Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Magary Dramaty z Rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Magary Dramaty z Rabaty

Agatorek 00:53, 24 sty 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Magara, ja swoje liliowce przycięłam jesienią nisko przy ziemi. Tak jak u Ciebie, u mnie też teraz wychodzą.
Carexy raureif też mam, w zeszłą zimę (i w tą także) leżały plackiem, obcięłam na wiosnę i nic im nie było. Mam nadzieję, że w tym roku będzie tak samo .


Magara napisał(a)
Zaraz trzeba wstawać


Też jestem sową i ostatnio musiałam wyjechać o godz 02.30 , to była jakaś masakra, bo zazwyczaj kładę sie koło północy lub 1.00. Ale tym razem położyłam sie wcześniej…
Na szczęście nie zdarza sie to za często .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
LIDKA 08:13, 24 sty 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7315
Magara napisał(a)
Dorii - u mnie śniegu niet, słońca też niestety niet. Ale temperatury w granicach plus 1, nie było tego naszego zimnego kaszubskiego wiatru więc dało radę coś zrobić

Lidka - a jak te liliowce cięłaś jesienią?


Sekatorkiem na krótko
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Gruszka_na_w... 12:42, 24 sty 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Tnij wszystko. Nic im nie będzie. Szybciej obeschną i w korzonkach nie będzie nadmiaru wilgoci=brak problemów z wygniwaniem.
Trybu skowronka nie zazdroszczę. Maniacy czytania nie lubią wcześnie wstawać.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
antracyt 13:11, 24 sty 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11746
Ja tam lubię. Męczy mnie leżenie w łóżku dłużej niż do 8rano. Książki pochłaniam popoludniową porą
Ja liliowce w większości wyskubuję. O tej porze roku stare liście mają już tak przerobione, że odchodzą bez problemu od kępy, tak samo jak irysy bródkowe.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Gruszka_na_w... 14:50, 24 sty 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
antracyt napisał(a)
Ja tam lubię. Męczy mnie leżenie w łóżku dłużej niż do 8rano. Książki pochłaniam popoludniową porą
Ja liliowce w większości wyskubuję. O tej porze roku stare liście mają już tak przerobione, że odchodzą bez problemu od kępy, tak samo jak irysy bródkowe.


Możliwość wylegiwania się do 8 rano jest dla mnie olbrzymim przywilejem. To akuratna pora na obudzenie. Wcześniej musiałam wstawać o 5:30 rano z uwagi na dojazdy do pracy autobusem i dosyć długą drogę na dworzec. Później, dzięki nabyciu autka, miałam luksus wysypiania się do 6:30. Wiosną i latem było OK, ale jesienią i zimą już nie bardzo.
Po południu za dużo spraw i dźwięków mnie rozprasza. Najlepiej czyta mi się między 22 a 1 w nocy.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
antracyt 18:27, 24 sty 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11746
Haniu, przywilej wylegiwania się do 8mej mam na razie tylko w weekendy, ferie i wakacje, na co dzień wstaję przed 6tą. Po ogarnięciu spraw wszelakich czas "wolny" zaczynam mieć od ok 18-19tej, natomiast o 22giej często już śpię
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Gruszka_na_w... 19:45, 24 sty 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
W okresie aktywności zawodowej najbardziej bolałam nad tym, że podczas weekendu organizm budził się o zwykłej porze. A tak marzyłam o odespaniu zarwanych nocy.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Martka 21:27, 24 sty 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Magarciu, łączę się z Tobą w pędach, bólach wstawania w środku nocy, mam teraz ogromne ciśnienie i tak będzie z pewnością do końca stycznia, ale forum teraz żyje głównie pogodą, nie martw się, nadrobisz patrząc w prognozy Planowane zakupy zobaczysz na rabatach Najważniejsze, aby czas Cię nie ściskał za mocno w swoich objęciach i zechciał dać trochę luzu
Magara 23:38, 25 sty 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6793
Dziewczyny, dzięki za porady dotyczące cięcia, jak również łączenie się ze mną w bólu skowronkowym
Czasowo z trybu skowronkowego jestem zwolniona bo mnie jakieś przeziębienie dopadło Nie przyznam się jaką dziś część doby przespałam, ale znaczną
Miło się świtem bladym nie zrywać, ale o jakiejkolwiek robocie ogrodowej też chwilowo nie myślę Szkoda bo dziś było piękne słońce.
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Gruszka_na_w... 12:52, 26 sty 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Szybkiego powrotu do zdrowia życzę. Dbaj o siebie. Czasem choróbska atakują po stresowych spiętrzeniach.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies