Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Magary Dramaty z Rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Magary Dramaty z Rabaty

Kokesz 20:00, 16 sty 2023


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Szałwia omączona ma tę zaletę że kwitnie całe lato aż do mrozów.
Szałwie bylinowe kwitną w czerwcu i później powtarzają kwitnienie ale już nie tak intensywnie.
Mam obie
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Szymka 20:17, 16 sty 2023


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
lilarose napisał(a)

z bylin do siania bardzo polecam ostrogowca - już w pierwszym roku są dorodne kwitnące kępki, jak się troszkę o nie zadba.


U mnie ostrogowiec sam się obficie wysiał ale siewki niestety ukatrupiłam. Zwykła szałwia rozeszła mi się po całym ogrodzie bo niestety trzeba być zdyscyplinowanym i ciąć zaraz po kwitnieniu. Mi się to nigdy nie udaje Ale tą omączoną mnie zaciekawiłyście...
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Mgduska 20:30, 16 sty 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Kasia, Ty chyba nie masz ślimaków. Ja się cieszę, jeśli szałwia w ogóle zakwitnie, ślimaki ją uwielbiają. I niestety nawet jeśli się sieje, to tego nie widzę, też nie powtarza kwitnienia.
Tylko Amistad i lekarską mam ładne, Caradonnę trzymam w skrzyni, gdzie pełzacze mają utrudniony dostęp.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Szymka 20:36, 16 sty 2023


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
U mnie ślimaki wolą inne rośliny Szałwie omijają, nawet nie wiedziałam,że je lubią A taka siewka jak wejdzie pomiędzy cegły na ścieżce, to mam problem. Chyba będę nasyłać na nie ślimaki


____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Dorii 20:50, 16 sty 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Szymka napisał(a)
U mnie ślimaki wolą inne rośliny Szałwie omijają, nawet nie wiedziałam,że je lubią A taka siewka jak wejdzie pomiędzy cegły na ścieżce, to mam problem. Chyba będę nasyłać na nie ślimaki

Hmm, wiesz, jak chcesz się pozbyć uciążliwego chwasta to trzeba mu znaleźć praktyczne zastosowanie. Ale żeby znaleźć praktyczne zastosowanie dla ślimaków to pierwsze słyszę :⁠-⁠D
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Szymka 21:07, 16 sty 2023


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Do czegoś w końcu się przydadzą.
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Napia 20:30, 17 sty 2023


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Magara napisał(a)
Agnieszka - też jestem ciekawa jak się te supertunie sprawdzą, po tym co dziewczyny piszą - musi być sukces

Kaśka - no właśnie z wysiewaniem tej omączonej jest jakiś problem, którego osobiście nie zgłębiłam ale widziałam efekty
Rok temu kupiłyśmy z sąsiadką i przyjaciółką nasiona, żeby nie kupować sadzonek. Wysiały One dwie, w różnych domach, różnych warunkach i efekty nie były spektakularne. Jeszcze mniej spektakularne było to, że nie miałam ani jednej omączonej na rabatach w sezonie 2022 (Prostuję jedną miałam, tą która przezimowała ale kwitła słabo).
W 2023 postanowiłam nadrobić - w efekcie zamówiłam sadzonki. Z uwagi na ceny sadzonek postanowiłam też, że w sezonie 2024 podniosę rękawicę


Sukces oczekiwany

Zamówiłam nasiona szałwii omączonej - nie ma to jak dobra reklama Po tym co przeczytałam, stwierdziłam, że po prostu muszę ją mieć ale widzę, że jej uprawa to może być wyzwanie. No nic, spróbuję

Edit: Cieszę się, ze trzymasz koronę Życzę jak najmniej zawirowań, i jak najwięcej ogrodu.
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Magara 00:20, 20 sty 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6814
Dziewczyny Kochane, moje zawirowania trochę spuchły i bardzo mi odprężającego wieczornego/nocnego czytania wpisów na forum brakuje Staram się zaglądać, ale takie zaglądanie od przypadku do przypadku, w ciągu dnia i z telefonu, w locie, i tak powoduje, że wiele mnie omija, a po ilości wpisów widzę, że nadrobić się nie da bo za dużo tego dobra Nic to, kiedyś się ogarnę i będę na bieżąco z tym co u Was
Ogrodowo u mnie zastój - mróz, zima, wiatr - warunki mega niesprzyjające do prac, chociaż w obecnej sytuacji się z tego cieszę bo i tak nie jestem w stanie wygospodarować wolnej chwili, żeby zobaczyć co na rabatach-dramatach słychać Jedyne co widzę, to kocie stolce bo sobie futra moje rabaty jako kuwetę upodobały
Ciemierniki moje (te w glebie) nie powalają, biedronkowych nie upolowałam.
A szałwia omszona i omączona to dwie różne szałwie - Renia prawdę napisała - omączona kwitnie do mrozów
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
LIDKA 08:55, 20 sty 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7331
Magaro te życiowe spiętrzenia miną jak zawsze.
Też mam quuupy na rabatach a ani psa ani kota nie mam .
Sąsiedzi mają....
U mnie też zima.
Trzymaj się ciepło mimo aury.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Mgduska 09:01, 20 sty 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
U mnie kot sąsiada kopie jak tylko przyfiluje wolny kawałek ziemi. Teraz wtykam podpórki do roślin, które teraz są nieużywane, a w sezonie różne patyki. Kotek potrzebuje duużo miejsca, więc się zniechęca.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies