Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Magary Dramaty z Rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Magary Dramaty z Rabaty

Joku 11:06, 31 paź 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12207
Jarzmianki miałam, którąś z tych jasno kwitnących odmian, siały się u mnie niemożebnie ale wkurzało mnie to że ciągle trzeba było je podlewać. Tak patrzę na twoje, prawie postanowiłam zaopatrzyć się w te bordowo kwitnące. A nuż zapałam do nich miłością?
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
antracyt 18:48, 31 paź 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11783
Jakie piękne portreciki Do tej pory jarzmianki w ogóle nie kojarzyły mi się z jesienią, jestem pod wrażeniem ich długodystansowości u Ciebie.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Magara 23:39, 31 paź 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6832
Kordina - wyrzutów sumienia nie mam nic a nic, oby rosły u Ciebie w siłę i masę

Basia - U nas dziś buro, ponuro i mokro, ale cudów już się nie spodziewam. Październik był piękny

Jolu - Ja już też na niektóre rośliny, które się nadmiernie sieją, staram się uważać, ale jarzmianek za takie nie uważam, jeszcze Z tych "bordowych", poza Ryby Wedding, piękna jest jeszcze Claret Jak znajdę zdjęcie to wrzucę

Zuza - a ja jestem pod wrażeniem, że ogrodowo czymś Ciebie zaskoczyłam
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Magara 23:47, 31 paź 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6832
Dla Joli - jarzmianka Claret:


Znalazłam zdjęcie, które zrobiłam sadzonce po wyjęciu z paczki, pamiętałam kiedy mniej więcej kupowałam
Nie wiem czemu nie mam zdjęć tych jarzmianek w masie Nie sądzę, żeby zniknęły, raczej obstawiam, że mam bajzel zdjęciowy, oby
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Helen 08:24, 01 lis 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8362
Daga, jeszcze jedno pytanie o Romę, jaka wysoka u Ciebie rośnie?
I która z kolorowych wg Ciebie jest najwyższa?
____________________
Helen - Hortensjowo
Joku 12:08, 01 lis 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12207
Claret prezentuje się zachęcająco . Romą też jestem zainteresowana. To jest blady róż czy bardziej intensywny?
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Magara 15:44, 01 lis 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6832
Helen - Roma, obecnie ma 30 cm. Latem na pewno była wyższa, myślę, że ok 60 cm.
Najwyższa jest u mnie na pewno Ruby Wedding - zmierzyłam, 90 cm Nie jest to raczej jej cecha, myślę, że ona u mnie akurat taka wysoka. Rabata, na której rośnie dostała obornik na start, a później sukcesywnie dodawałam kompost jako ściółkę. Werbeny patagońskie na tej samej rabacie mają 175 cm

Jola - moja Roma (o ile to faktycznie Roma) ma dokładnie taki kolor jak na zdjęciach, które wstawiłam, akurat telefon nie przekłamał
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Mgduska 08:22, 02 lis 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Moja Roma jest taka sama Ładna. Nareszcie mam jarzmiankę z odrobinę większymi kwiatami niż gatunek, takiej właśnie szukałam. Widziałam w Anglii jarzmianki o tak wielkich kwiatach, że kolor nie miałby już znaczenia, a dotąd miałam u siebie tylko drobne.
Ale te u Ciebie wszystkie mi się podobają
____________________
Sałatka pokrzywowa
Joku 11:58, 02 lis 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12207
Ja chyba miałam właśnie Romę, ale była dla mnie zbyt" blada".
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Kokesz 12:08, 02 lis 2022


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Śliczne moje w większości zanikly

Jeszcze Roma mi została ale też bez szału, i wcale mi jesienią nie kwitła...
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies