Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Magary Dramaty z Rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Magary Dramaty z Rabaty

Gruszka_na_w... 19:44, 08 lut 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22610
Z frezjami nie pomogę. Do uprawy jednorocznych kwiatów jeszcze nie dojrzałam.
Czekam za to z napięciem na pierwsze zdjęcia żurawi.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
TAR 20:12, 09 lut 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 8553
Makao napisał(a)
Czyli co? Skoro żurawie to już mrozu nie będzie


a to nie jest powiedziane rano byl mroz a teraz sniegiem znowu zasypalo. wrrr, mam dosc, juz za duzo i za długo to biale lezy.
ale jak żurawie przylatuja to juz koncowka zimy
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Muszelka 20:28, 09 lut 2024


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Magarko, wrócę z tematem do tych małych, czerwonych wredot, które nie chcą u Ciebie rosnąć

Doczytałam, że to może wina niewłaściwego ph gleby (za kwaśna).

A ja w tym roku wrócę do wysiewania rzodkwi letniej. Może też spróbuj ją wysiać....
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Magara 23:51, 09 lut 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 7382
Ciut mnie nie było Ale jestem

Dziewczyny Kochane

1. Z frezjami chyba jednak spróbuję, pomimo niezbyt dobrych i mało optymistycznych opinii... Kuszą mnie jak nie wiem co Dostawa ma być w marcu, zrobię może tak jak Sylwia i Zuza napisały - posadzę w ciepłym, a dopiero później doniczki wystawię na zewnątrz Mszyca na frezjach mnie nie zniechęca - jest i tak wszędzie

2. Żurawie - zakładam, że u nas na zimę nie zostają bo ich w zimie ani nie widzę ani nie słyszę (totalnie im się zresztą nie dziwię, że z naszego wygwizdowa odlatują ) Więc trzymam się myśli, że te, które są słyszalne w lutym - zwiastują wiosnę Ale tylko zwiastują

3. Małe czerwone wredoty - Muszelko, dzięki To nie jest wykluczone co piszesz. W skrzyniach warzywnych i foliaku mam kompost własny. Kompostownik stoi pod sosną. Pomimo siatki igły tam lecą w masie, a wiadomo, że one zakwaszają. Rzodkiew letnia - pierwsze słyszę, ale doczytam

Wróciłam dziś do domu. Pogoda nie rozpieszcza. Pada śnieg. Zimno jak diabli. Znowu wieje. Mam nadzieję, że weekend będzie pogodowo lepszy Na mojej liście są do cięcia hortensje i derenie oraz papryki do wysiania w domu I szpinak w foliaku, ale czy da się w ogóle wyjść na zewnątrz przy tej aurze??? Mam nadzieję, że tak

Dobrej pogody "sobie i Wam" na weekend życzę
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Judith 00:25, 10 lut 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10746
Magarko, już z hortensjami myślisz startować?
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Rumianka 17:51, 10 lut 2024


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10455
U mnie też beznadziejna pogoda.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
antracyt 19:56, 10 lut 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 12048
U mnie pogoda całkiem ogrodowa, tylko ja poza domem. Liczę, że jutro będzie powtórka
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Magara 00:32, 12 lut 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 7382
Judith - strasznie długiego posta napisałam uzasadniającego cięcie hortensji już teraz. Zeżarło mi go Ale tak, jak tylko będzie aura - potnę
U nas przedwiośnie i wiosna są mocno kapryśne. Uznałam, że jak tylko okna pogodowe się pojawią to będę robić co się da - żeby później zmniejszyć poziom frustracji, że z pewnymi pracami nie zdążyłam

Rumianko - u nas też mokro, deszcz ze śniegiem, na mijankę

Zuza - Ty w lepszym miejscu ogrodowym żyjesz
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
antracyt 07:32, 12 lut 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 12048
Wczoraj padało non stop caly dzień (może dłużej)... tyle na temat lepszych miejsc ogrodowych
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Helen 07:53, 12 lut 2024


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8493
Zgadzam się z Zuzą.
A miałam plany ogrodowe, bo w sobotę byłam w drugiej pracy, ehhhh…
____________________
Helen - Hortensjowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies