Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Magary Dramaty z Rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Magary Dramaty z Rabaty

Kordina 00:11, 02 mar 2024


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 5059
Magara napisał(a)
Aga i Agnieszka
Róże już pocięte To był dziś impuls - po prostu zrobiło mi się okno czasowe i stwierdziłam, że teraz albo nigdy Trochę się nad nimi najpierw nastałam (sztuk mam AŻ 20 )...

Aż 20?? Kiedy się tyle dorobiłaś ?
O sposobach cięcia się nie wypowiadam bo świeżynka w temacie jestem, ale powodzenia życzyć mogę
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Magara 00:24, 02 mar 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 7382
Agnieszka - nigdy nie zasilałam róż Tylko kompost do ściółkowania rabat. Coś powinnam im dać???
Ta asymetrycznośc mojego cięcia mnie martwi, ale wyboru nie było. Mam nadzieję, że odbiją od korzenia i da się z nich coś ładnego zbudować w kolejnych latach.
Do dzisiejszego cięcia założyłam najstarszą kurtkę ogrodową Ucierpiała, ale nie było mi żal
Niemniej jednak takie dłuższe rękawice by się przydały I coś na oczy - też Zapobiegawczo dziś miałam okulary, których Małżonek używa przy cięciu kafli Dobrze zrobiłam bo niektóre długie pędy były bardzo ruchliwe

Trzymam kciuki za Twój jutrzejszy dzień

____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Magara 00:26, 02 mar 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 7382
Kordina napisał(a)

Aż 20?? Kiedy się tyle dorobiłaś ?

Nie mam pojęcia Pewnie ktoś mi podrzucił Pamiętam tylko tą pierwszą Świadomie za nią zapłaciłam
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
LIDKA 03:28, 02 mar 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 8213
Magarka,
róże są silne. Odbiją.
Jedna podkopana przez szkodnika mi prawie uschła w środku lata. Obciełam do zera, podlałam pare razy i szybko odbiła. Do jesieni już była ładna.
Też mam 20 kilka krzaków. Obornik granulowany im daję 2 razy w sezonie. Najczęściej bydlęcy.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Napia 09:32, 02 mar 2024


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9074
Magara napisał(a)
Agnieszka - nigdy nie zasilałam róż Tylko kompost do ściółkowania rabat. Coś powinnam im dać???
Ta asymetrycznośc mojego cięcia mnie martwi, ale wyboru nie było. Mam nadzieję, że odbiją od korzenia i da się z nich coś ładnego zbudować w kolejnych latach.
Do dzisiejszego cięcia założyłam najstarszą kurtkę ogrodową Ucierpiała, ale nie było mi żal
Niemniej jednak takie dłuższe rękawice by się przydały I coś na oczy - też Zapobiegawczo dziś miałam okulary, których Małżonek używa przy cięciu kafli Dobrze zrobiłam bo niektóre długie pędy były bardzo ruchliwe

Trzymam kciuki za Twój jutrzejszy dzień



Właśnie w intencji dzisiejszego cięcia róż obejrzałam stosowny odcinek pana Hyżego na YT i on swoje przemarznięte róże tnie równo , tak że ledwo wystają nad kopczyk. Robi tak również z różami, których część pędów jest zielona w tym celu, by zbudowały ładny rozkrzewiony krzaczek. I tak planuję postąpić z mocno podmarzniętymi różami. On to jednak pokazywał na kilkuletnich dojrzałych różach, zastanawiam się zatem, jak postępować w przypadku róż bardzo młodych, a i takie mam. I jeszcze ważna rzecz - zostawić kopczyki! W tym roku nie zdążyłam okryć róż, ani też porobić kopczyków, mimo to w przypadku takiego drastycznego cięcia sporządzę właściwy kopczyk, żeby różom było cieplutko

Za chwilę ruszam, wyrazy wsparcia mile widziane ( zupełnie nie wiem dlaczego po słowie "wyrazy" telefon podpowiedział mi słowo "współczucia", ale niech tak będzie)

Dobrego dnia Magarku
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Napia 09:37, 02 mar 2024


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9074
Jeszcze słowo o zasilaniu - przede wszystkim daję różom obornik lub kompost, ale ponadto wiosną daję dobry nawóz przeznaczony typowo dla róż ( tak doradził pan Ćwik).
Jedna różę pnacą źle cięłam i nie poszła w górę, więc dodatkowo dam jej azofoskę, ale to jeszcze nie teraz.

____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Kordina 10:05, 02 mar 2024


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 5059
Magara napisał(a)

Nie mam pojęcia Pewnie ktoś mi podrzucił Pamiętam tylko tą pierwszą Świadomie za nią zapłaciłam

Tak podejrzewałam, ja miałam jedną, a teraz jest 11, nie wiem kto mi je podrzucał?
Chociaż mam pewne domysły co do pewnego forum....
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
antracyt 11:01, 02 mar 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 12048
Aga, wspieram, nie współczuję

Ja nawozu dedykowanego różom nie daję, ale prócz wiosennego popiołu, kompostu/obornika, podlewam róże gnojówkami które przygotowuję dla pomidorów. Nie jest to regularne, jak mi zostanie coś w konewce to trafia raz pod jedną, raz pod drugą i tak przez sezon podlewam każdą z 2razy
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
LIDKA 13:14, 02 mar 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 8213
MAGARKA I GRZEBIUSZKA
ja mam z rózami jak wy....jeszcze ze 4 lata temu wcale i stanowczo nie chciałam róż.....a teraz planuje nową różankę.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Anda 17:40, 02 mar 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33979
Aga, jak po cięciu róż? Młode róże też tak przytnij jak na filmiku pana H.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies