Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Magary Dramaty z Rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Magary Dramaty z Rabaty

Judith 09:58, 08 lut 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9922
Mgduska napisał(a)
Dziewczyny, ale przepis mówi o odległości kompostowników o pojemności powyżej 10 m sześciennych - no która ma taki kompostownik na działce?

No fakt, jakos tak nie uświadomiłam sobie, że 10m3 to dość dużo .. Znaczy się - nie łamiemy prawa! (mój też jest w odległości 1,5 metra ).
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Mgduska 10:21, 08 lut 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
No, spokojnie nic nie łamiemy, a mój też jest bliziutko
____________________
Sałatka pokrzywowa
Magara 13:24, 08 lut 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6624
Fruwające to wdzięczny temat, w zimie zastępują brak telewizora

A co do kompostownika - te 7,5 metra dotyczy kompostowników do 10 metrów sześciennych, jak większy to odległość jeszcze większa
Później jeszcze się wczytam w przepis, ale wydaje mi się, że łamiemy jak leci
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Judith 13:28, 08 lut 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9922
Magara napisał(a)
Fruwające to wdzięczny temat, w zimie zastępują brak telewizora

A co do kompostownika - te 7,5 metra dotyczy kompostowników do 10 metrów sześciennych, jak większy to odległość jeszcze większa
Później jeszcze się wczytam w przepis, ale wydaje mi się, że łamiemy jak leci

Nie, Magduska ma rację - ta odległość dotyczy kompostowników od 10 do 50 m3.
Tu link do informacji:
https://www.prawo-cywilne.info/kompostownik-sasiada-umiejscowiony-przy-granicy-dzialki-701-c.html
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Magara 13:34, 08 lut 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6624
A tu np. masz tak:
Kompostownik (mały – do 10 m sześc.), powinien znaleźć się w odległości nie mniejszej niż 7,5 m od granicy działki, a 15 m od domu. Większy kompostownik (do 50 m sześc.), to już konieczność odsunięcia go aż 30 m od domu sąsiada, jednak odległość od granicy działki pozostaje ta sama.

https://www.teraz-srodowisko.pl/aktualnosci/kompostownik-przydomowy-bioodpady-kuchenne-zielone-7546.html



Rozporządzenie mi się nie otwiera, ale obiecuję, że sprawdzę
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Mgduska 13:40, 08 lut 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Dagmara, nie patrz do komentarzy, tu masz źródło:

http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20190001065/O/D20191065.pdf

Nie wyobrażam sobie kompostownika o pojemności większej niż 50 m sześc. na działce z domem jednorodzinnym Czym to zapełnić? To już chyba cała okolica musiałaby robić zrzutkę
____________________
Sałatka pokrzywowa
Magara 13:45, 08 lut 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6624
Magda, od dłuższej chwili usiłuję wejść w przepisy ale mam dziś tak słaby net, że prawie nic mi się nie otwiera
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Mgduska 13:52, 08 lut 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Ogrodnik cierpliwym być musi Przeczytaj, to usunę:

§ 36. 1. Odległość pokryw i wylotów wentylacji ze zbiorników bezodpływowych na nieczystości ciekłe, dołów ustępów nieskanalizowanych o liczbie miejsc nie większej niż 4 i podobnych urządzeń sanitarno-gospodarczych o pojemności do 10 m3 powinna wynosić co najmniej:
1) od okien i drzwi zewnętrznych do pomieszczeń przeznaczonych na pobyt ludzi oraz do magazynów produktów spożywczych – 15 m;
2) od granicy działki sąsiedniej, drogi (ulicy) lub ciągu pieszego – 7,5 m.
2. W zabudowie jednorodzinnej, zagrodowej i rekreacji indywidualnej odległości, o których mowa w ust. 1, powinny wynosić co najmniej:21)
1) od okien i drzwi zewnętrznych do pomieszczeń przeznaczonych na pobyt ludzi – 5 m, przy czym nie dotyczy to dołów ustępowych w zabudowie jednorodzinnej;
2) od granicy działki sąsiedniej, drogi (ulicy) lub ciągu pieszego – 2 m.
3. Odległości pokryw i wylotów wentylacji z dołów ustępów nieskanalizowanych o liczbie miejsc większej niż 4 oraz zbiorników bezodpływowych na nieczystości ciekłe i kompostowników o pojemności powyżej 10 m3 do 50 m3 powinny wynosić co najmniej:
1) od okien i drzwi zewnętrznych do pomieszczeń wymienionych w ust. 1 pkt 1 – 30 m;
2) od granicy działki sąsiedniej – 7,5 m;
3) od linii rozgraniczającej drogi (ulicy) lub ciągu pieszego – 10 m.
____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 13:55, 08 lut 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Jak dobrze, że moim sąsiadom nie przeszkadza obecność kompostownika zaraz przy granicy. Stwierdzili nawet, że swój sobie zrobią po drugiej stronie płotu
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 14:07, 08 lut 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Jasne, że dobrze, bo wiesz - przepis przepisem, ale czegoś śmierdzącego tuż pod płotem nikt sobie nie życzy. Kompost pachnie przyjaźnie, o ile jest dobrze prowadzony, to wiadomo Ale jak się zdarzy większa porcja samej trawy, to to już nie każdemu musi pasować.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies