Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Magary Dramaty z Rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Magary Dramaty z Rabaty

Magara 23:56, 14 sty 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6814
Melduję, że Magarek żyje Koronę poprawiam często (tą na głowie, a nie tą chorobową)
I mam nadzieję, że już za jakieś 60 godzin zobaczę jak się mają moje ciemierniki - oby powitały mnie w kwiatach
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Alija 10:32, 15 sty 2023


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8864
Zawirowania pozaogrodowe wszystkim się zdarzają, ot życie po prostu.
Pozdrawiam.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
An_na 10:53, 15 sty 2023


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 1588
Magara napisał(a)
Melduję, że Magarek żyje Koronę poprawiam często (tą na głowie, a nie tą chorobową)
I mam nadzieję, że już za jakieś 60 godzin zobaczę jak się mają moje ciemierniki - oby powitały mnie w kwiatach


Cieszę się, że korona poprawiona i do przodu, ku lepszemu
Ciemierniki na pewno pięknie Cię powitają Magarku (pięknie to Asia wymyśliła)
____________________
Ania**Ania na Żuławach
Kokesz 00:05, 16 sty 2023


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
lilarose napisał(a)

wysiewałam chyba 3 lata temu tę omączoną - nie wiem, gdzie zrobiłam błąd ale prawie w ogóle mi nie kwitła. Może słabo nawoziłam, nie wiem. Rok wczesniej miałam kupione sadzonki i byłam z tej szałwii bardzo zadowolona, kwitła nieprzerwanie całe lato. Pięknie wyglądała w towarzystwie kalaminty, świetnie do siebie pasowały - moje donice miały tamtego lata taki śródziemnomorski sznyt


Szałwia omączona ma bardzo długi okres wzrostu i wysiewana, może nie zdążyć zakwitnąć albo będzie kwitła jesienią.
Viola z Ogrodu kwiatowego która ma imponujące wysiewy, też woli kupić gotowe sadzonki bo przynajmniej latem będą cieszyć oczy
Ta szałwia bardzo ładnie ukorzenią się z sadzonek. Można by poświęcić jedną na rozmnożenie. Swoją zeszłoroczną szałwię razem z innymi niezimującymi wykopałam jesienią, pobrałam sadzonki, które włożyłam do ziemi i trzymam na nieogrzewanym parapecie pod folią.
Nie wyciąga wtedy się do światła ale ukorzenią. Rośliny mateczne trzymam przycięte w ciemnej, chłodnej piwnicy, raz w miesiącu trochę podlewam, wiosną pewnie ruszą z kopyta i pójdą do ogrodu
Mam nadzieję, że pomogłam
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
lilarose 08:24, 16 sty 2023


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
ano widzisz, czyli teraz łatwiej mi będzie przełknąć tę porażkę
Ja tę moją nawet przezimowałam, ale tak straciłam serce do niej, że musiała opuścić reprezentacyjne doniczki i poszła gdzieś w kąt i zapomnienie i tam dokonała żywota
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Agatorek 17:26, 16 sty 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Magarku (świetne jest to zdrobnienie ❤️), mam nadzieję, że zdążysz zobaczyć swoje ciemierniki zanim pokoje je śnieg
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Rojodziejowa 18:09, 16 sty 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8697
A taką zwykłą ktoś siał? Czy to nie ma sensu i lepiej dzielić to, co jest? Buszuję jeszcze w nasionach i natknęłam się np. na odmiany: New Dimension Blue, Blue Cloud, Salvatore Blue. Zakładam możliwość np. kupna lampy i doświetlania...
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Wiolka5_7 18:29, 16 sty 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20637
Rojodziejowa napisał(a)
A taką zwykłą ktoś siał? Czy to nie ma sensu i lepiej dzielić to, co jest? Buszuję jeszcze w nasionach i natknęłam się np. na odmiany: New Dimension Blue, Blue Cloud, Salvatore Blue. Zakładam możliwość np. kupna lampy i doświetlania...


Miałam tą szałwię omszoną New Dimension Blue z sadzonek. Siała się jak głupia i zastąpiłam ją jesienią kocimiętką
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Dorii 19:01, 16 sty 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Rojodziejowa napisał(a)
A taką zwykłą ktoś siał? Czy to nie ma sensu i lepiej dzielić to, co jest? Buszuję jeszcze w nasionach i natknęłam się np. na odmiany: New Dimension Blue, Blue Cloud, Salvatore Blue. Zakładam możliwość np. kupna lampy i doświetlania...

Siałam z kupnych nasion zwykłą bezodmianową szałwię omszoną i słabo wzeszła, o ile dobrze pamiętam to 4 sztuki udało mi się wychodować. Za to teraz na rabacie sieje się jak głupia. Caradonna też mi się sama wysiała dość licznie ale nie wiem jeszcze czy siewki powtórzą cechy rodzica.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
lilarose 19:49, 16 sty 2023


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Rojodziejowa napisał(a)
A taką zwykłą ktoś siał? Czy to nie ma sensu i lepiej dzielić to, co jest? Buszuję jeszcze w nasionach i natknęłam się np. na odmiany: New Dimension Blue, Blue Cloud, Salvatore Blue. Zakładam możliwość np. kupna lampy i doświetlania...

z bylin do siania bardzo polecam ostrogowca - już w pierwszym roku są dorodne kwitnące kępki, jak się troszkę o nie zadba.
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies