Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Magary Dramaty z Rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Magary Dramaty z Rabaty

lilarose 21:45, 10 sty 2023


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Magara napisał(a)
Aga Napia - dokładnie tak jak Hania napisała - supertunie kupowałam w sklepie "Kasi Bellingham". Są dostępne i w sklepie i na allegro. Supertunie to mój pierwszy raz, więc nie wiem co z nich będzie
A tak przy okazji, odnośnie sklepu "Kasi B." - zarówno na stronie jak i na allegro, sprzedającym jest nie Kasia a Gospodarstwo Ogrodnicze z Aleksandrowa Kuj. Zakładam, że Kasia wie co robi firmując ten sklep swoim nazwiskiem... Z sadzonek zawsze byłam zadowolona, ale jakiś niesmak mi pozostał, być może bezsensowny

Haniu - ja się do wysiewania tej omączonej mentalnie przygotowuję

wysiewałam chyba 3 lata temu tę omączoną - nie wiem, gdzie zrobiłam błąd ale prawie w ogóle mi nie kwitła. Może słabo nawoziłam, nie wiem. Rok wczesniej miałam kupione sadzonki i byłam z tej szałwii bardzo zadowolona, kwitła nieprzerwanie całe lato. Pięknie wyglądała w towarzystwie kalaminty, świetnie do siebie pasowały - moje donice miały tamtego lata taki śródziemnomorski sznyt
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Magara 22:36, 10 sty 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 7054
Agnieszka - też jestem ciekawa jak się te supertunie sprawdzą, po tym co dziewczyny piszą - musi być sukces

Kaśka - no właśnie z wysiewaniem tej omączonej jest jakiś problem, którego osobiście nie zgłębiłam ale widziałam efekty
Rok temu kupiłyśmy z sąsiadką i przyjaciółką nasiona, żeby nie kupować sadzonek. Wysiały One dwie, w różnych domach, różnych warunkach i efekty nie były spektakularne. Jeszcze mniej spektakularne było to, że nie miałam ani jednej omączonej na rabatach w sezonie 2022 (Prostuję jedną miałam, tą która przezimowała ale kwitła słabo).
W 2023 postanowiłam nadrobić - w efekcie zamówiłam sadzonki. Z uwagi na ceny sadzonek postanowiłam też, że w sezonie 2024 podniosę rękawicę
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Rojodziejowa 15:27, 11 sty 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8991
Magarku, a tą kocimiętkę Kit Kat znasz?
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Magara 23:45, 11 sty 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 7054
"Magarku"???
Nic milszego mnie dziś nie spotkało

Asia, nie znam kocimiętki KitKat, będę testować i ja i Sfochowana i cała reszta kociej braci okolicznej.
Wpadła mi do koszyka bo wpadła Trochę podejrzewam, że miałam jakieś myśli z tyłu głowy związane z kocimiętką kotowo-piżamową i to był ten impuls
Pożyjemy-zobaczymy jak się KitKat sprawdzi

Jestem teraz trochę w zakręconej czasoprzestrzeni życiowej-nieogrodowej. Na forum zaglądam, żeby się oderwać na chwilę od innych myśli. Ale z góry przepraszam, jeżeli gdzieś u Was o coś pytałam, a potem nie odpowiedziałam. Jeszcze trochę i się ogarnę
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Agatorek 13:24, 12 sty 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Czasami tak bywa . Chyba większość z nas czasami jest w takiej przestrzeni . Niektórzy czasami, niektórzy zawsze, a nieliczni nigdy.

Ładnie Cię Asia nazwała, podoba mi się to zdrobnienie
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 13:30, 12 sty 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Magara napisał(a)
Aga Napia - dokładnie tak jak Hania napisała - supertunie kupowałam w sklepie "Kasi Bellingham". Są dostępne i w sklepie i na allegro. Supertunie to mój pierwszy raz, więc nie wiem co z nich będzie
A tak przy okazji, odnośnie sklepu "Kasi B." - zarówno na stronie jak i na allegro, sprzedającym jest nie Kasia a Gospodarstwo Ogrodnicze z Aleksandrowa Kuj. Zakładam, że Kasia wie co robi firmując ten sklep swoim nazwiskiem... Z sadzonek zawsze byłam zadowolona, ale jakiś niesmak mi pozostał, być może bezsensowny



Nie wiedząc wcześniej o jakiejś Kasi B. zdarzyło mi się kupić kiedyś takie sześciopaki (m.in. jeżówki, werbenę, szałwię jednoroczną) z tego gospodarstwa i sadzonki przychodziły ładne, oczywiście małe, ale wszystkie co do sztuki się poprzyjmowały.



____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Rojodziejowa 14:12, 12 sty 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8991
Magara napisał(a)
"Magarku"???
Nic milszego mnie dziś nie spotkało


Ha! To ja codziennie Ci mogę taką przyjemność sprawiać …. Magarku
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Dorii 15:24, 12 sty 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Agatorek napisał(a)


Nie wiedząc wcześniej o jakiejś Kasi B. zdarzyło mi się kupić kiedyś takie sześciopaki (m.in. jeżówki, werbenę, szałwię jednoroczną) z tego gospodarstwa i sadzonki przychodziły ładne, oczywiście małe, ale wszystkie co do sztuki się poprzyjmowały.




Też tam kupowałam nie wiedząc o istnieniu Kasi B. Stamtąd miałam swoje pierwsze supertunie. To był 2017. Wtedy byłam jeszcze bardzo mało wiedzącą ogrodniczką.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Gruszka_na_w... 19:46, 12 sty 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22319
To czekam na Twoje wnioski związane z wysiewem szałwii. Może dokonasz epokowego odkrycia. Wierzę w Ciebie.
Życzę szybkiego wypadnięcia z zawirowań pozaogrodowych i miękkiego lądowania w rzeczywistości ogrodowej. Cierpliwie poczekamy.
Uściski!
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Magleska 19:41, 13 sty 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19136
Daga Nowy sezon się zaczyna

zawirowania pozaogrodowe niestety chyba większości z nas dają się we znaki ,
trzeba co chwilę poprawiać koronę i do przodu

Buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies