Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Magary Dramaty z Rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Magary Dramaty z Rabaty

Agatorek 07:12, 21 sty 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Na razie i tak nic szczególnego się nie dzieje . Podsumowania, plany etc. Także nie przejmuj się zaległościami.
Zima, mam nadzieję, że chwilowo, wróciła, więc ogarnianie rabat zostało przesunięte. Ale nie u mnie, bo ja zaczynam w lutym . O ile będzie można of kors. Bo nie będę odgarniać śniegu, żeby se kanciki zrobić .

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Magara 00:11, 22 sty 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6793
Koty i ich potrzeby fizjologiczne na rabatach to temat rzeka - kot chyba uważa, że jak ziemia przygotowana to właśnie dla jego potrzeb, no bo skoro człowiek coś przygotował - to znaczy dla kota się narobił, no bo dla kogo innego?

Magda - patent z z podpórkami do roślin zapisuję w głowie Póki co pozbierałam z działki gałązki z brzóz zrzucone przez wiatry i narzuciłam na rabaty. Podpórki umyte, schowane, za dużo roboty żeby je wyciągać, ale w przyszłym roku na pewno już jesienią powtykam
Z zeszłej zimy takiego "kupczenia" nie pamiętam, stąd mój brak przygotowania
W skrzyniach warzywnych już od jesieni mam narzucone gałęzie, a wiosną, po wysiewach - stosuję patent Ewy-Andy - doniczki

Aga - zaległościami forumowymi się przejmować nie mogę, bo one i tak nie są do nadrobienia Ale staram się zaglądać - chociażby dla własnej przyjemności Niestety musiałam się przestawić z trybu sowa w tryb skowronek i wszystko mi się zaburzyło
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Dorii 00:49, 22 sty 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Przymusowego trybu skowronek wspólczuję :⁠-⁠*
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Rojodziejowa 00:58, 23 sty 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8672
Ja człowiek-sowa współczuję Ci Magarku z całego serca i trzymam kciuki, żeby zawirowania się odwirowały.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Magara 01:33, 23 sty 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6793
Zaraz trzeba wstawać
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Rojodziejowa 01:46, 23 sty 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8672
A ja jeszcze nie śpię!
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Magara 23:53, 23 sty 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6793
Udało mi się dziś wyskoczyć w rabaty na chwilę - wycięłam jeżówki i astry
Zauważyłam, że orliki mają młode listki
Żałuję, że nie cięłam wszystkich lawend późnym latem/jesienią - za rok muszę o tym pamiętać O jesiennym cięciu róż chyba również

Dziewczyny, dwa pytania:
1. Liliowce stella d'oro wypuszczają nowe listki - co robić ze starymi? Przyciąć? Wyskubać? Teraz czy jeszcze poczekać?
2. Carexy montana raureif - bardzo mi w ubiegłym sezonie przyrosły. Dziś je oglądałam, mam wrażenie, że strasznie mokre są, leżą plackiem to mokre listki i nie wiem czy tam nie za mokro im właśnie... Ciąć teraz???

Pamiętajcie, że ja ta zimniejsza (co do zasady) strona kraju i wieszczę jeszcze u siebie zarówno śnieg jak i mróz potężny
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Dorii 00:03, 24 sty 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
U ciebie nie ma śniegu czy z pod śniegu wygrzebujesz żeby przyciąć?
:⁠-⁠P
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
LIDKA 00:04, 24 sty 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7316
Liliowce stella de oro obciełam jesienią. Mam w skrzynkach. Te suche obciete liście jakby znikają/schną.
Jak mokro to nie tnij carexów. Też mam żółte do cięcia ale myśle ze jak mokro to mogą gnić/chorować. Jeszcze poczekam. Jednak to styczeń.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Magara 00:16, 24 sty 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6793
Dorii - u mnie śniegu niet, słońca też niestety niet. Ale temperatury w granicach plus 1, nie było tego naszego zimnego kaszubskiego wiatru więc dało radę coś zrobić

Lidka - a jak te liliowce cięłaś jesienią?
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies