Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Magary Dramaty z Rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Magary Dramaty z Rabaty

TAR 09:24, 30 sty 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 8553
dzieki, dobrze wiedziec
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Mary 18:37, 30 sty 2024


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3535
A ja się Golden Tower pozbyłam. Przy małej ilości słońca u mnie zrobił się zwyczajnie zielony. Od ziemi rosły grube badyle w kolorze typowym dla pospolitych bzów. Drażnił mnie jego zapach i tony mrówek.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Basieksp 19:32, 30 sty 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10804
Mary napisał(a)
A ja się Golden Tower pozbyłam. Przy małej ilości słońca u mnie zrobił się zwyczajnie zielony. Od ziemi rosły grube badyle w kolorze typowym dla pospolitych bzów. Drażnił mnie jego zapach i tony mrówek.


Ja mój przesadziłam, bo wcale nie chciał rosnąć, miałam go w półcieniu, zobaczę czy teraz ruszy.
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Magara 21:54, 30 sty 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 7382
Dziewczyny - cieszę się, że zdjęcia wprawiły Was w wiosenny nastrój i że powiało optymizmem
Trochę się zastanawiam czy w moim przypadku (uwzględniając położenie geograficzne) styczniowe działania "wiosenne" w terenie nie są jakim tragicznym falstartem - ale nie mam na to wpływu Jak robi się wiosenna pogoda i grzeje słońce, to po prostu nie da się nie wyjść na zewnątrz

Bez Golden Tower brzmi dla mnie znajomo, na pewno nie mam ale pewnie kiedyś chciałam mieć Czytając co piszecie może powinnam wrócić do niego chociaż myślami???

I odpowiadając na pytania:

Helen - piwonia kupowana w markecie Brico w doniczkach opisanych jako "piwonia mix" Kwitnie jako jedyna z piwonii, które mam więc u mnie zdecydowanie jest najładniejsza

Zuza - jestem poza domem więc i poza zasięgiem mam pudełko z kartonikami od cebulowych. Przejrzałam zamówienia z allegro i wychodzi mi, że najprawdopodobniej to jest narcyz Laurens Koster (Coster). Aż z ciekawości rzuciłam okiem na opisy na różnych stronach i gdzieś mi się rzuciło w oczy, że do 50 cm może mieć. U mnie, po zdjęciach oceniając, max 40, a raczej w okolicach 30. Jutro wieczorem zajrzę do pudełka i jak dojdę do innych wniosków odnośnie odmiany, dam znać

Aga - raureify ścięłam bo mi się Hania po nocach śniła, mówiąc, że wygniją
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Kordina 22:11, 30 sty 2024


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 5059
Magara napisał(a)
(...)
Trochę się zastanawiam czy w moim przypadku (uwzględniając położenie geograficzne) styczniowe działania "wiosenne" w terenie nie są jakim tragicznym falstartem - ale nie mam na to wpływu (...)

A niech sobie jest falstart, jak teraz wysprzątam to i za miesiąc już będę miała wysprzątane (zaczęłam ) z wysiewami poczekam, no chyba, że się zabiorę za ten typ butelkowy
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Magara 22:22, 30 sty 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 7382
Bożena - bardzo logiczne rozumowanie, kupuję
Z wysiewami to ja też czekam na stosowny moment, aczkolwiek jutro w lidlu planuję zakup ziemi do wysiewów bo podobno jest
O typie butelkowym się nie wypowiadam (Asia Rojo mi się z tym kojarzy).
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Agatorek 09:17, 31 sty 2024


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13794
Sprawdziłam moje raureify, w niektórych zielone źdźbła. Może w najbliższych dniach uda mi się coś z nimi zrobić .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje *****Roadtrip USA
Basieksp 09:35, 31 sty 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10804
Ja jeszcze nie sprzątam, bo jak wczoraj sprawdzałam czy ranniki wychodzą, to w liściach znalazłam uśpione dwie biedronki i jakąś liszkę, lieszka ok ale biedronek mi trochę szkoda budzić na siłę, niech jeszcze sobie siedzą pod tymi liśćmi
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
antracyt 09:51, 31 sty 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 12048
Magara napisał(a)


Zuza - jestem poza domem więc i poza zasięgiem mam pudełko z kartonikami od cebulowych. Przejrzałam zamówienia z allegro i wychodzi mi, że najprawdopodobniej to jest narcyz Laurens Koster (Coster). Aż z ciekawości rzuciłam okiem na opisy na różnych stronach i gdzieś mi się rzuciło w oczy, że do 50 cm może mieć. U mnie, po zdjęciach oceniając, max 40, a raczej w okolicach 30. Jutro wieczorem zajrzę do pudełka i jak dojdę do innych wniosków odnośnie odmiany, dam znać

Ta wysokość 50cm do mnie przemawia Muszę sobie zanotować na jesienne zakupy, chociaż co z tego wyjdzie nie wiadomo. Znalazłam dzisiaj w notatniku zapiski planów zakupowych na zeszłą jesień i okazało się, że nic z nich nie zrealizowałam
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Magara 23:53, 31 sty 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 7382
Aga - działaj, zanim Hania Cię będzie w snach straszyć

Basia - ja też w kontekście porządków myślę, że mi żal wszystkiego tego, co tam ewentualnie żyje, ale pocieszam się, że nie pakuję "śmieci" z rabat w worki, tylko przenoszę w inne miejsce, gdzie wszystkie żyjątka mogą dalej spać No taką przynajmniej mam nadzieję

Zuza - jak nic musisz doczytać Ja się zobowiązuję, że jak mi tych cebul LK nic nie zeżarło i będę miała kwiaty to zmierzę z dokładnością co do milimetra
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies