ty Zielone to jaśminowiec

Sylwia - dziękuję w imieniu Małżonka, ale Mu nie przekażę Tyle jeszcze do zrobienia jest na działce, że mi samouwielbienie Jego nie jest potrzebne

Kordina

Martka - Ty przynajmniej miód na moje serce lejesz - dzięki
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Helen 06:12, 20 paź 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Ależ my się nie skupiamy na chwaleniu tylko DT, ale ile razy można pisać, że piękny ogród i fajne nasadzenia w uroczym zakątku Polski

Martka fajnie to ujęła. Nie działałby DT bez Muzy i wskazania odpowiedniego kierunku działania
____________________
Helen - Hortensjowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies