Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Magary Dramaty z Rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Magary Dramaty z Rabaty

April 10:35, 29 lut 2024


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10616
Magara napisał(a)
Zuza Ja też mam coraz mniej obiekcji w temacie cięcia tego co rok temu cięłam dobry miesiąc później

Od wczoraj u nas pada ale weekend na być ciepły i słoneczny. Prognozy długoterminowe mówią, że druga połowa marca ma być chłodniejsza, ale minusy w granicach minus 2, w nocy. W prognozy długoterminowe absolutnie nie wierzę, ale czegoś trzeba się trzymać
Korzystając z deszczowej pogody obejrzałam chyba większość filmików Marty Potoczek dot. cięcia róż. Bojam się mniej Przy okazji uznałam, że jestem niezbyt pojętna, bo chyba dopiero dzisiaj załapałam w końcu o co chodzi z tym cięciem "nad pąkiem skierowanym na zewnątrz" i czemu takie cięcie ma służyć Nie świadczy to o mnie (moim mózgu ) zbyt dobrze, ale na swoje usprawiedliwienie mam to, że wyobraźnia przestrzenna nigdy nie była moją mocną stroną

Tak czy siak - o ile weekend faktycznie będzie ładny - będę ciąć róże I lawendy też
Budleje też sieknę - niejako przy okazji I to będzie koniec cięcia

Bardzo Was proszę o słowa wsparcia dla moich planów jak również o ich konstruktywną krytykę - mam jeszcze czas na zmianę zamierzeń weekendowych


Nie mam zamiaru krytykować, mogę jedynie wspierać i się solidaryzować w kwestii "bystrości" przyswajania danych o cięciu róż. Do tej pory mam z tym pewien problem, choć ponad setkę róż mam już od 2013 roku Często kończy się tym że ciacham jak leci albo nie ciacham wcale
____________________
April April podbija las Mazowsze
Rumianka 16:54, 29 lut 2024


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10455
Ja również kieruję słowa wsparcia cięcia wszelakich gałęzi i gałązek...uważaj przy tym na palce... Moje gałęzie tez pójdą pod sekator, albo piłę...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Judith 16:59, 29 lut 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10746
A co tu krytykować Magarko, tnij żwawo i - jak napisała Eliza - uważaj na palce .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Rojodziejowa 17:06, 29 lut 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 9021
Ja to zanim się zabiorę za cięcie, to za każdym razem przypominam dobie filmikiem co i jak. Nie wiem, czemu ta wiedza u mnie taka ulotna.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Kordina 18:11, 29 lut 2024


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 5059
Asia ja tak samo a nawet sobie czasami wydrukuję i ze ściągą idę (np na 6 drzewek a każde inaczej)
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Gruszka_na_w... 19:36, 29 lut 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22610
Magara napisał(a)

Tak czy siak - o ile weekend faktycznie będzie ładny - będę ciąć róże I lawendy też
Budleje też sieknę - niejako przy okazji I to będzie koniec cięcia

Bardzo Was proszę o słowa wsparcia dla moich planów jak również o ich konstruktywną krytykę - mam jeszcze czas na zmianę zamierzeń weekendowych


Wspieram Cię duchowo. U mnie do uporządkowania został tylko zakatek z brzozami. Jeden dzień pracy. Uff! Będzie można odetchnąć. Zrębkowanie to już będzie sama przyjemność.
W marcu będzie się miało wolną głowę do omiatania wiosennego czterech kątków, wysiewów pomidorów i ogarniania warzywnika.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Magleska 20:58, 29 lut 2024


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19318
Daga ja też wspieram wirtualnie w tym cięciu -ja tnę tak raczej na wyczucie -co suche i zmarznięte -filmikami też staram się doszkalać
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Basieksp 21:57, 29 lut 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10804
A ja mam dwie książki o cięciu, jedna owocowych, druga ozdobne zawsze do nich zerkam, niby się wie, pamięta, ale fajnie sobie zerknąć
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Alija 22:29, 29 lut 2024


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 9301
Magarku, przy tak wielkim wirtualnym wsparciu, na pewno cięcie róż pójdzie Ci, jak z płatka, będzie dobrze.
Oczywiście, ja też przyłączam się do grupy wsparcia.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Rojodziejowa 00:07, 01 mar 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 9021
Basieksp napisał(a)
A ja mam dwie książki o cięciu, jedna owocowych, druga ozdobne zawsze do nich zerkam, niby się wie, pamięta, ale fajnie sobie zerknąć


Szkoła cięcia? I jak, fajne? Bo się zastanawiałam nad nimi, ale dostępność filmików mnie odciąga od zakupu.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies