Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Magary Dramaty z Rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Magary Dramaty z Rabaty

Rojodziejowa 12:28, 23 lut 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 9021
No obrazy by nie było Ale pomarzyć można
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Gosialuk 21:21, 23 lut 2024


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5488
Marzenia, marzenia. Pomyślcie jakie bogactwo już w naszych ogródkach rośnie.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Napia 21:35, 23 lut 2024


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9074
olciamanolcia napisał(a)


padłam


Ja też
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Gruszka_na_w... 13:05, 24 lut 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22610
mrokasia napisał(a)


Ja tam bym się nie obraziła za 500+ na miesiąc .


Ja też nie. Można by bezkarnie robić ogrodowe eksperymenty.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Magara 00:10, 25 lut 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 7382
Widzę, że się Koleżanki rozmarzyły w temacie dotacji
Ja to się raczej zastanawiam czy istnieje jakaś polisa, z której by można skorzystać w przypadku "wypadania" roślin?
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Magara 00:31, 25 lut 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 7382
Z kronikarskiego obowiązku, i dla pamięci własnej, odnotowuję, że wczoraj działałam ogrodowo 4 godziny, dzisiaj 5. Pogoda sprzyjająca, cud w naszym regionie o tej porze roku

Połowa rabatów-dramatów ogarnięta. W tym sensie, że wygrabione suchelce i tony liści pomieszanych z igłami. Na kompost się to nie nadaje (za dużo igieł), kilkanaście taczek poszło do sąsiedzkiego kompostowego doła (jeszcze go szczęśliwie mamy ). Czas na takie porządki już był najwyższy - cebulowe wszędzie się pchają, ciężko się ruszyć, żeby czegoś nie zadeptać...

Przycięłam dziś też mojego biednego Jordana... Nie wiem co myśleć. Gałązki w przekroju wyglądały "normalnie"...

Jutro ciąg dalszy porządków, o ile dam radę wstać z łóżka, bo już dziś nie było łatwo
Jak skończę czyszczenie "śmieciowe" zacznę turę II - konkretne porządki, wycinanie tego co zostało po bylinach a czego nie dało się grabkami wyciągnąć etc. Hortensje i derenie już mam przycięte. Trawy i turzyce w większości też

Jeżeli Hanię Gruszkę wczoraj lub dziś piekły uszy to się przyznaję, że o Tobie myślałam bardzo intensywnie Z wdzięcznością za dobre pomysły Rozchodniki wycięłam już w zimie, podobnie werbeny i jeszcze coś, ale nie pamiętam co, a i tak żałuję, że tak mało Pamiętam, że bodziszków mi było żal do końca, a potem i tak przyszedł mróz, szlag wszystko trafił, a teraz trzeba się szarpać z pogniłymi resztkami. Za rok będę mądrzejsza jesienią

Słonecznej, bezwietrznej i bezdeszczowej niedzieli Wam życzę
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Anda 09:20, 25 lut 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33979
No to ładnie popracowałaś Ja się dziś wybieram do ogrodu. Mam nadzieję, że pogoda nie spłata mi figla.

A jak podsumowujesz zeszłoroczną walkę ze ślimakami? Czy te zapory, zauny antyslimakowe się sprawdziły?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Mary 10:01, 25 lut 2024


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3535
Ja też stosuję strategię "prania wstępnego". Najpierw muszę zdjąć warstwę liści i wyzbierać żołędzie, wstępnie przyciąć to, co pranie wstępne utrudnia.
Dopiero potem pranie zasadnicze. Mam nadzieję, że do tego czasu sąsiedzi trochę sprzątną, żeby mi od nich kolejne liście nie wlatywały.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Basieksp 10:12, 25 lut 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10804
Jakby coś to też się piszę na to ogrodowe 500 plus wczoraj też udało się popracować, a dziś jak narazie słonko świeci, uda się podziałać ogrodowo
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
olciamanolcia 10:26, 25 lut 2024


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7698
Gosialuk napisał(a)
Marzenia, marzenia. Pomyślcie jakie bogactwo już w naszych ogródkach rośnie.


A ile pieniędzy mamy ulokowane w ziemi
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies